MIT tennetek a helyemben? Pontosabban hogyan latjatok a helyzetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnem kikerni a velemenyeteket hogy MIT tennetek a helyemben?

(Persze nem ez a mervado ok,csak egy kis irany mutatast szeretnek kerni)

21 eves no vagyok a parommal 5 eve vagyunk egyutt.

Ma teszteltem es pozitiv lett a a tesztem.penteken megyek orvoshoz de addig is gondolkodom hogy mi legyen..

Nagyon szeretnenk Babat de nem erzem azt teljesen hogy mar ratudnam szanni AZ eletem.

En jelenleg 1 honapja nem dolgozom a parom havi keresete KB 270000/280000 ft.megtakaritasunk KB felmillio ft. Alberletben vagyunk ami KB osszesen 150000 ft (minden szamlaval internet TV stb..)

Felek ha nem dolgozom nem kapok semmit. 2 evig folyamatosan dolgoztam mostra kapok meg 1 havi munkanelkukit. De utanna?? Menjek el egy konnyu munkara es ne mondjam el hogy terhes vagyok amig lenemjar a probaido??2_3 honap KB...) cukorbeteg is vagyok 14 eve felek ha elvetetnem nem lehetnek ujra terhes vagy csak sokara... De ha megtartom AZ nagy felelosseg. Szeretnek meg elni bulizni de szeretnem a Babat is. Nem tudom mi a jo dontes. Anyukamek 200 kmre vannak es nem szeretik a paromat. Ha megtudnak lehet szivinfarktust kapnanak.... :(

Ti hogyan merlegelnetek? Megtartanatok es Majd lesz valami? Nem szamitottunk ra. 5 eve szedem a fogamzasgatlot igy nem tudom hogy tortent. Annyi tervem van/volt meg....

Egyaltalan mire lennek jogosult? Paromnak is csak 2 oras szerzodese van.... Mit tennetek?

KB ennyi amit tudni kell. Nem tudom milyen infot irhatnek meg...

Koszonom a valaszokat!


2018. ápr. 11. 22:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha szeretnéd a babát, mitn gondolkodsz egyáltalán?

Sosem lesz olyan, hogy minden körülmény ideális.

És lesz jópár hónapod, hogy felkészülj lelkileg is az anyaságra.

Bulizni meg lehet gyerek mellett is. Oké, most kihagytok pár évet, de nem lesz mindig cuki kis csecsemő, aki mindenben rád van utalva ;)


(mi ketten keresünk párommal annyit, mint a tied egyedül. mellette kocsi, lakáshitel, és nagyon vágyunk egy második babára)

2018. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

én vállalnám, sőt kevesebbre is vállaltam 20 évesen. azóta már majdnem 2 éves a fiam, soha nem bántam meg. ideje felnőni, felelősséget vállalni.

22N

2018. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Én is vállalnám, mert már gondolkodtál is babán, meg hát ő már élő mini- emberke,aki mindenkinél több szeretetet fog adni,már most a Te kicsi babád! Ez minden anyagi biztonságát fontosabb.
2018. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Bevállalnám.
2018. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Tökéletesen egyetértek a 9-essel, megfogalmazta azt, amit én is írni akartam. Ha a te helyedben lennék, így munka nélkül, csak a párod nem túl tiszta anyagi hátterére alapozva biztos, hogy nem vállalnám. Ha csak nem azt akartad írni, hogy a parodnak 2 éves szerződése van, mert ez a két óra nagyon fura, de így sem vállalnám. Egy keresetből hárman nem tudnátok normálisan megélni, pláne hogy kapásból havi 150ezer elmegy az albérletre. Arra alapozva nem szülnék, hogy de a barátomnak van munkája.. Na igen, fel neked nincs és ha esetleg a barátod otthagy? Vagy elveszti az állását? Akkor mi lesz? Én személy szerint nem látom h ideális lenne a körülmény egy gyerek felneveleshez, de ez persze a ti dolgotok.

Amúgy pedig nem a kérdező hibája miatt fogant meg a gyerek, világosan leírta, h gyógyszert szed! Tehát nem tervezte ő se és egy önhibáján kívüli nem várt terhessegre elég nehezen tud felkészülni az ember! Ilyenkor nem értem ezeket a kicsit sem segítőkész, “a te hibád, oldd meg és vállald a felelősséget” mentalitas. És sajnos olyannak is nyugodt szívvel javasolják ezt, akinek pl semmi segítse és egy vasa sincs, de hát az már mit számít... Az úgy se az ő baja lesz, hanem az adott nőé.

2018. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem vetetném el. A gyermeked. Akkor vállalsz felelősséget, ha megszülöd és lehetőségeidhez mérten felneveled!
2018. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%
Az ember első sorban a SAJÁT életéért felelős, azért kell felelősséget vállalnia.
2018. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%
komolyan nem ertem, egyesek miben elnek. nem fontosabb egy agzat z anyagi biztonsagnal. hogy isl ehetne fontosabb. a magzat megszuletik elobb utobb es fel kell nevelni ba.szus. anyagi biztonsag nelku, ennyi erovel szulje az utcara. Milyen cuki lesz, mert kisbaba. Tokeletesen kifejtette a 9 es valaszolo. Nem egy biztos munkahely a parode sem, neked nincs munkad. Erre en nem valalnek gyereket. Sot, ha meg biztos lenne a munkaja, azt aa jovedelmet is kevesnek gondolom harom emberre, amit csak o egyedul megkeres. Helyezkedj el, dolgozz egy ket evet aztan johet a gyerek. Nem tudom miert kell taogatni a semmibe szulest.
2018. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
28%

Egy kérdésre válaszolj. Mi lesz, ha a baba apukája meggondolja magát és elhagy?

Tudsz annyi jövedelmet összeszedni egy hónapban, hogy megélj belőle egy babával, kisgyerekkel, fizesd az albérletet, rezsiket, bevásárlást? Mert a gyerektartásra ne számíts nagyon (tudom, itt azt istenítik agyba-főbe, mintha egy milliós összeg lenne). Ugyanis az kb 20-30 ezer lesz maximum, nagyon maximum.

2018. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat es bocsanat amiert nem irtam..

Ma volta orvosnal 5 hetes vagyok 7mm petezsak de meg ures (?!) es 9/10 NAP mulva leszek 6 hetes. Hihetetlen.. Semmit nem mondott csak annyit hogy kedden visszakell mennem. Azt sem tudom uova menjek most mi a kovetkezo lepes. Es ha elmennek egy olyan helyre dolgozni ami nem megerolteto (szerzodes miatt) akkor mire lejar a probaido 5 honapos leszek. Felek kivagnak mint macskat sz...ni. Tudtok e ben segiteni?

Plusz aki irta ha elhagy milesz... Van sajat lakasom csak 200 kmre ha minden kotel szakadna odamennek. A penz meg? Lenne segitsegem vagy max bolcsi es visszamennek dolgozni. Addig barmilehet. Elia mehet meg a baba. Koszonom a valaszokat :)

2018. ápr. 19. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!