Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elmagyarázná valaki miért a...

Elmagyarázná valaki miért a nő döntése akar-e abortuszt?

Figyelt kérdés

először is nem vagyok abortuszellenes és hálistennek még nem volt benne részem, remélem nem is leszsoha

amit nem értek: miért hangsúlyozzák mindenütt hogy a nőknek jogukban áll dönteni asaját testükről és életükről. illetve ez rendben van, persze hogy van jogunk hozzá. de ha egy gyerekről van szó (nevezzétek magzatnak ha jobban tetszik) az nem csak az ő élete, teste, döntése. miért nem szólhat bele a jövendőbeli apuka hogy akar-e gyereket? ha akarna de a nő elveteti akkor miért nem gondol senki arra mit érez ez a férfi? hiszen nevelhetné egyedül ha a nő semmiképp sem akar gyereket. ha nem akar és a nő megis megtartja akkor fizetnie kell 18 évig. pedig ő nem akart gyereket. nem is feltétlenül hibás abban hogy megfogant. pl. fogamzásgátló tabletta mellett jött össze a gyerek.

lehet hogy egyedül leszek ezzel a véleménnyel de szerintem minden esetben közösen kellene hozni ezt a döntést, ugyanúgy ahogy utána közösen vállalni a felelősséget.

jöhetnek az ellenvélemények, próbálja megmagyarázni nekem miért kizárólag a nőké a döntés egy ilyen fontos, életre szóló kérdésben


2018. máj. 31. 20:39
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

nem ilyen szélsőséges esetekre gondolok hogy az erőszaktevő nem ad engedélyt és a nőnek bele kell törődnie.

a kérdésem azért merült fel mert épp egy másik főrumot olvasgattam és találtam ott két meghökkentő és felháborító témát

1. a nő gyereket akar, a párja nem. kérdése: ha titokban abbahagyja a fog.gátló szedését és teherbe esik a párja ugye később szeretni fogja a babát?

2. nem kívánt terhesség, a nő el akarja vetetni. kérdése: megtudhatja-e a férje hogy elvetettet egy babát? nem akarja elmondani neki hogy terhes mert tudja mennyire szeretne a férje még egy gyereket (már van egy közös)

ilyenek után tényleg mindenkinek egyértelmű hogy ez a nő döntése mert az ő teste?

2018. máj. 31. 21:08
 12/42 anonim ***** válasza:
73%

Ez a dolog sohasem lehet igazságos, hiszen a nő testében fejlődik a magzat. Ha lenne egy olyan, tökéletesen ártalmatlan és fájdalommentes módszer, amivel át lehetne rakni a gyereket az apába, vagy a férfiak is tudnának gyermeket kihordani, akkor a szabályozás is más lenne.

Szóval még ha nem is igazságos, teljesen logikus dolog, hogy a nő döntsön arról, akar-e szülni vagy sem. Az abortusznak is megvannak a maga kockázatai és a szülésnek is, egyiket sem lehetne rákényszeríteni egy emberre. Egy férfire se kényszerítheted rá, hogy kössék el pl...


És azért valljuk be, mindig a nő szív nagyobbat. Neki kell vállalnia az abortusz vagy a szülés kockázatait, és ő nem tud csak úgy lelépni az egész helyzetből, mint egy férfi. A gyerektartás meg csak egy kompenzáció, hogy ha már a nő egyedül szív, legalább anyagi támogatást adjon a másik fél is, hiszen a gyereket ketten hozták össze.


Igazából annak kellene jobban figyelnie a védekezésre, aki nem akar gyereket. Ha a pasi nem akar apuka lenni, ő is megteheti, hogy kotont húz a farkára. De persze ez sok esetben derogál nekik, aztán ha a nő meg terhes lesz, ők vannak a legjobban felháborodva.

2018. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
77%

“ha a fiú nem akarta a gyereket, de a lány azért is megtartja akkor miért kell hosszú évekig fizetnie?”


Ha a fiú nem akar gyereket, akkor védekezik. Itt van döntési lehetôsége. Kettôn áll a vásár és vállalnia kell a felelôsséget. Ha nem teszi, akkor meg fizet.

