Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Érdekelne hogy mostanság,...

Érdekelne hogy mostanság, hogy működik pontosan egy terhesség megszakítás. Igazaból hallottam mindenfélét hogy már nem is altatnak stb. ez igaz?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 16:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél kérdező, de sajnos tisztán látod a helyzetedet. Könnyű mondani, hogy magadnak szülsz és nem kell a család segítsége, ha az ember idősebb, tanultabb, stabil anyagi háttérrel és biztos kapcsolattal rendelkezik. Olyan egyszerűnek állítják itt be a pénzkeresést és a gyereknevelést. Ha tényleg ilyen egyszerű lenne, mindenki otthon lógatná a lábát a budai villájában, és nem lennének abortuszok meg kidobott csecsemők.

Ennyi idősen egyedülálló anyukának lenni, ráadásul a beteg szülődről is gondoskodni minden segítség nélkül napi 48 órát igényelne. Ha a barátodat tényleg csak a szex érdekli, lehetséges, hogy egyedül maradsz. Persze lehet arra hivatkozni, hogy majd csak lesz valahogy. Sajnos az ilyen anyák gyerekei gyakran kerülnek intézetbe, mivel a létminimumot sem tudják biztosítani otthon. Ha mégis, akkor folyamatosan dolgoznak, alig látják a gyereket, stresszelnek, hogy miből fogják kifizetni a jövő havi lakbért, hogy egy férfinak sem kellenek, hogy a gyerek megint beteg, stb.

Valóban meggondolhatod magad a műtőasztalon is, de sajnos ez elég ritka, mivel az emberek nem szórakozásból járnak abortuszra.

2018. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan sikerült be?
2018. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Kne0229 válasza:
24%

Egyedül neveltem a legnagyobb fiamat, amikor édesanyám lábát amputálták, elláttam őt is és a fiamat. Azóta is segítem mindenben. Férjhez mentem, megtaláltam az igazit. Két gyermekünk is lett azóta, első meglepi volt, második tervezett. Nálunk is voltak nagy viták az elején, hiszen neked mint anyának is, neki mint apának is bele kell rázódnia.

Arról nem is beszélve hogy bizony vannak szövődményei az ab.nak. Tíz évet éltem le úgy hogy nem jött össze. Kivizsgálások stb. És nem jött. Aztán megtörtént a csoda, és terhes lettem. Ikreim lettek volna, de ugyebár az ab. után igenis van hegesedés pl ugyhogy elvesztettem az egyik gyöngyszememet.

Nem elvből vagyok ab ellenes, hanem tapasztalatból.

És nem egy kismama szállt már le műtőben az asztalröl hogy erre ő képtelen.

