Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni a derékfájássa...

Mit lehet tenni a derékfájással? Borzalmasan fáj, már alig bírok néha menni pedig még csak 23 hetes vagyok. Mi lesz később?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 20. héten kezdett el fájni a hátam, derekam, most 30 hetes vagyok, és csak rosszabb lett, pedig mindent kipróbáltam már. Jártam mazzsázsra, itthon tornáztam a gerincemre, kihúzva járok, ülök, stb., d semmi nem használ.

A dokim azzal vigasztal, hogy ez azért van, mert a méh növekedése miatt a gerincre nagyobb teher hárul, ittve minimálisan jobban hátra is hajlik, de ez a szülés után meg fog szűnni.

Ennek ellenére egy barátnőm, akinek 7 hónapos a kisfia, még mindig hátfájással küzd. :S

2008. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 22 hetes terhes vagyok nekem is volt hogy napokig fájt a gerincem. Vettem Voltaren krémet nem használt. Sokat pihentem párnát tettem a lábam közé. Oldalamon feküdtem. Most nem fáj. Jobbulást kívánok! Boldog babavárást!

2008. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem porckorong sérvem van amit a baba néha nyom, szinte elviselehetetlen nekem is. Úgy megyek mint egy 90 éves nénike. Nekem egy gyógytornász javasolta, hogy minél többször ereszkedjek négykézlábra (mint egy kutya v. cica). Ebben a pózban homorítsam és domborítsam a hátamat. Valamint amit az előttem szóló is írt, nagyon fontos, hogy amikor oldalt fekszel támaszd alá a felül lévő behajlított lábadat, mert akkor nem feszül a csípőd és pihen a gerinced.

A tornagyakorlathoz visszatérve mikor már nagyobb lesz a pocid akkor már csak a homorítást javaslom, mert már csak ez lesz a kényelmes.(szinte lógathatod a hasad, hagyd, hogy a súlya húzza lefelé. Nekem nagyon bejött!) Sok sikert.

2008. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző válaszoló voltam. Elfelejtettem írni, hogy gyógyszeres krémeket és tapaszokat ne használj (nekem még a voltarent sem ajánlotta a dokim)! Nyugodtan jelezheted a nőgyógyászodnak is ezt a panaszodat, lehet hogy tud megfelelő segítséget ajánlani.
2008. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!