2018. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
73%
Oda kell figyelni a vèdekezèsre, ha nem akarnak gyereket ès akkor nincs ez a kèrdès. Meg, hogy egyik akarja màsik nem, arròl nekem az a vèlemènyem, hogy elèg baj, ha egy kapcsolatban nem beszèli meg a ket fèl, hogy legyen-e baba... Ott akkor abban a kapcsolatban vannak/lesznek jò nagy gondok màs tèren is.
2018. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
46%

Ne keverd ide a tartásdíjat, az egy más kérdés. Ott már egy létező gyermek érdeke ír felül mindent. Őt el kell tartani, akkor is ha nem akarták.

Az abortuszkérdésről nagyon régóta vitáznak. Számos Alkotmáynbírósági határozat született és folyamtosan alakult ki a jelenlegi szabályozás. Biztosan lesznek a jövőben is viták, jogszabály módosítások. Ha komolyan érdekel a téma, rengeteg infót találsz a neten. Az AB határozatokat is el tudod olvasni. Azt azért előre elárulom, hogy a vita tárgyát soha nem az apa esetleges jogai képezték, hanem az anya önrendelkezési jogának és magzat élethez való jogának az ütközése.

(Eleve magzat esetén még nem is tudjuk biztosan ki az apa. Ki lenne az, aki jogosan mondhatná, hogy meg kell tartani egy nem kívánt terhességet?)

2018. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vagyok abortusz ellenes se,de abortusz párti se.En magam se estem át rajta, nem is szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy ilyen döntést meg kelljen hoznom.


Alapvetően azt gondolom rosszul tetted fel a kérdést.Szerintem a legtöbb esetben a férfi mondja azt, hogy ő azt a gyereket nem szeretné inkább fizeti az abortuszt.A legtöbb teherbe esett lány,nő valószínűleg megtartaná ha az akitől teherbe esett valóban kitartanak mellette és társa lenne a gyereknevelesben.

2018. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
44%
A gyerektartás teljesen más dolog, ha nem akarsz ilyet fizetni a száz százalékos módszer, ha nem szexelsz. Azt a pénzt a saját gyerekedre költöd, nem a nőre, aki megszülte. Ez pedig teljesen alap, ha már így alakult és gyermeked született.
2018. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
27%

Az szerintem is igy van amugy, hogy a legtöbb abortusz oka eleve az hogy a ffi nem vállal felelősséget, a nő egyedül pedig nem tud felelősséget vállalni.

Hány tini irt már ide is, hogy nem akarja elvetetni, de nem kap segítséget


Érdekelnének az abortuszok okai sulyozva, a betegségek okain kívül

2018. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
13%
#15 jól írja . Belügy suliba jártam és a jogi résznél ez is szóba jött .. Ez pont emiatt lesz örök vita . Teljesen megértem egyébként a te meglátásodat is de én úgy gondolom ,ha valaki 100% nem akar gyereket +védekezik .. igy tuti nem játszható be a „szedem a gyógyszert de mégsem és majd megszereti vagy fizet”.Az pedig ,hogy apuka szeretné és majd felneveli .. nos nekem kegyetlen volt a terhességem a vége felé csak ültem és zokogtam olyan rosszul voltam ..senkinek nem kívánok ilyen terhességet .. ezek után nem igazán hatna meg ,hogy más felneveli . Arról nem beszélve ,akárhogy nem akarja a gyereket a nő és mégis kikell hordania előbb utóbb megszereti .. kb az első érezhető mozgásnál (van persze kivétel) igy nem is adná senkinek sem ..
2018. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, az szerintem egyértelmű, hogy miért a nő döntése az abortusz, n.b. ő viseli a terhesség minden kockázatát. Ami számomra igazán kérdés, hogy miért nincsenek már meg a megfelelő férfi érdekvédelmi szervezetek, és miért nem harcolják ki maguknak a nemek biológiai különbségét figyelembe vevő, mégis a nők döntésével egyenlő döntési jogot, az un. jogi abortusz lehetőségét. Pedig ugye nagy a támogatottsága a hazai internetezők körében...
2018. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!