Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem élvezem a terhességet,...

Nem élvezem a terhességet, valami baj van velem?

Figyelt kérdés

Szerettem volna teherbeesni, és családot alapítani, de most, hogy benne vagyok hirtelen mindent rendkívül sötétnek látok és érzek.

Egyrészt testileg, a folyamatos rosszullét, hogy gyakorlatilag semmit nem tudok élvezni, a hányinger-émelygés miatt, plusz szinte minden nap ráz a hideg, hőemelkedésem van, fájnak a tagjaim, gyenge vagyok...szóval nem túl kellemes.

Egyébként kb 7. hét körül járok.

De lelkileg sem vagyok jobban, persze tudtam, hogy a terhesség nem egy fáklyás menet, de most benne lenni egész más, jóval nehezebb..

Félek, aggódom a jövő miatt, hogy hogyan változik ezután az életem, az életünk a férjemmel, tud-e olyan jó lenni mint előtte, hogyan oldjuk meg a nehézségeket, milyen egy kisbabaval az élet, vajon minden rendben van-e vele... stb stb

Szóval csupa vidám pozitív gondolat és érzés ..

Ne kövezzetek meg, tudom hogy sokan vágynak babára és nem lehet nekik vagy csak nagyon nehezen jön össze, ezért még aztán pluszban lelkiismeret-furdalásom is van, hogy én meg ilyen ramatyul vagyok...de egyelőre képtelennek érzem magam arra, hogy ezt leküzdjem.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2019. júl. 25. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed ha nem, azért jöttem fel az oldalra, hogy kiírjam ugyanezt a kérdést. Életünk legszebb időszaka blablabla hát én is szenvedek sajnos. 20. héten vagyok, 7-15 minden nap hánytam azóta csak émelygés, hatalmas étvágy, kedvetlenség, alvás zavar. Nincs erőm semmibe sem belekezdeni, teljesen kimerít már az is, hogy dolgozom 40 órát, esetleg főzök valamit, ezen túl se igényem se erőm másra. Nem tudom hogyan tudnék kikeveredni ebből a negatív spirálból, mert lelkiismeret furdalásom van, hogy tehernek érzem a dolgot. A babának örülök, várom, attól szerencsére nem aggódom, hogy ne tudnánk ellátni. Szeretném élvezni, de csak arra tudok gondolni, hogy mikor lesz már vége és akkor majd jó anyukája leszek. De tudom, hogy ezt is érzi, hogy most ennyire boldogtalan vagyok. Nagyon remélem hogy kapunk pár hasznos tippet. Neked is sok erőt!!
2019. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt fogadd el magadban, hogy már nem lesz minden olyan, mint előtte! De! Az viszont csak rajtad múlik, hogy milyen lesz. Lehet jó is, és lehet rossz is. Ha mindent kényszeres irányítani akarsz, akkor nem lesz a legjobb. A gyerekvállalás hoz kellő rugalmasság kell, különben megzakkansz, hogy nem a tervezetek szerint alakul minden.

A rosszullétekkel nagyon nem tudsz mit kezdeni. Bevethetsz pár praktikák, hátha valamelyik beválik nálad.

Én sem élveztem a terhességeim. Valahogy nem nekem való volt ez a rózsaszín ködös, várandós vagyok feeling. Utáltam, ha kérdezgettek, ha kéretlen tanácsokat adtak. És főleg mikor alig szült nők osztották az észt a gyereknevelésből. Ezeket el kell engedni a füled mellett,bár ha csak 7 hetes vagy, talán még nem is nagyon mondtad másnak.

2019. júl. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem utáltam úgy, mint terhesnek lenni. minden terhességemnél extra rosszul voltam szinte végig és mindig volt más nehézség is. nekem a szülés megváltás volt.

