Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után, később újabb...

Abortusz után, később újabb terhesség valószínűsége?

Figyelt kérdés

A kérdésem igazából arra vonatkozik,hogy aki abortuszon esett át, idővel sikerült-e újra teherbe esnie és komplikációk nélkül kihordani a babát?

Egyszeri abortuszon átesettek véleménye érdekelne..főleg,a későbbi gyermek vállalás esélyei miatt.



#terhesség #terhességmegszakítás #újabb gyermek vállalása
2018. jún. 10. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Van akinek igen van akinek nem. Mindkettőre tudok a közvetlen környezetemből példát. Van akinek összejött még két abortusz, másikuknak meg akármit is csinálnak nem marad meg a magzat, már 5 vetélésen van túl és egy koraszülésen.
2018. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően az abortusz, ha teljesen probléma és szövődménymentesen zajlik nem okoz későbbi meddőséget. Ha valaki elvetél ugyanaz az eljárás, mégsem riogatják azzal, hogy nem lehet később gyereke.

Szerintem a lelki része nagyobb részben akadályozza a későbbi teherbeesést, mint a fizikai.

2018. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt. Igaz elhalt magzat miatt de a módja ugyan az. Most 2 fiú anyja vagyok és úton a harmadik baba. 27 hetes vagyok.
2018. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Manapság már nem okoz meddőséget az abortusz. Nekem nem volt szerencsére, de több barátnőmnek igen és ma már anyukák.
2018. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ritka, hogy a meddőség oka egy abortusz lenne. Több abortusz vagy bármilyen hasi műtét megnöveli az esélyét, de azt megállapítani, hogy az abortusz miatt, a kor, a környezet vagy akár a fogamzásgátló miatt lesz meddő valaki, így nem lehet. A meddőség hátterében kismillió ok van, pl. ott a sperma. Vagy az, hogy általaban idősebb korban szülünk és azt már tudjuk, hogy drasztikusan csökken a termékenység.
2018. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én csak 1 olyan nőt ismerek akinek volt egy abortusza és azóta szült 3 gyereket. És ez nem most volt, hanem majdnem 40 éve.
2018. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon ritkán adódik ma már úgy, hogy az abortusz miatt problémás a későbbi teherbeesés vagy terhesség. Ugyanaz az eljárás a missed ab-nál mint az abortusznál mégsem riogatják ott sem a nőket, hogy jaaaj most aztán tuti nem lehet többé gyereked, mert elenyésző az ilyen eset. Ha így lenne akkor nagyon sok nőnek nem lenne gyereke... Sajna van akinek 2-3 missed abja van, mégis sikerül később több babát is kihordani és megszülni. Ez is csak a propaganda része ma már, mint az, hogy nem lehet nem szült nőnek spirált feltennniy vagy, hogy abortusz után 6 hétig tilos a szex stb. Sokkal gyakoribb probléma a fel nem ismert pcos,ir vagy endometriozis.

Én több nőt is ismerek aki abortusz után problémamentesen szült, van aki 3 gyermeket is.

2018. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Nagyimnak 4 abortusza volt primitív módszerekkel, titokban, bábával. Aztán még volt normális, kihordott terhessége.
2018. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

de azt megállapítani, hogy az abortusz miatt, a kor, a környezet vagy akár a fogamzásgátló miatt lesz meddő valaki, így nem lehet.


Barátnőm zárójára rá van írva, hogy a vetélések oka a korábbi abortusz miatt kialakult Asherman szindróma. Tehát itt elég egyértelműen kimutatták.

2018. jún. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Anyumnak volt abortusza ‘94-ben, ‘98-ban gond nélkül megszületett a húgom.
2018. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!