Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Normális, hogy ennyire megviselt?

Normális, hogy ennyire megviselt?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm beteg, és ezért az orvosok azt javasolták neki, hogy vetesse el a babát, mert szinte 99%, hogy beteg lenne. A beszélgetés kapcsán utána néztem, hogy miféle módjai vannak az abortusznak különböző helyzetekben, milyen az eljárás, és sokkolt a dolog. Egyszerűen teljesen letaglózott, hogy miként is zajlik a folyamat. Még úgy is megrendítő volt olvasni, hogy hogyan zajlik, hogy rám hála az égnek nem vár ilyesmi. Nagyon sajnálom a barátnőmet, hogy ilyen nehéz döntést kell hoznia.
2018. márc. 4. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Teljes normális hogy megviselte a dolog. A gyászhoz idő kell.
2018. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Normális. Minden ember különböző, van akit rosszabbul érintenek bizonyos dolgok, van aki simán átlép felettük.

Viszont ezt a kiborulást lehetőleg tartsd meg magadnak. A barátnőd valószínűleg élete egyik legdurvább időszakát éli, ne tetézd még fölösleges károgással. Támogasd, legyél ott mellette, de ne tedd neki még nehezebbé.

2018. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Az én barátnőmnek (vagyis már nem az) semmi baja nem volt, sem a babáknak (kettőt vetetett el). Persze, magánügye, de kb örömtáncot járt, hogy végre megszabadult a tehertől, és igyak vele, ünnepeljük meg, hogy túl van rajta.

Na, engem pl ez sokkolt...

2018. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Mikor az elsővel teherbe estem gőzöm sem volt róla hogyan működik, javasolta anyukám is és az egyik barátnőm is, hogy vetessem el, hiszen alig 1 hónapja voltunk együtt és az a kapcsolat is olyan gyorsan jött és olyan zavaros volt minden akkoriban, hogy abban sem voltam biztos, hogy melyikőjük az apa.. (aztán persze egyértelmű lett)

Megfordult a fejemben, hogy elvetetem, utánanéztem a dolgoknak, kb 3 napig bőgtem, hogy hogyan juthatott ilyen eszembe!


Érző embert az ilyen nem érinti jól olvasva sem, aki meg egyenesen mosolyogva sétál abortuszra, helyben sterilizálnám.

2018. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Várjunk, te most azt kérdezed h téged megviselt és normális-e? Én először azt hittem a barátnődet viseli meg ennyire és azután érdeklődsz. Mert a barátnődet még megértem, hogy szeretné a gyereket, de el kell vetetnie, bar azt sem értem ha beteg, minek csinálnak gyereket, de hogy téged ez miért is visel meg ennyire, az azért nem teljesen világos...

Mondjuk engem az sokkolt, hogy mielőtt én mentem volna abortuszra, az akkori jó barátnőm (már csak volt persze) nekiállt “kioktatni”, hogy adjam örökbe, miért megyek abra, milyen ember vagyok, meg akarom ölni, holott tudta, hogy ha törik, ha szakad el fogok menni. És képes volt miután látta h valami nem stimmel és kihúzta belolem h abortuszom lesz, még nekiállna, predikalni, ahelyett, hogy barátként mellettem áll. Véleménye mindenkinek lehet, de meg lehet kulturáltan is fogalmazni, neki ez nem ment, ra se ismertem.

Na mindegy, az eset után megszabadultam a “kedves” barátnőmtől, ilyen emberekre nincs szükségem.


És az abortuszt mindenki másképp eli meg, mindenkiből mást hoz ki. Van, aki megkönnyebbül, hogy túl van rajta, van aki közömbös, van aki szomorú stb stb. Ez van, mindenkinek megvan a joga, ahhoz hogy úgy érezzen, ahogy.

2018. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!