Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elmagyarázná valaki miért a...

Elmagyarázná valaki miért a nő döntése akar-e abortuszt?

Figyelt kérdés

először is nem vagyok abortuszellenes és hálistennek még nem volt benne részem, remélem nem is leszsoha

amit nem értek: miért hangsúlyozzák mindenütt hogy a nőknek jogukban áll dönteni asaját testükről és életükről. illetve ez rendben van, persze hogy van jogunk hozzá. de ha egy gyerekről van szó (nevezzétek magzatnak ha jobban tetszik) az nem csak az ő élete, teste, döntése. miért nem szólhat bele a jövendőbeli apuka hogy akar-e gyereket? ha akarna de a nő elveteti akkor miért nem gondol senki arra mit érez ez a férfi? hiszen nevelhetné egyedül ha a nő semmiképp sem akar gyereket. ha nem akar és a nő megis megtartja akkor fizetnie kell 18 évig. pedig ő nem akart gyereket. nem is feltétlenül hibás abban hogy megfogant. pl. fogamzásgátló tabletta mellett jött össze a gyerek.

lehet hogy egyedül leszek ezzel a véleménnyel de szerintem minden esetben közösen kellene hozni ezt a döntést, ugyanúgy ahogy utána közösen vállalni a felelősséget.

jöhetnek az ellenvélemények, próbálja megmagyarázni nekem miért kizárólag a nőké a döntés egy ilyen fontos, életre szóló kérdésben


2018. máj. 31. 20:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%

Dehát kié legyen?


A nő az, aki végigvisz egy cseppet sem kellemes terhességet, egy fájdalmas szülést, és igen, ő vállal felelősséget minimum 20 évre egy gyerekért. Az ő élete változik, neki kell feladnia az elképzeléseit a jövőjéről, ha nem tervezett volt a gyerek. Neki kell helytállnia, ha apu megijed a felelősségtől, és lelép.


Hogy van olyan, hogy apu akarná, anyu meg nem, és vicaversa... van, dehát azért van szánk, hogy ezt megbeszéljük, még az elején.


Igen, sokszor nőként sem érzem fairnek, ha apura rákényszerítenek egy gyereket, aki púpnak sem kell a hátára. Dehát azt sem érzem fairnek, hogy az utódlás kellemetlenebb felét mindig a nőnek kell állnia.

2018. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
11%

"ha egy nő nem bírja mondjuk a fogamzásgátlót, neki is az elkötést ajánlgatnád, vagy ez épp kettős mérce?"


Nem tudom, hogy te tényleg ilyen hülye vagy vagy csak provokálsz, de gondolom a második. Én leszarom ki védekezik, meg ki nem, de ha valaki nem védekezik, akkor számoljon vele, hogy gyerek lehet belőle. Nem tudom ezen mit nem lehet felfogni.

Ha valaki nem akar gyereket, akkor védekezik vagy nem szexel, ez a két megoldás van. Nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult.

2018. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
53%
Bonyolultnak nem bonyolult, egyszerű mint a faék - és pont ezért tökéletesen hamis megközelítése egy komplex problémának.
2018. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
83%
Én teherbe estem, tudtam hogy a párom nem akar gyereket. Nem mondtam el neki, szakítottam, elköltöztem. Az iker fiaim négy évesek, sosem találkoztak az apjukkal, az apjuk nem tud róluk.
2018. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
70%
#34, ez így nagyjából korrekt... kérdés, hogy mi fog történni, ha évek múlva a gyerekek tudni akarják majd, hogy ki az apjuk...
2018. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
87%

34-es vagyok

Most ovi kezdéskor merült fel hogy nekik miért nincs apukájuk. Elmagyaráztam nekik hogy nem mindenki szeretne gyermeket, az apukájuk is ilyen. Beszélni szoktunk róla. Bízom benne hogy ha majd nagyobbak lesznek megértik hogy ezt az egészet nem ellenük tettem.

2018. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
az szép hogy egyedül bevállaltad az ikreket, nekem is vannak, tudom milyen nehéz néha :) azzal is egyetértek hogy nem követelsz semmit az exedtől mert tudod hogy ő nem akarta volna őket. azt viszont szemétségnem tartom hogy esélyt sem adtál neki, nem tud róla hogy gyerekei vannak. talán változott volna a véleménye ha először meglátja őket vagy már akkor ha megrugdossák kicsit a hasadból
2018. jún. 3. 17:58
 38/42 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, nem tudhatjuk, mi van az ikres történet mögött, ha az illető férfi nem volt családos, vagy nem volt valami miatt biztos, hogy nem akar gyereket, egy kérdést szerintem is megért volna a dolog, hátha mégis...

(mellesleg én abszolút nem értem azokat az embereket, akiknek egy majdani gyerek utáni vágy vagy egy kezdeti terhesség fontosabb, mint a párjuk... dehát nyilván az ő életük és az ő döntésük)

2018. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
96%
Fiatalok voltunk, többször is próbáltam erről beszélni vele, mindig azt mondta hogy ő akarná hogy vezessen el a babát mert ő aztán nem akar apa lenni soha. Én tudtam hogy soha nem lennék képes abortuszra menni. Ha elmondtam volna neki az egész életére kihatással lett volna. Szerettem őt annyira hogy nem akartam ezzel elrontani az életét
2018. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
72%
#39, OK, én férfiként abszolút elfogadhatónak látom ezt az érvelést.
2018. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!