Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Fordulhatok a gyámügyhöz...

Fordulhatok a gyámügyhöz ilyen esetben? Vagy várjak egy hónapot?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy terhes vagyok, viszont csak júliusban leszek 18 éves. Semmiképpen nem szeretném, hogy a szüleim tudjanak erről... Olvastam, hogyha a szülők nem írják alá a papírokat, akkor a beavatkozást a gyámügy is engedélyezheti. Viszont ebben az esetben a szülőknek meg kell jelenni? Vagy elég, ha én bemegyek, beszélek valakivel ott? (nyilván időponttal, nem betoppanok az utcáról)


Másik lehetőség, hogy megvárom, amíg betöltöm a 18-at, viszont akkor már 10 hetes terhes lennék és ugye ezt jó lenne minél hamarabb...


2018. jún. 24. 17:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
uccsónál a pont
2018. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánat, picit off lesz, de egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogyan nevelhettek téged, vagy milyen emberek a szüleid, ha nem mered elmondani nekik, terhes lettél?!? Az embernek a szüleiben kéne a leginkább megbíznia, nekik meg feltétel nélkül meghallgatnia, segítenie, szeretnie.

És ez nem a te hibád. Nagyon sajnálom! Tényleg, remélem, sikerül bátorságot gyűjtened.

2018. jún. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#12 na ezaz, anyám is megmondta falhoz csapná azt a szülőt aki ilyet mond hogy "ha terhesen jössz haza megöllek". Egyszer úgy állítottam oda hozzá hogy kiszakadt a gumi és kellene esemény utáni (nem voltam 18), szemrebbenés nélkül megkereste hol kell kikérni, kocsiba pattantunk, kiváltottuk, még meg is köszönte hogy azonnal szóltam.

Ennek kellene lennie a normának, ha a szüleire nem számíthat akkor kire?

2018. jún. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
19%
10es, tévedés. CSVSZ-es megjelenéskor is ott kell lennie a szülőnek. Egyedül nőgyógyásznál nem, de a szülői beleegyező nyilatkozat nélkül nem fog lépni sehova.
2018. jún. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, egyszerű, amikor időpontot kér a Kérdező, elmondja a helyzetet, és megkérdezi...
2018. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem azért félek tőlük, mert az utcára raknának... Hanem mert mindig én voltam az, akire büszkék voltak, akit emlegettek mások előtt, nem az a fajta lány vagyok, akit szégyellnének a szülei. M
2018. jún. 25. 09:04
 17/24 anonim ***** válasza:
42%
Először mindenképp menj el nőgyógyászhoz, és utána dönts bármiről is. Ahhoz nem kell szülő, és ő pontosan meg tudja mondaniy hogy hányadik héten jársz és mit kell tenned. Ha már pontosan tudod, hogy mennyi időd van még, akkor mehet a többi. Bár én is azt javaslom, hogy mondd el a szüleidnek. Nem lesz könnyű, de egyedül végigcsinálni egy abortuszt titokban, támogatás nélkül sokkal nehezebb. Még akkor is, ha biztos vagy benne, hogy nem akarod a gyereket. Ráadásul nem mindenki viseli egyformán jól. Van, aki lepattan a kórházi ágyról és megy dolgozni mintha mi sem történt volna, más meg napokig fekszik mert fajdalmai vannak és vérzik. Én valószínűleg szülőként gyanakodnék, ha a gyerekem "a barátnőjénél alszik", és másnap leverten, fájdalmakkal kerülne elő. Egy jó szülő szerintem észreveszi az ilyesmit, és neki is sokkal jobban fáj hogy eltitkoltad. Ráadásul majdnem 40 ezer forintba kerül. Szerintem mindenképp mondd el, mert hosszútávon jobban jársz.
2018. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha ezért szégyellnének... sz ő szégyenük csak.


Ha a gyerekem lém állna, hogy ez van, akkor nyilván megdorgálnám, de sokkal inkább örülnék, hogy elém mert állni, és nem a hátam mögött sunnyogott.


Ugyanis, ha kicsúszol az időből, aKKOR mit teszel? Marha ciki, hogy az esetleges hülye félelmed miatt terhes maradsz, és az életednek egy ideig annyi.

2018. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a gyerekem elém állna, hogy ez van, akkor nyilván megdorgálnám" - szerintem ezt sincs miért.Ha valaki 17-18 éves, akkor meglehetősen természetes, hogy van szexuális élete. 100%-os fogamzásgátlás meg még mindig nincs.

Kérdező, ha a szüleid ettől csalódnának benned, az nem a te szégyened, hanem az övék. Ettől még nyilván te ismered őket, menj el a nőgyógyászhoz, utána tisztában leszel a valós lehetőségeiddel, és döntsd el, be akarod-e őket vonni a témába, vagy nem.

2018. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
10%

Nem azért félek tőlük, mert az utcára raknának... Hanem mert mindig én voltam az, akire büszkék voltak, akit emlegettek mások előtt, nem az a fajta lány vagyok, akit szégyellnének a szülei


Mindent el kell kezdeni egyszer...hát ezután max nem lesznek rád büszkék, mert nem lesz miért.

2018. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!