Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mekkora lelki fájdalom egy...

Mekkora lelki fájdalom egy gyermek elvetetése?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 08:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%
Óriási....
2018. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Változó. Valakinek semmennyire, valaki meg még évek múlva is azét sír.


De valaki árulja már el nekem, hogy hogy lehet TÖBBSZÖR is nem kívántan teherbe esni? Még egyszer elhiszem, hogy valaki felelőtlen vagy szerencsétlen és besikerül. De akinek volt már egy, annak hogy jön össze a második meg a harmadik?...

2018. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Változó, van akit nem visel meg mert tudja hogy most nem tudta volna megszülni, esetleg nem is akar majd gyereket és máshogy fogja fel a dolgot.

Míg ha pl egy nő hosszú próbálkozás után terhes lesz, nagyon boldog, az ott neki már nem embrió hanem a kisbabája és pl kiderül hogy élettel összeegyeztethetetlen (ezt így reggel leírni kihívás) betegsége van ezért el kell veteni mert előbb-utóbb így is meghalna, őt ez teljesen máshogy érinti, szóval áltolánosságban ez nem mérhető.

2018. jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkàbb hozzààllàs kérdése. Egy olyan embert aki sose akart gyereket, csak nyűg lenne neki, nem viseli meg, vagy nem annyira, mint egy olyat aki azért veteti el a magzatot mert pl tudja, hogy felelőtlenség lenne megtartani ha magàt is alig tudja eltartani. Mert persze szép dolog a szeretet, de se pelenkàt, se babaruhàt, se gyógyszert, se tàpszert, kajàt nem lehet belőle venni a gyereknek. Sem fűtésszàmlàt nem lehet belőle fizetni.

Akinek pl csak anyagi gondjai vannak, vagy apu lelépett, nehezebben emészti meg az abortuszt, mint az aki sosem akart gyereket. Gyakorlatilag hozzààllàs kèrdése. Ha tervezett, vàrt, akkor a kisbabàja, ha becsúszott, alkalmatlanok a körülmények- akkor is lehet az, de ésszerű az abortusz, ha pedig sosem akarta akkor leginkàbb egy megoldandó probléma a terhesség!

2018. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

"Óriási...." ... az a szovjet mikrochip...

Kérdező, ahogy többen is írták, ez rendkívül széles skálán mozoghat, függően a helyzettől, az illető lelki alkatától, világnézetétől, környezetétől, sok mindentől. Az ismert nőgyógyász prof szerint a többség alapvetően megkönnyebbül, amikor túlesik a beavatkozáson, és lekerül róla a nem kívánt terhesség okozta stressz.

2018. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem éltem át! De gondolj bele, ha majd 5 év múlva ott fog melletted szaladgálni egy kisgyerek, és eszedbe fog jutni, "milyen hülye voltam, valamikor őt nem akartam"! Már maga ez is egy szörnyű gondolat lehet majd! De mégszörnyűbb, ha 5 év múlva nem fog melletted szaladgálni... !
2018. jún. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, talán akkor nem kéne olyanról nyilatkozni, amiről fogalmad sincs és pláne nem kell kész tényként közölni...!

Soha egyszer nem jutott még csak ehhez hasonló sem eszembe, mint amit írtál! Sőt... Épp, hogy egy síró gyerek láttán azt gondoltam, igen a lehető legjobban döntöttem. És hidd el, nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja.. A nők többsége, aki tudja jól, hogy nem akarja azt a gyereket, megkönnyebbül abortusz után és nem magába roskadva depizik. Megviselni esetleg azt viseli meg, aki akarta, de mégsem tartotta meg valamilyen oknál fogva.

2018. jún. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Kedves #16, valójában a legszörnyűbbet kihagytad... az, amikor 5 év múlva ott rohangál melletted a kisgyerek, és arra gondolsz, hogy "milyen hülye voltam, valamikor hagytam rádumálni magam"!...
2018. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%
Az esetek nagy részében elég nagy, de ez általában csak több év után jelentkezik, ez a lelki fájdalom a pszichológia nyelvén a posztabortusz-szindróma. Az abortuszon átesett nők többsége megbánja ezt a döntését. Én hallottam élőben egy ilyen nő előadását, és őt hihetetlenül megviselte, végigsírta az előadást, amit soha nem felejtek el. Persze ez nem mindenkinél van így, vagy csak nem mondják meg senkinek. Azért az érintettek nem szívesen beszélnek erről, ami érthető is.
2018. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, valójában arról nem beszélnek szívesen a nők (sőt sehogy se), ha hagyták magukat rádumálni a szülésre, és azt bánták meg. Akkor ugyanis falkaként ugrik a torkuknak a kedves környezet, hogy egyáltalán hogy mer ilyesmit akár csak gondolni is...
2018. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!