2018. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Kérdező! Én màr írtam itt neked többször korábban, szerintem ha szíved szerint nem vetetnéd el, ne is tedd! Értem a problémáidat, amik miatt félsz megtartani. Gondolkozom megoldáson Nektek. Hamarosan megírom, mit találtam. (A baba ruhákon kívül, amit biztos tudok szerezni).
2018. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
12%
Szia! Azt írod, azt nézed, a gyereknek mi a legjobb. Ez egy nagyon fontos nézet. Kérlek, gondolj bele ebbe nagyon alaposan. Mi a legjobb? A halál jó a nehéz sosrúaknak, szenvedő embereknek? Lehet, de ha így is van, nem a más dolga eldönteni ezt helyettük. Voltak csoportok a történelem folyamán, akik azt mondták más emberekről, jobb nekik holtan...pl. a náci orvosok ezt hozták fel mentségükre, mikor a fogyatékosok elleni tömeggyilkosságokért vonták őket felelősségre. Hogy de nekik is jobb volt holtan...ugyanezt mondhatná valaki azután, hogy legéppuskázza a nyomorgó afrikai gyerekeket, vagy felrobbant egy árvaházat. Hogy de azzal, hogy megölte ezeket a gyerekeket, jót tett nekik, mert nem szenvednek tovább. Mégsem kezelnénk őt úgy, mint amolyan megmentőt, igaz? Senkinek nincs joga úgy dönteni egy másik ember helyett, hogy annak jobb lenne holtan, és aztán meg is ölni őt. A babád a méhedben egy élő emberi lény, az egyedfejlődése kezdeti szakaszán. Hat hetesen már ver a szíve...nem egy élettelen tárgy. Ha az ő érdeke a fontos valóban, az nem az, hogy a veszélyes biológia hulladékok közt végezze véres cafatként, elégetve. Rengeteg ember, akinek nem jutott a legkönnyebb életkezdés, sok jót ki tudott hozni belőle. Mások meg nem, ez is igaz. De nem vagyunk jósok, hogy előre megmondjuk, a te gyerekeddel mi lesz. Még te sem. Nálunk volt a családban nemi erőszakból fogant gyerek is, akit megtartottak, nemkívántként nőtt fel. Tipikusan az a helyzet, amire mindenki azt mondja, jobb lett volna elvetetni. Mégis boldog férj lett belőle felnőtt korában, sikeres a munkájában. A testvérei, a felnőtt korában alapított családja szerette őt, és ő is őket. Utólag már senki sem mondaná, hogy jobb lett volna neki, ha gyerekként meghal. Az abortusz során ugyanis ez történt volna vele. Meghalt volna. Tényleg a gyerek érdekeit nézed, ha abortuszra mész, vagy egy, most könnyebbnek tűnő utat választasz, amit utólag lehet, hogy meg is bánsz (főleg, hogy írod, rosszul érzed magad emiatt?
2018. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
12%
Ami a racionalitást illeti, vannak racionális dolgok, amiket mégsem teszünk meg. Pl. pusztán hideg logikával nézve helyesnek lehet tekinteni a megszületett emberek meggyilkolását is bizonyos körülmények közt. Pl. ha az anya kicsúszott az abortuszból, megszülte ugyan a vélhetően nyomorúságos körülmények közé kerülő gyerekét, miért ne lenne racionális még lehetőséget adni neki arra, hogy kérje a gyereke elaltatását? A gyerek még nem tudatos, meg lehetne előzni az esetleges szenvedéseit...vagy miért ne lenne racionális a születése során súlyos agyvérzést kapó, emiatt fogyatékossá váló kisbaba esetén felajánlani ugyanezt? Mégis érzed gondolom, hogy miért nem lenne helyes...az erkölcsiséget nem ismerő pszichopaták éreznék csak úgy, hogy tényleg, miért is ne lehetne ezeket megtenni? A születés csak egy mesterséges határ, ahonnan a jog embernek tekinti az embert. Az emberi élet azonban már elkezdődik a születést megelőző 9 hónapban. Hogy itt a jog húz egy újabb határt, amin belül még legálissá teszi az ölést, nem jelenti, hogy ez helyénvaló lenne. A védekezéssel lehet megelőzni azt, hogy legyen egy létező gyereked, nem az abortusszal. Azzal csak az állam által jóváhagyott módon megölöd a már élő, létező gyereked egy bizonyos életszakában, amikor ez még lelkileg könnyebb, mert nem láttad, nem fogtad kézbe, nem érezted még mozogni, mert túl pici hozzá. De attól még már most egy komplex emberi lény a maga egyszeri, megismételhetetlen genetikai állományával, a maga életfolyamataival.
2018. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%

De rádumálnátok valakit a saját élete feláldozására...


Kérdező, az első válaszadó pontosan leírta a dolgot. A hazai protokoll az altatásban végzett vákuum-aspirációt javasolja első választandó módszernek a kora-terhesség megszakítására. Nem szült nőknél gyakorlat a méhszáj előtágítása vagy duzzadó növényi rosttal ("laminária"), vagy gyógyszeresen prosztaglandin-tartalmú anyagnak a méhszájba juttatásával.

2018. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
9%
Valahol írtad, hogy megszűnt a munkád. Azt hallottam, rengeteg munkalehetőség van a postákon, terhesen is lehet menni. A babád szerintem megérdemel egy próbálkozást ezzel.
2018. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

Ja igen utolsó, erre aztán lehet alapozni, hogy te "Azt hallottad". Azt még se így van..? Nem ez az egyetlen gondja, a barátja tojik rá, kezd megromlani a kapcsolatuk, jó eséllyel szakítanak rövid időn belül, a kérdező meg majd biztos 19 évesen fel tudná nevelni szerencsétlent, úgy hogy nincs is hol laknia, hisz jelenleg a barátjánál lakik, de ha szétmennek, már az sem lesz!

Gondolkozz már, mielőtt másnak szándékosan a legrosszabbat akarod!

2018. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
95%

Szia

Itt csak ígéretekre számithatsz, segitségre viszont nem vagy nem sokra.

Könnyebb rádumálni valakire,hogy tartsa meg a babát,de ha tényleg nehéz lenne a helyzet,sőt ha együtt sem maradsz a pároddal, akkor még nehezebb lenne.

Át kell gondolni és mérlegelni,nem idegenekre hallgatni,akik csak azért is győzködnek.

2018. aug. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!