Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és teherbe estem. Fogamzásgátlót szedtem, de cserélném kellett így sikerült. Sulit itthonról végzem. Decembertől terveztem menni dolgozni. Nagyon meg vagyok rémülve. Félek mi lesz ez után. A párom édesanyja ha erről tudomást szerez többet biztos látni sem akar. Mit tegyek? Mi a véleményetek? Volt már valaki ilyen helyzetben aki nem tervezzetten lett terhes fiatalon és nem vetette el? Mi lett a jövőben?

Köszönöm válaszaitokat előre is!


2018. jún. 18. 10:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem azzal kell foglalkozni, hogy ki mit szól. Nektek kell eldönteni, hogy mit szeretnétek. Hány éves a párod? Dolgozik vagy még tanul? Ő tudja már? Szüleid támogatnánk?
2018. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
A párod édesanyjának semminkize hozza. Én személyszerint nulla háttérrel nem vállalnék gyereket
2018. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
21 éves a párom már dolgozik. Tudja, és mellettem áll. Szüleim megértőek, de még nem tudják.
2018. jún. 18. 10:32
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Én 19 évesen elvetettem, de mellettem nem állt a párom. Ahogy kijöttem a kórházból, vége is lett. Szüleim nem voltak, tehát kb csak magamra számíthattam volna. Így nem volt más megoldás.


Mérlegelj. Ne a párod anyján gondolkozz, neki ehhez nincs köze, hanem a pároddal beszéld ezt meg. Ő mit akar. Vállalja? Vállaljátok együtt? Tudjátok vállalni együtt? Szüleid segítenének? Mert ha esetleg a párod meggondolja magát, akkor a szüleid segítségére szorulsz.


Ezeket mind gondold át, és azután dönts!

2018. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%

Húgom járt így.

A vége még hol van? Most 5 éves a gyerek...

A pasi szüleihez költöztek össze, mindenbe beleszóltak, állandóan ment a vita.

A párja gyorsan rájött, hogy annyira mégse jó ez a családosdi. Ki is rakta a hugit a 6 hónapos gyerekkel.

Szüleinknek kellett befogadni és eltartani őket. 40 ezer semmire se elég. Ott is állandó vita ment, hogy végezzen el legalább egy OKJ-t, egy érettségivel semmire se megy. De nem olyan egyszerű baba mellett, mint ahogy a hugi elképzelte. Szüleink mindketten dolgoznak még, nem fogják ők pesztrálni a gyereket egész nap.

Végül lett egy boltvezetői oklevele, nulla tapasztalattal, amivel mehetett egy multihoz pénztárba. Sokszor hozom el én a gyereket az oviból, mert egyikük se tudja megoldani. Nyáron is kész káosz megszervezni, hogy a szünidő alatt ki viszi az összevont oviba a város másik végébe, ki lesz vele a leállás alatt, stb.

A hugi mkosz fejébe vette, hogy neki új apuka kell, mert egyedül nem tud elköltözni, nincs pénze, stb. Most egy 40 éves, nős kollégája után fut, és reméli, hogy elválik érte, és összeköltöznek.

Szerintem elb.ta az életét.

2018. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

Ne tarsd meg ezt a terhesseget, az ilyen esetek 80%ban csak kinlodas az egesz eletuk a fiatal paroknak. A pasi megbesokkal es ott hagy egyedul a gyerekkel, te pedig eloskodhetsz a szuleid nyakan.

A vegeredmeny az hogy mindenki csak szenved.

2018. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%
A drága támogató pasi egy év után le fog lépni a fenébe, mert rájön, hogy nem is jó ez a papás-mamás, ezt most mondom, te meg ott ülsz majd pucér seggel, nulla szakképzéssel és fogod a fejedet, hogy még 17 évig el kell tartanod egy gyereket, ami KVA sok pénz!
2018. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
Én most megyek műtétre, nem dolgozom, a párom támogat. Sulit csinalom még. Van sajat lakasunk de hitelre. Anyagilag annyira vagyunk meg, hogy sajat magunkat ellatjuk. Gyereket igy bevallalni megis hatalmas felelotlenseg lenne. Pl mi lesz, ha lebetegszik? Ki veszi meg neki a gyogyszert ha nekunk epp nincs ra? Nem iszunk es nem dohanyzunk, nem jarunk bulizni sem. Ennek ellenere, ha elkezdek dolgozni 2x meggondolom, hogy bevallaljak e egy babat, ameg hitelunk es bizonytalan anyagi hatterunk van. Amugy, ha anyosom megtudja biztos kitagadja a fiat az tuti. De nem az anyosnak szulsz!
2018. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%
én nem vetetném el a helyedben. a sulit gyerek mellett is be lehet fejezni.
2018. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
Sulit magántanulóként tudod folytatni. Ha a gyermekednek tekinted (mert szerintem az), akkor nem kell gondolkodni. Ha a papás-mamás, családosdi nem tetszik a másik félnek vagy az anyósnak, attól még a gyerek meg van, és fel tud nőni, ha legalább a te családod melléd áll! Ha valaki nem szívesen segít a családból, azzal nincs mit tenni. Ez annyira szomorú, hogy egy gyerek ront el egy életet (?), szerintem inkább a felnőttesdit játszó felnőttek(?). Az, aki kihátrál a kapcsolatból, az aki irányítani akar a fiatal családban anyósként vagy apósként, mert hát ŐŐŐ tartja el Őket. Nem a gyerek a hibás, maximum elsősorban ő szív. Én kiállnék a kislányom vagy kisfiam mellett. Mindenki segítségre szorul egyszer a családban. Egy kismama mellől kihátrálni, vagy a testvért szarban hagyni, amikor nem tudhatjuk, hogy mi mikor kerülünk sorra, hogy segítsenek rajtunk...
2018. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!