Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mire terjed ki az all risks...

Mire terjed ki az all risks lakásbiztosítás?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy arra amit nem zár ki a biztosító.

Milyen biztosítási eseményeket nem zár ki?

Vitassunk meg néhány példát.



#biztosítás #lakásbiztosítás #all risks #biztosítási esemény
2012. nov. 5. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű, minden váratlan, hirtelen, külső behatás miatt keletkező kár biztosítási esemény, akkor is, ha nincs külön ekként megnevezve a feltételekben. Pl. vörösiszap-katasztrófa.


Kizárva pedig az van, amit vagy a PTK, vagy a biztosítási törvény, vagy az ÁSZF, vagy az all risks fedezet különös feltételei kizárnak.


A lényeg tehát annyi, hogy megfordul a biztosítás normál logikája, és nem a biztosítási események (és ezeken belül a kizárások) vannak meghatározva, hanem csak a kizárások.

2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ez nem egy általános dolog, csak adott biztosító nevezi így a fedezetét, ezért nem lehet általánosítani rá. A helyzet az, hogy sajnos pontosan leírtad a lényeget: arra terjed ki a biztosítás, amit nem zártak ki. Csak a kizárások elolvasása után derül ki (nekem akkor sem teljesen), hogy mire is fizetnek. Szerintem arányaiban túl drága dolog ez, egyszerűen nem éri meg!
2012. nov. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kizárásokat elolvastam és ezútán kideritettem, hogy nagyon de nagyon sok minden ki van zárva a biztositási eseményből.

Ezért is kérdezek, hogy milyen események azok amik nincsenek benne a kizárásokban.

2012. nov. 6. 10:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Kérek még példákat, hogy miért is lenne érdemes választani!
2012. nov. 6. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!