Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi a lábadozási idő egy...

Mennyi a lábadozási idő egy abortusz után?

Figyelt kérdés
Sajnos fiatal vagyok nagyon a babához, de megtörtént a baj. Kérlek titeket ne oltogassatok, azt szeretném megtudni hogy egy abortusz után mennyi idő helyre jönni, és hogy mi ennek a menete.

2017. okt. 30. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Műtét után ha minden rendben, haza is engednek pár óra múlva.

Az abortusz ambuláns műtét. Persze ha tágítani kell akkor kiscit több idő.

De ismerősnek úgy volt hogy délután befeküdt, éjjelre feltették neki a tágítópálcákat, reggel megműtötték és délután már otthon volt, mintha mi sem történt volna. ( A lelki részét pedig majd utána megtapasztalod) Ezt nem rosszból írom, csak számíts rá.

2017. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az első írta...pár óra múlva már kiraknak a kórházból a műtét után (ha nincs probléma) aztán lényegébe annyi,hogy még ha úgy érzed menne akkor se akarj egy maratont lefutni vagy egy kő kemény edzésre elmenni. Meg 6 hét együttlét mentes időszak következik.
2017. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
mennyi idő helyrejönni? relatív. Fizikailag néhán nap, ha nem lép fel valami komplikáció. Lelkileg néhány naptól néhány évig terjedő intervallum, ez a te lelki állapotodtól és érzékenységedtől, vagy esetleges érzéketlenségedtől függ. Van olyan ismerősöm, akinek a lelki része semmi problémát nem okozott, és olyan is, aki már tizenvalahány éve emészti magát, és rettenetesen bánja azt, hogy elvetette a gyermekét.
2017. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Én reggel 7-re mentem be és délben elengedtek. Fizikailag teljesen olyan, mint egy menzesz, csak az altatás miatt voltam rosszul utána.
2017. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Másnap mehetsz bulizni ne aggódj.
2017. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
85%

Szia!


Én múlt héten estem át a beavatkozáson, bár én nagyon szerettem volna a babát, csak sajnos nem fejlődött. :(


Reggel be kell menni a kórházba, felveszik minden adatod, alaposan kikérdeznek előző betegségekkel és mindennel kapcsolatban.

Mivel még nem szültél, felhelyeznek majd egy un. lamináriát, amivel kitágítanak, hogy utána el tudják végezni a beavatkozást. Ez egyénenként változó, hogy mennyire fáj, én egy 10-es skálán 5-ösként írnám le a fájdalmat, de pár másodperc az egész. Nagyon féltem tőle, de utólag semmiségnek tűnik.

Utána minimum 1 órán keresztül nem kelhetsz fel, nehogy kicsússzanak a pálcikák és újra fel kelljen helyezni.

Utána jön a műtét, melyet felületi altatásban végeznek, amire kettőt pislogsz, már alszol is, utána már a kórterembe ébredsz.

Ezután 2-3 órán keresztül minimum feküdni kell, ha minden oké utána hazamehetsz.

Én azt javaslom, hogy 2-3 napot utána ha tudsz pihenj/feküdj, az esetleges vérzések miatt.

Jó pár hétig kerülni kell az együttléteket, és az ülőfürdőt a fertőzések elkerülése érdekében.

Kontrollra a 3. és a 6. héten kell majd menni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed lenne még, irj nyugodtan.

2017. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Fizikailag par nap alatt tok jol leszel. Par ora utan hazaengednek. Lelkileg hazavag a dolog, erre sajnos fel kell keszulni. Persze, te tudod az okokat, miert nem tudod megtartani, de nekem is igy volt es sajnos nekem evek ota sem sikerult lelkileg kigyogyulnom belole. Bar ismerek olyat akinek lazan ment ez a resz is, de nekem nincs olyan nap h ne jutna eszembe.
2017. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Mivel a lelki része nehezebb, ahhoz szólnék. Nem véletlen, hogy az életvédő alapítványoknál mindenütt van erre csoportterápia. [link]

Remélem, jól döntesz!

2017. okt. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Mivel fiatal vagy, nagy eséllyel hamar rendbejössz testileg. Én is így voltam vele. Viszont aki érző szívű ember, az előbb vagy utóbb nagyon meg szokta bánni a dolgot. Van, aki azonnal, de nálam pl évekkel később kezdődött az, hogy gyászolom a kicsikémet, és iszonyúan bánom, hogy annak idején csak a félelmeim vezettek, meg sem kérdeztem kb senkit. Ilyeneket nem gonoszságból ír az, aki már rájött, mi is igazából az abortusz és a következménye, hanem jóindulatból. Jóindulatból irántad és a fogantatásáról semmit nem tehető babáról! Most nem a sértegetős, megalázó válaszolókról beszélek, hanem a tiszteletet betartókról.

A társadalom félre van vezetve kb a 60-as évek óta, tehát már több generáció van, akik elhitték, hogy az abortusz nem egy emberi magzatka életének kioltása, hanem egy rutin-műtétecske. Bárcsak engem anno megpróbált volna valaki fel-és megvilágosítani!

