Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ez normális illetve használhat...

Ez normális illetve használhatok tampont?

Figyelt kérdés

Sajnos el kellett vetetni a babámat, az én egészségi állapotom miatt. Viszont azt mondták olyan lesz mint szülés után csak ez nem 6 hétig fog tartani. Szülés után is alig volt valami de most viszont egyáltalán nincs semmi csak néha a wc papíron, barnás valami, de ez is ritka. Viszont ennek ellenére, néha úgy görcsölök hogy ki egyenesedni sem tudok. Ez lehet normális vagy menjek vissza az orvoshoz? (feleslegesen nem szeretnék oda menni)

illetve én szülés után, tampont használtam a 3.naptól mert túlzottan nem tagultam és császár lett tehát nem is fájt semmi belül. Ezt viszont ugye (nyilván) hüvelyen keresztül csinálták vákuummal. Úgyhogy nem tudom most merjem e használni, vagy inkább tényleg várjam meg a 2-3 hetet?


2019. jún. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tudom a szülés utáni lochia ,,időszak" alatt nem lehet tampont használni, a szülés milyenségétől függetlenül.Fura, hogy azt írod már szültél, ezt egy már szült nő tudná.

Nem kell az orvoshoz oda menned, fel is hívhatod.Nyilván mondták, hogy milyen tünetek esetén kell vissza menned.

Ne használj tampont szerintem.

2019. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nekem elhalt magzatot kapartak ki, tilos tampont viselnem az előírt ideig. Tartsd be amit az orvos mond. Ha problémás a menszesz akkor menj vissza megint a dokihoz,nézzen meg. Mikor volt a beavatkozás?
2019. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen szültem már és igen pár nap után át tértem a tamponra, és semmi problémám nem volt, viszont a betettol annál több van. Illetve hidd el sokan használnak tampont szülés után

És igen nagyjából el mondták mikor kell menni, meg azt hogy 3-4 hét után kell csinálni egy tesztet de arra nem tértek ki hogy mi van ha szinte egyáltalán nem verzek

És ugye mivel nem kaparasos volt csak ezért merült fel hogy esetleg nem sérültem (annyira) és nem kinzom magam és használok tampont. De akkor inkább mellőzom, majd ki bírom valahogy

2019. jún. 7. 15:40
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként 4 napja volt a beavatkozás
2019. jún. 7. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne használj tampont, nem azért nem szabad mert felsértenél vele valamit hanem mert fertőzés veszély van a nyitott mélyszáj miatt, a görcs pedig lehet egy már kezdödő fertőzés jele amúgy

Nem szabad ülőfürdőzni és szexuális kapcsolatot létesíteni amíg nem zárt vissza rendesen a méhszájad

A tampont egyellöre felejtsd el

2019. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketszer szultem, ket kulonbozo korhazban, kulfoldon, es a lelkemre kotottek tobbszor is, hogy tampon tilos szules utani verzesnel, mindegy hogy szul valaki! Ha valaki ennek ellenere azt hasznal, akkor felelotlen es meggondolatlan mert a szules utani verzes nem olyan dolog mint egy sima menstruacio, egy sebnek kell begyogyulnia bent. Nagyon komoly kovetkezmenye lehet ha oda valamilyen baci bejut. Az, hogy neked nem lett bajod, azt jelenti hogy mazlid volt, nem pedig azt, hogy jol tetted.

Most se hasznalj tampont semmikepp, foleg ha azt irod, hogy nem is igazan verzel.

2019. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!