Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg normális? Van erre...

Ez tényleg normális? Van erre gyógyszer amit terhesen is szedhetek?

Figyelt kérdés

Az első védőnői vizsgálaton a vérnyomásom 80/50 volt. Ekkor a védőnő, azt mondta,h. alacsony, de semmi többet. Majd 4 héttel később megint ugyanennyi volt. Most azt mondta,h. a múltkor is ennyi volt, így ez normális. Minden ma itthon megmértem, többször is, és megint nagyon alacsony volt, a szívverésem meg 97 percenként. Nem vagyok rosszul, csak iszonyat álmos vagyok, egész terhességem alatt az vagyok. Bárhol, és azonnal elalszom. Volt valaki még így? Valaki szed rá gyúgyszert? Holnap megyek házi dokihoz e miatt.

15 hkm.


2010. júl. 11. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom és a terhesség alatt is az volt. És én is állandóan álmos és fáradt voltam. De a kettőnek nincs feltétlen köze egymáshoz. Te is ilyen típus vagy, hogy inkább alacsonyabb a vérnyomásod. (Családra nem jellemző?)

Amíg dolgoztam, alig vártam, hogy hazaérjek, már délután 5-6 körül feküdtem is le, ahogy letettem a fejem, már aludtam is.

Szerintem erre nincs és nem is kell gyógyszer. Igyál sok folyadékot, szedd a vitaminokat és aludj, pihenj annyit amennyit tudsz.

Boldog babavárást!


Megkerestem neked, az én vérnyomásaimat:

103/60 P67

101/65 P73

94/51 P62

90/65 P?

2010. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok mint Te. Nekem a dokim azt mondta, hogy igyak napi 1-2 kávét. Persze csak gyenge, "melegvizes" kávét iszom. Nekem ez nagyon jól bevált, sikerült így feltornáznom a vérnyomásom 100/50-re:-D

Én úgy gondolom, hogy ha az alacsony vérnyomás miatt elájulnék, elesnék, (esetleg a hasamra), az jóval nagyobb baj lenne mint az, hogy kávét iszom.

2010. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok, én volt hogy kicsit megszédültem, de az nem az alacsony vérnyomástól volt, hanem a megnövekedett vérmennyiségtől, ami ilyenkor várandósan kering a szervezetben. Szóval egy kis szédüléstől sem kell feltétlen nagyon megijedni!

De mindennek utána kell járni ebben az állapotban, a baba és persze az anya egészségének az érdekében.

2010. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell erre gyógyszert szedni. Gyakori, hogy ilyenkor alacsonyabb a vérnyomás, főleg az elején. Nekem mindig normális vérnyomásom volt, de amikor terhes lettem, akkor alacsony lett, többször szédelegtem, és ittam kis kávét, az úgy szinten tartott. A terhesség vége felé kezdett megint normális értéket mutatni a mérő. :)
2010. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, 95/60 körüli a vérnyomásom, már a terhesség eleje óta. Azt olvastam, h ez gyakori. Nekem is gyenge kávét, sok folyadékot javasoltak. Egész nap alszom, szédelgek, erőm nem sok, főleg ilyen melegben...

Remélem nem lesz végig így.

2010. júl. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor nem vagyok különc. Anyukám is küszköd a vérnyomásásval, de neki magas. Nekem mindig alacsonyabb volt a kelleténél, de terhesség alatt meg főleg alacsony. Kávét a gyors szívverés miatt nem merek inni.

Kihasználom ezt az időt, és alszok, amennyit tudok. Baba mellett úgysem fogok tudni mindig aludni.

2010. júl. 12. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!