A szép dolgok néha nagyon nehezek, de annál jobban lehet örülni nekik.

Neked szívből jövő, jó döntést kívánok én is!

2017. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

Így van, nem rutin műtét, hanem egy életre szól.és ha nem tudd vállalni minden babára min. 2 pár van ,aki boldogan örökbefogadná. Nagyon meg kell gondolni. Nem lebeszélést írok, mert a te életet, pontosabban a tiétek, csak a realitást. Jó döntést kívánok, és azt, hogy legalább beszélj valakivel, aki szakember és tudja miről van szó. Amúgy Ő van benned: 12 hét a határ addigra kb: Hossza már 6,5 cm, súlya pedig 18 gramm. Ici-pici szíve percenként 120-160-at ver, ami igen gyors lovacska vágtázásként hallatszik a vizsgálatokon.. A mellkasát mozgatja, gyakorolja a légző mozgást. Gyakran a magzatvízből kortyol is egyet, amitől csuklani kezd. A magzatvízben rengeteget mocorog, ficánkol, rugdos. Lábujjait, kezecskéinek ujjacskáit ökölbe szorítja, majd elernyeszti. Az arcizmait is mozgatja már. A száját ki tudja már tátani, becsukni, az ajkát le tudja biggyeszteni, tud mosolyogni és sírni is. A hangszalagjai is már eléggé fejlettek, hogy néha sírni tudjon, csak a magzatvíz miatt nem halljuk. Az agyának szerkezete pontosan olyan, mint amilyen a születéskor lesz, csak a méret hibádzik még.Az arcszerkezete is hasonlít már a véglegeshez, és ami a legfontosabb, szeret Téged a világon mindennél és mindenkinél jobban!

és a hatások, amikkel az abortusz járhat:

erős fájdalom

kilyukadt méh, erős vérzés

fertőzés (a gyermek egyes részei bennmaradhatnak)

sokk, kóma, egyéb szervek sérülése, halál


később


tersességre való képtelenség

vetélés, halvaszülető magzatok

méhen kívüli terhességek, koraszülés

medencegyulladás

méh eltávolításának szüksége

megnövekedett mellrák kockázat

meddőség, halál


Abortusz után előforduló leggyakoribb lelki hatások


bűntudat, vádlás, megbánás

szorongás, pánik , öngyűlölet

félelem, hogy mások megtudják

újabb terhességre való vágyakozás, vagy félelem újabb terhességtől

depresszió, sírás, gyász

önmagadnak való megbocsájtásra való képtelenség

intenzív szomorúság, kétségbeesés

magány, elhidegülés

harag, dühkitörések, keserűség

érzelmi tompaság, bizalmatlanság a férfiakkal szemben

kisebbrendűségi érzés

csecsemők, gyerekek vagy terhes nők között érzett kényelmetlenség


Abortusz után előforduló leggyakoribb visekedési zavarok


rendszeres sírás

gyerekekkel szembeni erőszak illetve elutasítás

megrögzött gondolatok az elvetett csecsemőről

hallucinációk / visszaemlékezések (évforduló reakciók)

öngyilkossági gondolatok / tettek

zavartság

öncsonkítás

"vezeklés terhesség" (terhesség az elvesztett gyermek pótlására)

megalázó kapcsolatok

álmatlanság

túlzott szülői gondoskodás

szexuális gátlás

életszerű rémálmok és más alvászavarok

gyermekekhez való kötődés képességének hiánya (érzelmi távolságtartás)

drog és alkohol

helytelen táplálkozási szokások

figyelemösszpontosítási zavarok

képzelt terhesség


Abortusz utáni szindróma (PAS)


A nők abortuszt követő lelki és mentális gyötrelme. Erről részletesebben olvashatsz az Infóközpontban.


23%-nak vannak abortusszal kapcsolatos hallucinációi

35% tapasztal olyat, hogy az abortált gyermek visszatér hozzá

54%-nak vannak az abortusszal kapcsolatos rémálmai

69% érzi úgy, hogy megőrült

73% úgy érzi, hogy újra átéli az abortuszt (flashback)

81% nem tud másra gondolni, csak az abortált gyermekre

61% növelte az elfogyasztott alkohol mennyiségét

65%-nak vannak öngyilkossági gondolatai

69% szexuálisan gátolttá vált

73% úgy érzi, hogy újra átéli az abortuszt (flashback)

77% képtelen a helyes kommunikációra

81% tapasztalt visszatérő sírógörcsöt


Jelenleg két olyan telefonszámunk van, amin a nap 24 órájában kaphatsz segítséget. Úgy értem: VALÓDI SEGÍTSÉGET. Munkatársaink szívesen segítenek teljesen térítésmentesen.


Budapesten és vonzáskörzetében: 06 70 225 25 25 (Budapest Válságterhességi Tanácsadó Központ )

Dél-Dunántúlon és vonzáskörzetében: 06 30 40 99 300 (Áldott Teher Alapítvány)

E-mail: valsagterhesseg@freemail.hu


(Nem ingyenes számok, de ha ránkcsörögsz vagy írsz SMS-t, akkor visszahívunk.)

2017. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!