De ez semmiben sem befolyásolta a későbbi kötődést! elfelejteni nem tudtam és kellett is mindig néhány év, mire újra bele mertem vágni egy terhességbe, de simán megéri a 9 hónap "szenvedés".

az életetek természetsen változik és lesz, amikor jobb lesz, lesznek rosszabb napok is. De én azt tapasztaltam, hogy a terhesség alatti érzések nem befolyásolják, hogy milyen anya leszel. Kitartás!

2019. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1,5 évig próbálkoztunk, hogy végre mi is szülők lehessünk! Most vagyok 15 hetes és egyáltalán nem élvezem a terhességet.


Építkezünk így eleve nem is otthon lakunk, folyamatosak a konfliktusok, érzelmi zsarolások az apóssal. Még mindig folyamatosan rosszul vagyok és fáradt, gyenge és nem hogy békén hagynának azzal jönnek, hogy miért nem csillog a ház, miért nem élvezem, hogy végre jön a baba hiszen ez nem betegség...


A legjobban mégis az nyomja rám ezt a sötét hangulatot, hogy még mindig nem hiszem el, hogy anya leszek, nem érzem őt. Folyamatosan aggódom, hogy megmarad-e, egészséges lesz-e. Sokaknak már ilyenkor nő a pocakjuk (az enyém épphogy, talán egy picit nagyobb), érzék a babájukat, én pedig még semmit.

2019. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, kicsit megnyugtató érzés, hogy nem vagyok egyedül.

Most próbálok némi életet lehelni magamba, hogy ne legyen ennyire úrrá rajtam a szenvedés, de nem egyszerű.

Kedves első válaszoló Neked is kitartást kívánok!

2019. júl. 25. 09:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kérdésedre válaszolva nincs semmi baj veled.Az állandó rosszullétek a hormonváltozás miatt érzel most így.Nekem csak émelygés volt de a szünni nem akaró fáradság és álmosság miatt én se tudtam elképzelni,hogy a terhességben mi olyan csodálatos.Ráadásul a hormonváltozás miatt az első 12 hétben nagyon feszült és ingerlékeny voltam.Állitolag a második trimeszterben szinte észre se veszed,hogy terhes vagy.Aha...na persze.Nagyon vékony vagyok és a 20.hét körül nőt hirtelen sokat a hasam és bizony éreztem rendesen.5 perc séta is nehezemre esett.És ez most is így van ahogy növekszik.

Viszont minden alkalommal mikor láttam őt UH-on és hallottam a pici szívét arra gondoltam érte megéri.A nagy "szerelem" akkor jött mikor megkaptuk az első 3D képet a kis arcáról.Csak néztem-néztem arra,gondolva hát ő az akit minden nap érzek mocorogni a pociban. Úgy, hogy tudom nehéz de kitartást lányok és boldog babavárást. 😊👶 25hkm

2019. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A többiek nagyon sok hasznosat írtak, kedvesen és megértően, nekik a nevedben is köszi:)

Viszont egy dolgot nem értettem, írod, hogy ráz a hideg, hőemelkedésed van. Ez nem tudom miért lehet, dokinál voltál miatta?mit mondott?

2019. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is köszönöm mindenkinek.

Voltam igen, igazából semmit nem mondott, úgy gondolom nem érezte kiemelkedően nagy dolognak.

Ami probléma van, hogy haematoma van a petezsák fölött.

Emiatt azt mondta egyelőre még ne mondjuk senkinek, mert el is mehet a baba...

Majd jövő héten kell visszamennem, és akkor talán kiderül valami, hogy javult-e a helyzet vagy sem.

2019. júl. 25. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj sokat.Semmi megeröltetőt ne csinálj.Kaptál gyógyszert ami segíti a hematoma felszívódását?
2019. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a terhesség miatt alapból magasabb a hőd.Lehet ezt veszed hőemelkedésnek.Én volt,hogy a hetedik hét után megmértem és még akkor is 37 fölött volt.Ez tartósan a beágyazódás óta,de nem tudom meddig tartott.Remélem minden rendben lesz veletek.
2019. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!