Abortusz vagy terhesség?

Figyelt kérdés
Nem élünk jó anyagi körülmények között, kiderült, hogy terhes vagyok. Minden a baba ellen szól (szerintem is, nagyszülők, testvér, barát szerint is), de azt hiszem nem tudnék tükörbe nézni, ha abortuszra mennék....
2018. aug. 17. 01:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
63%
Van 3. opció is. Ha annyira nem akarsz gyereket, pedig már adott, adj lehetőséget olyannak, aki akar, de nem tud lenni!
2018. aug. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Két gyerekem van, nyilván ha abortuszt nem akarok (csak az eszem), akkor oda se adnám.
2018. aug. 17. 01:38
 3/51 anonim ***** válasza:
23%

Tehát adott esetben nem csak egy hanem 3gyerek életét keserítenéd meg.

De gondolj bele, 3 gyerekkel már nagycsaládos lennél, iskola/óvoda ingyenes stb.

2018. aug. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
64%
Anyagilag sok kedvezmény jár 3 gyermekre, nézzetek utána, számoljátok ki, hogy így mennyivel lenne több a jövedelmetek és így beleférne-e egy 3. gyermek eltartása.
2018. aug. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%
És az apa szerint? Ő kimaradt a felsorolásból. Nehéz kérdés, senki nem tudhatja, hogy benned milyen mély nyomot hagy 10-20 éves távlatban. Lehet, hogy belelenyugszol, hogy ez volt a racionális döntés, de lehet, hogy belebezegszel a bűntudatba. Se azt nem tudjuk, hogy milyen körülmények között éltek, kire hogy hatna ki, ha lenne 3. gyerek. Nem tudom, melyik irányba vársz bíztatást, mert igazából az a kérdés lényege.
2018. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
65%

4,


Annyi kedvezmeny nem jár rá, amennyiből el lehetne tartani.

2018. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
47%
Neked melyik védekezés nem vált be?
2018. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Férjem is azzal nyugtat, hogy adómentesek lennénk, stb. Lehet, hogy csak én látom a dolgokat nagyon sötéten. Nem vagyunk "nagyon" szegények, de jelen esetben nem dolgozok. És jobbak lennének az esélyeink, ha két fizetésből élnénk.
2018. aug. 17. 07:39
 9/51 anonim ***** válasza:
77%

A harmadik gyerekre ugrásszerűen nőnek a kedvezmények. Van rá lehetőség, hogy a 6. hónaptól a párod kapja a GYED extrát, és ugyanúgy dolgozik, tehát a munkabért is.

A bölcsi sem ördögtől való, nem muszáj 3 évig otthon lenni vele.

A családi 48 ezer, plusz az adókedvezmény.

A harmaduknál már tudod, hogy menni fog-e a szoptatás. Ha nem kell tápszer, és maradtak a nagyok után ruhák, kiságy, stb, akkor a baba ellàtasa egy hónapban tényleg nem tétel amellett, hogy mennyi támogatás jár. (Mi van, hogy csak pelenkát és popsitörlőt meg popsikrémet vettünk egész hónapban, az havi 15 ezer úgy, hogy pamperst használunk.)

Két évig kicsit össze kell húzni a nadrágszíjat, aztán mehetsz dolgozni. Az anyagi helyzet változik, nem állandó állapot.

Ezért én biztos nem tudnám elvetetni.

2018. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Igen, hasonlóan gondolkozok én is. A két lányom is 1,5 évesen ment bölcsibe. De a családtagok, barátok nagyon elbizonytalanítottak. Köszönöm.
2018. aug. 17. 07:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!