Ettől lehetek terhes? Ha igen, a nőgyógyász ki tudja pl a 120 órás fogamzásgátló tabletta intervallumának vége előtt mutatni?

Figyelt kérdés

Tegnap éjfél körül történt az esemény. Az első aktus befejeztével rögtön kezdtük is a másodikat. A két aktus között segítettem levenni neki az óvszert, ő közben megtörölte magát, én a használt óvszer lerendezése után kezet töröltem és felhúztunk egy új óvszert. Elég volt az, hogy tiszta zsebkendővel megtöröltük magunkat, vagy meg kellett volna mosakodni? Ha megtöröltem a kezemet, maradhatott spermium az ujjamon , ami az óvszerre kerülve terhességet okoz? Mennyire kell most emiatt aggódnom? És a nőgyógyász tudna erre valamit tanácsolni?

Semmiképp sem szeretnénk gyereket, nem állunk rá készen!


Volt valaki hasonló helyzetben már? Ti mit tennétek?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. júl. 13. 11:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Majdnem mindegyik válaszban van hülyeség.

1-es: nem, nem halnak meg a szabad levegőn. Ebben az esetben se az inszem nem működne, se a lombik, de még egy spermavizsgálat sem.

Úgy kellett volna írni, hogy ha a spermiumokat védő folyadék eltűnik = megszárad, kiszárad, akkor pusztulnak el.


Egyébként nem, nincs a legtöbb óvszerben spermiumölő (spermicid). Olyannyira, hogy az egyetlen ilyen óvszert, amit lehetett itthon kapni (fehér lifestyles) is kivonták már a forgalomból. Hoppá!

4, van 120 órás, Ellaone a neve.

[link]


Kérdező! Szárazra törölt kézen biztos nem marad életképes hímivarsejt. De ha ilyenen aggódsz, legközelebb legyen kéznél egy nedves törlőkendő vagy alkoholos kézfertőtlenítő. Azt semmi nem éli túl

2019. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
A fogamzásgátlót nen tartod egészségesnek, de az esemény utáni tablettát igen? Vagy hogy van ez? Tisztában vagy vele, hogy az mennyire durva hormonlöket?
2019. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%

12, közkeletű tévedés, hogy az esemény utáni károsabb.

Sokkal károsabb folyamatosan szedni.

Pl: esemény utánit olyan is bevehet, aki fogamzásgátlót nem szedhet.

2019. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló, nagyon szépen köszönöm! Ilyen választ vártam, tényleg nagyon hálás vagyok!
2019. júl. 13. 22:13
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két megjegyzést is!
2019. júl. 13. 22:14
 16/21 A kérdező kommentje:
Úgy gomdolom, hogy egy ilyen tabletta meg mindig kevesebb kárt okozna mindenféle szempontból, mint az abortusz.
2019. júl. 13. 22:15
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

"Úgy gondolom, hogy egy ilyen tabletta meg mindig kevesebb kárt okozna mindenféle szempontból, mint az abortusz."


Azt te csak hiszed! Az esemény utáni tabletta óriási hormonbomba a szervezetnek, hónapokig össze-vissza fogsz menstruálni, már ha fogsz egyáltalán.

2019. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Emiatt ne vegyél be tablettát!

Mit csinálnál, ha tényleg baj történne?

2019. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából én az abortusz szövődményeire (pl esetleges meddőség), illetve a lelki hatására (egy abortusz azért egy életen át kíséri az embert), és a társadalmi megítélésére gondoltam (sokan lelki nyomást gyakorolnak a másikra, illetve még többen el is ítélik...). Ezek alapján ítéltem "károsabbnak". Nem beszélve az anyagiakról...
2019. júl. 14. 23:19
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne bantsatok mar, az irasabol lejon, h egy tinilany!
2019. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!