Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 alatt mindkét szülő aláírás...

18 alatt mindkét szülő aláírása szükséges ahhoz, hogy elvégezzék az abortuszt? Mi a menete? Végezheti a saját orvosom?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18 (ősszel töltöm be), viszont terhes lettem. Ilyenkor ugye elég, ha az egyik szülő tud róla és aláírja a papírokat? Mindenhol jelen kell lennie? Vagy elég, ha aláírja?


Továbbá, az abortuszt ugye elvégezheti a saját orvosom? Nem szeretnék idegenhez kerülni, aki ki tudja, milyen orvos... (sajnos elég sok rosszat lehet hallani)


2018. júl. 14. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Elég egy szülő aláírása, és végezheti magánorvos igen, feltéve ha végez abortuszt. sok orvosnak nem fér bele egy élet elvétele. Kérdezz rá nála. Az én orvosom, és a férjem se végez abortuszt.
2018. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2018. júl. 14. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Elég egy szülő hozzájárulása és végezheti a saját orvosod. Valóban akad, aki nem vállalja, de nem az a gyakoribb, ez egy nőgyógyászati kisműtét (szigorúan gyakorlati szempontból,az erkölcsi része meg mindenkinek magánügye) és eképpen is kezeli az orvosok többsége, kérdezd meg tőle bátran.
2018. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
És NINCS komplikáció, vagyis minimális, ugyanis a MISSED AB. is ugyanígy zajlik, az ellen mégsem lobbiznak a hozzád hasonlók.
2018. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Talán azért nem lobbiznak ellene, mert a missed ab műtét a halott magzat eltávolítását jelenti, nem pedig egy élő "kikaparását"... Ennek ellenére mindenkinek szíve joga meghozni ezt a döntést, ha én 18 év alatt teherbe estem volna, én is így döntöttem volna. Tisztességesen kell védekezni, ha nem megy, akkor nem kell kufircolni.
2018. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Missed ab esetén nincs mit lobbizni, mert ott a nő egészsége érdekében kell eltávolítani a már élettelen magzatot. Egyébként engem felvilágosított a nőgyógyászom az esetleges kockázatokról, amikor 9 hetes terhesen sajnos missed ab miatt volt abortuszom. Utána sajnos 2x elvetéltem. Mivel minden kivizsgálás eredménye negatív lett, az orvosok szerint vélhetően mikrosérülés keletkezett a méhemen. Negyedik nekifutásra veszélyeztett terhességből született a fiunk. A 2 vetélés után is elmondta az orvosom, hogy bízik benne, kiürül magától a méhem és nem lesz szükség műszeres befejezésre, mert minden kaparás növeli az esélyt a vetélésre/koraszülésre. Attól, hogy a gyk-n puszta emberségből nem riogatják a babára vágyó, a missed abot átélő nőket az ab kockázatával, attól a kockázat még létezik.
2018. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
sajat orvos es nincs fogamzasghatlod?
2018. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért, aki magánorvoshoz jár, annak automatikusan felírják a fogamzásgátlót is?!

De amúgy szedtem egy évig, most tavasszal hagytam abba.

2018. júl. 16. 22:51
 9/12 anonim válasza:
13%
Elég szomorú, hogy a gyakorin 18 éves kislányoknak magától erthetodo ilyen kérdéseket feltenni, mint akik nem is érzik a súlyát annak amit tesznek. Az emberek úgy beszélnek az abortuszrol, mint valami rutinmutetrol vagy mandulamutetrol a kérdezők pedig hasonló módon teszik fel ezeket a kérdéseket... Undorító. Én azt mondom ha már érett nagylanynak gondoltad magad és kufircoltal, ahogy más is fogalmazott, akkor most is legyél nagylány és vállald a következményét.
2018. júl. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

"Az emberek úgy beszélnek az abortuszrol, mint valami rutinmutetrol " - talán, mert az??? Erre gondoltál már?

És ha undorodsz az ilyen kérdésektől egyszerű a megoldás, nem kötelező a "terhesség megszakítása" témában olvasgatnod, ennyi.

2018. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!