Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem engedélyezik Mo. -n...

Miért nem engedélyezik Mo. -n az abortusztablettát?

Figyelt kérdés
2018. nov. 8. 10:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
14%

Hagyjuk már.Angliában élő barátaink szerint hamarabb meggyógyulnak,mintsem ,hogy orvost látnának :D

Bármi nagyobb vizsgálat,kezelés kell nekik jönnek haza.

Nehogy már az legyen az elvárt,hogy császár után 3 órával már szaladj a gyerekért...ugyan mi baja lesz anyukának,ha többet pihen? Ez is hülye angol meg Svéd szokás,hogy másnap már kiraknak a kórházból.

Abortusztabletta meg azért nincs,mert a sima aburtusz sokkal kíméletesebb mint a tablettás megoldás.

Soha nem volt abortuszom,de nincs az az Isten,hogy én tablettával vetessem el a gyerekem...borzalom...inkább altatás meg küret.

2018. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

"Abortusztabletta meg azért nincs,mert a sima aburtusz sokkal kíméletesebb mint a tablettás megoldás" - szerintem erről egy ember dönthet, az, aki a beavatkozást kéri. Nekem legalábbis nagyon elegem van az erőszakosan "csak jót akaró" szemétből, ha szülő, ha állam... mégis, honnan veszi a bátorságot a valláskárosult zacc, hogy akármilyen ürüggyel is, de rám erőszakolja a nézőpontját, értékrendjét???

Még szerencse, hogy az információs társadalomban hosszú távon már eleve kudarcra ítéltettek ezek a próbálkozások, amit az ember nem kap meg Budapesten, azt megkapja 200 km-rel odébb. Csak a csórókat és a fiatalkorúakat sajnálom, ők még eléggé ki vannak szolgáltatva a "csak a legjobbat akaró" 6alomnak, legyen az állam vagy szülő.

2018. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
81%
3 óra után fel kellett kelnem...
2018. nov. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
32%
4 elhalt terhesseg van mogotem. Ebol egy abortusz tabletas volt amit vegul muvileg fejeztek be. Szornyu fajdalmakat eltem es omlott a ver belolem. Soha senkinek nem kivanom, hogy ilyet atelje. Fel napig kinlodtam mikor bementem a korhazba es ott megvizsgaltak, ami utan 2 orvos is azt mondta hogy nem tisztultam ki rendesen es ezert gorcsolok folyamatosan, orakon keresztul.
2018. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

Amit az abortuszért fizetsz az az államnak megy.

A gyógyszerért nem az állam kapná.

+ ha mégis kórházba kell utána menni az sürgősségi ellátásnak minősülne. Vagyis ingyenes lenne.


Magyarországon 6 óra után állítanak fel és létezik az ambuláns szülés, csak nem hirdetik, mert a kórház akkor kap több pénzt, ha bentartanak.

2018. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Aki azt irja mutet kimeletesebb az nem ert hozza

Hogyan lehetne mehszaj tagitas femrudal kimeletes ugye viccelel

Ezen kivul asherman szindroma is gyakori mutet utan ill meh bel holyag atfuras

Tenyleg kimeletes

Tabletas veteles igen faj dehat az elet fajdalommal jar

Magyar eu 50 evel van min lemaradva es mozgatorugoja nem a tudomany hanem a korrupt orvosbarok halapenz ehes allasa.

2018. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Elmegy Ausztriába aztán ott megkapja, pénzért.


Egyébként a válaszadók többsége összekeverik az esemény utáni tablettát az abortusz tablettával. Utóbbit mindenhol kórházi körülmények vizsgálatok mellett kapja, ez magzatelhajtás. Ezt nem kapod meg egy országban sem úgy, hogy bebattyogysz a gyógyszertárba és kiadják vény nélkül.


Az esemény utánit meg vényköteles és ezt például egy papír kitöltése után megkapod Ausztriában a gyógyszertárban is. Még itthon sokam el sem mernek menni érte, meg fejmosás, megalázás, nem jutnak időben be a a kórházba, például vidékiek. Ez más néven 72 órás tabletta, ez csak megelőzi a terhességet... Egyébként nem lenne visszaélés belőle, mert komoly hormon nem is olcsó, senkinek nincs pénze minden aktus után ezt bekapkodni...


Egyébként nem volt szükségem eddig egyikre sem, de én már 4 éve, 18 éves koromban eldöntöttem, hogy az abortusz tablettát választanám, ha valaha ilyen helyzetbe kerülnék. Ellenőrzötten zajlik és szerintem humánusabb, kevésbé veszélyes, mint a kaparás...


Akkor írtam is ki kérdést (2015), hogy szerintem túl van szabályozva itthon. Azóta csak "rosszabbodott" a helyzet: szüljél gyereket, akcióterv, babaváró... Sosem fogja engedélyezni a KDNP, sem a Fidesz.


Európában csak Írországban és Lengyelországban szabályozott a helyzet szigorúbban. Bár ott is ott a külföld. De egy az pénz és idő.


Meg szerintem, amit csinálnak az egészségügyi dolgozók, minnd a kettő esetben felháborító. Nincs tapasztalatom, ne is legyen, de bárki kerülhet ilyen helyzetbe.

2019. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Ebayről meg nem szednék be ilyen tablettát sosem, Egyetértek abban, hogy a fiatalkorúak, szegények viszont ki vannak szolgáltatva az államnak.
2019. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Egyébként most utána néztem, de mg lehet venni, de komolyan van olyan hülye, aki ezt megrendeli, aztán saját szakállára beveszi és elhajtja a magzatot otthon? Az meg is érdemli, ti meg itt példálóztok, hogy neten meg lehet venni. Meg, de nem is tudod, mi ez. Ilyennel meg különösképpen... Uramatyám... Nem az a hülye aki nem tudja beírni a google-be, hanem aki meg is veszi. Nem véletlen, hogy külföldön is csak klinikai, orvosi ellenőrzés mellett van.


Ezt érik el ezzel a tiltással, hogy rendelgettek.

2019. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!