Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak számomra érthetetlen,...

Csak számomra érthetetlen, hogy naponta legalább egy ilyen kérdés van?

Figyelt kérdés
Az abortuszra gondolok... Félre ne értsetek, nem ítélkezem, de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért jobb úgy szexelni hogy közben az ember retteg mi lesz a következménye, mint ha védekezne. És nekem senki ne jöjjön azzal, hogy drága a védekezés 😀 egy havi fogamzásgátló tabletta árából még a napi kaja adag se jön ki. Akkor gondolom enni sem esztek, mert drága. Biztos, hogy egyébként szülői hiba is ez, nekem már időben elmagyarázták itthon a védekezés fontosságát, az alkalmi kapcsolataimban óvszerrel, a mostani komoly kapcsolatomban pedig gyógyszerrel védekezünk. Nem szeretnék senkit sem hergelni vagy pedig Leszolni, de számomra megdöbbentőek a számok.
2018. nov. 14. 12:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%
OFF: #19-#20 nem velem kell itt foglalkozni, hanem a témával. Hogy mit tegyek és mit ne, azt továbbra is egy ember döntheti el: én.
2018. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt se felejtsük el, hogy az abortuszt választó nő kényelmesen áthárítja a tényleges tettet az orvosra, nővérre. Befekszik, elalszik, fölébred. Előbb-utóbb fölébred ugyan a lelkiismerete is, de a gyerek kiiktatását az életből az orvos végzi, aki gyógyításra, nem ártásra esküdött föl.

A baj az, hogy a mai anyák saját anyukái egyszerűen csak negatív születés szabályozásnak tekintették az abortuszt, és átörökítették a gyerekeikre.


Az, hogy több az abortusz, az összefügghet a sokkal szabadosabb, igénytelenebb szexuális élettel is, meg a családi életre nevelés hiányával is.

2018. nov. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%
"Az, hogy több az abortusz, az összefügghet"... mihez képest "több"? Mert valójában az 1960-as évek vége óta FOLYAMATOSAN CSÖKKEN a számuk Magyarországon.
2018. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
A szülőképes korú nők számához viszonyítva és még a tablettát szedő nők nagyobb arányához is.
2018. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
57%

- Minden védekezésének megvan a rizikója, hogy nem jön be

- Itt csak azokat a kérdéseket látod akik kíváncsiak, vagy azokat akik beleestek a hibaszázalékokba, vagy azokat akik felelőtlenek voltak, és akinek még a kanja annyira hülye is volt, hogy nem húzta ki időben, de ezeket mind ömlesztve. Akinél minden oké, az nem jön ide írni ilyen kérdést. Akinek gondja van, és ezt az utat választja az igen. Soknak tűnik, de valójában nem az, csak itt olvasod az összeset aki az országból ebben a témában ír.


Korábbi kapcsolataimban óvszer volt, bár utáltam nőként is, de muszáj volt.

Most már 8,5 éve változó. Vagy pharmatex, vagy megszakítás volt. Eddig bevált. Nekünk mindkettő kényelmes a férjemmel. Nem tervezünk gyereket direkt, de ha így egyszer csak teherbe esnék, természetesen megtartjuk.

Utána viszont jobban odafigyelnénk a védekezésre, hogy több gyerek semmiképp se legyen. Próbáltam a fogamzásgátlót is, de egy hét után sírva dobtam a kukába, mert olyan szinten fájtak a melleim. SOHA többet! Óvszerben meg a férjem nem érez semmit.

2018. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Az abortuszról azért vannak orvosok akik nyomást gyakorolnak a nőre, hogy hülye hogy szül. Saját esetem : van egy 1 evés fiam most vagyok 9 hetes terhes. Amikor elmentem a megállapításra és a rizikobesorolásra közölte velem az orvos, hogy hogyanis gondoltam én, hogy teherbe merek esni és meg merem szülni.... Most egy érzékenyebb vagy egy buta nő azt mondja, hogy akkor nem szülöm meg mert ez nem jó az orvos szerint!!! Akkor, hogy várjuk el, hogy egy egyszerű ember aki így is kétség gyötör meg az orvosa is belerúg ne vetesse el? Mert az van benne, hogy ezt kell tennie ezt várják el tőle. Amúgy a másik fele, hogy sokan csesznek védekezni. Kényelmesebb d..ugni és aggódni mint felhúzni egy k..icseszett cotont vagy beszedni a fogamzásgátlót majd jönni gyors hogy terhes lettem e vagy a másik van e okom aggódni kérdésekkel. Komolyan a szexet IQhoz kötném.
2018. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
37%
#24 "A szülőképes korú nők számához viszonyítva " - bocs, ez blődség... 1970-hez képest az AB-ok száma 1/5-re csökkent, tehát 80%-kal... ehhez képest a szülőképes korú nők száma talán ha 25-30%-kal... szóval a szülőképes nők számához viszonyítva is egyre kevesebb az abortusz. A tabletta meg nem tudom, hogy jön ide, az a védekezés egyik (valszeg legelterjedtebb) módja manapság, és pont annak, a fogamzásgátló elterjedésének köszönhető leginkább, hogy ma relatív kevés az AB ahhoz képest, amikor a tabletta még egyáltalán nem volt elterjedt. (ha jól rémlik 1968-ban került patikai forgalomba Magyarországon az Infecundin, az első hazai fogamzásgátló, 1969-70-ben még csak igen kevés nő használta)
2018. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!