Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tavaly nyáron felhozódott egy...

Tavaly nyáron felhozódott egy régi ügy. Akkor jobban megviselt mint 2-3 éve, azaz amikor történt. Mi bajom lehet? 16/L.

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején elmondtam anyumnak, hogy molesztáltak, méghozzá a családhoz egy elég közel álló személy.Anyum szinte mindenkinek elmondta.Naponta bejött, hogy biztos megtörtént-e, sokszor újra fel kellett idéznem amit 2 év alatt nagyon szépen elrejtettem magambam.Természetesen a tettes tagadta.Csak családon belül intéztük a dolgokat.Én lettem a nagy hazug családromboló.Igazából az viselt meg szerintem ennyire, hogy senki nem hisz nekem.A nyári szünetben alig mozdultam ki a sötét szobámból.Ha akartam sem tudtam, ha megbeszéltem valami találkozót az utolsó pillanatban lemondtam őket, valami vissza tartott.Legtöbbször szomorú voltam, néha sírtam.Egész nap a szobámba voltam és zenét hallgattam.Mindig félénk, visszafogott voltam nagy önkritikám volt, bárki csicskáztathatott.5. osztály óta nem tanulok semmit, csak bepakolok.Még így is egy jó szakközépiskolába kerültem.Miután hazajöttem az iskolából, már húztam is le a redőnyt, bezártam a szobát és zenét hallgattam, mint nyáron.Október-December környékén elkezdtem külsőleg és belsőleg is változni.Feketéken járok legtöbbször a hajam is fekete, lett fültágítóm,piercingem.Szókimondó, erősebb lettem.Így jobban elfogadom magam minden téren..Március óta nem járok iskolába.Megint ugyan az van mint nyáron volt.Szakításom akkor is volt és most is, de nem hinném, hogy ez hozzájárult ehhez az egészhez.Szerintetek mi bajom van?
2015. jún. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Neked semmi bajod nincs. A szüleidnek annál több. Egy meg nem értett tini vagy, semmi más. Majd kinövöd és felnősz te is, ahogy mindenki más is.
2015. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Majd kinövöd.

De azért iskolába járhatnál, mert néhány év múlva majd vered a fejed a falba, hogy miért csak egy gyári- vagy közmunkás vagy...

2015. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem a te hibad az egesz, ami tortent azt jol jegyezd meg. A csalad reakcioja sem. Velem is megtortent, de en sosem mertem elndani anyumnak, mert feltem, hogy ez lesz mint nlad, hogy meg en leszek aki lerombolta a csaladi idilt.


Aztan csodalkoznak, hogy olyan gyakran megesik a csaladon belluli.... :(


Sztem, ami a legfontosabb, hogy ne rombold magad tovabb. Probalj meg kijonni ebbol a depis hangulatbol. (iskola pszihologus vagy rendes pszihologus)


Fontos, hogy tanulj jol, hogy kesobb kapj munkat es el tudj jonni abbol a kornyezetbol, mert az az ami igazan segit. Jo messze azoktol az emberektol.


Dolgozz, koltozz el es mutasd meg nekik, hogy milyen eros csaj vagy! Hiszen mar az is erre utal, hogy megprobaltad elmondani nekik.


Minden jot kivanok neked!!!! Hidd el lesz ennel jobb!!!!

2015. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Jövőre kollégista leszek.

18 éves koromben el fogok menni.Hátha a koli jó hatással lesz rám.

2015. jún. 11. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Szivesen!!!!!
2015. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen szülőket.

Ha a lányom azt mondaná, valaki molesztálta, már mennék is letépni az illető tökét, nem még, hogy őt hazudtoljam meg.

Pszichológusra gondoltál már egyébként?

2015. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó elég nehéz lenne akármit is csinálni vele.Majdnem családtag.Nem gondoltam pszichológusra.Nem érnek semmit.
2015. jún. 12. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem ér semmit a pszichológus? Próbáltad? Ha olyan szakemberhez mész, aki a te problémáidra van specializálódva, és nyitott vagy a dolog felé, akkor igen is segíthet neked. Viszont ha eleve úgy állsz hozzá, hogy felesleges, akkor teljesen mindegy, mit csinál, semmit sem fog nálad elérni.
2015. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!