Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hova fordulhatok a problémámmal?

Hova fordulhatok a problémámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 2 éve nem védekezünk semmilyen formában a párommal. Eddig mégsem sikerült teherbe esnem. Egyelőre orvosnál nem voltam mert úgy vagyunk vele hogy még ráérünk (én 24 éves vagyok) de lassacskán azért eljön az idő hogy szeretnénk babát. Bár most sem lenne baj ha jönne. Ezért nem is védekezünk. Igazából csak heti 2-3 max 4 alkalommal tudunk együtt lenni de már mindenféleképpen volt a ciklusom. Voltunk együtt az állítólagos peteéréskor. Voltunk már előtte, utána. Vagy mensi előtt, után. Igazából ahogy kijön a lépés. Nekem rendszeres a menstruációm. Sőt általában minden hónapban hamarabb jön meg 2-3 nappal a vártnál. Vagy épp van hogy napra pontos. A PMS tünetek van mikor nagyon erősek. Van hogy mensi előtt 1- másfél héttel már le akarnak szakadni a melleim meg puffadok. De van hogy semmi bajom nincs.

Azt tudom hogy én is nehezen jöttem össze anyukáméknak. 7év próbálkozás után, akkor is gyógyszeres segítséggel. 5napos gyógyszert kapott anya és következő hónapban már pozitív volt a tesztje.

Na de a lényeges kérdés hogy merre induljak el?

Esetleg Szegeden hova kellene ezzel a problémával menni?

Köszönöm


2017. márc. 28. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1 év aktív próbálkozás után már meddőnek számít egy pár. Tehát a ti esetetek már hivatalosan is meddőség.

Innentől kezdve pedig indokolt a kivizsgálás - már csak azért is, mert még ha rá is értek, ha komoly a probléma, akkor jópár éves procedúra előtt álltok.

Első körben mindenképpen nőgyógyászhoz kellene fordulnod, aki az alap vizsgálatokat elvégzi. Utána viszont meddőségi centrum, mert ha nálad nincs egyértelmű, nőgyógyász által kimutatható ok, akkor először mindig a férfit vizsgálják (ez gyorsabb, egyszerűbb).

2017. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz...
2017. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 VeDi84 ***** válasza:
100%

Csak 1 tanács: először a párod menjen vizsgálatra. Ha kiderül, hogy ott van a bibi, akkor számtalan fájdalmas vizsgálatot megúszhatsz. Tapasztalat.

Ha a párodnál minden oká, akkor elindulsz Te is ezen a végtelenül hosszú, vizsgálatokkal, vérvételekkel teli úton....

Sok sikert a babához!

2017. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Manka68 ***** válasza:
100%
Első a párodnak spermavizsgálat, utáne neked érdemes lenne endokrinológusnál kezdeni (hormonszakértő). A nődokinál is a hormonlabor lenne az első vizsgálat, de sokszor nem derül ki hogy a hormonokkal van baj, mert ott messze nem olyan alapos a vizsgálat. Sok fölösleges körtől kímélheted meg magatokat, ha az endodokihoz mész rögtön, és nődokihoz már csak akkor, ha itt minden rendben.
2017. márc. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ne ijjedj meg, a többiek évekről beszélnek, de ha a párodnak kevés a spermaszáma, akkor neki írnak fel valamit, hogy javuljon, ha nem javul, akkor irány a lombik. Ami ha a párodnál van a gond, akkor rövid lefolyású. 1-2 hónap. Ha mégis veled lehet gond, akkor úgyis vérvétellel kezdik, a ciklus 3. és 21. napján veszik le, ebből kiderül, hogy van-e peteérésed. Ha nincs, akkor arra van egy nagyon bevált gyógyszer a clostylbegit, sokaknak elsőre össze is jön tőle a baba (lehet anyud is ezt kapta). Ha ez nem jön be, lehet csináltatni egy átjárhatósági vizsgálatot ( ultrahangos petevezeték vizsgálat, ami nem fáj), így kiderül, hogy egyáltalán tudnak-e a sejtjeitek találkozni. Ezek a vizsgálatok a vérvétel és az átjárhatósági is akár egy cikluson belül elvégezhetőek. Nem kellenek még véletlenül sem éveket várni rá. Én végig mentem minden vizsgálaton, mire végre a férjemet is elküldtem (biztos voltam benne, hogy nálam van a gond), és mégis kiderült, hogy neki kevés a spermaszáma. Így nekünk csak lombik jöhet szóba. Következő ciklusban már kezdjük is.
2017. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!