Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első ultrahang, szerintetek...

Első ultrahang, szerintetek jók az értékek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma volt az első ultrahangos vizsgálatom. Az utolso menstruáció alapján 7 hetesnek tippelte az orvos. A vizsgálat során mondta hogy kisebb , szerinte olyan 5 hetes GS:11 mm CRL:3mm nem mondta, hogy hallana szivhangot amit természetesen megértek,de a leletemre viszont az van írva hogy elő embrió látható es hallgató szivhang,jelentkezzek vedodonel es terhesvitamint javasol.

Szerintetek ez egy ilyen sablon szoveg ? Vagy csak nekem nem mondta a szivhangot? Mehetek a védőnőhöz? Jok ezek az adatok? 4 het mulva kell visszamennem.

Köszönöm a valaszokat!


2019. júl. 30. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz képest hogy 7 hetes menstruáció szerint elég picike, lehet később fogant. :) Nekem az első UH-nál kicsit volt nagyobb és mondta is az orvos hogy van szívműködés de még annyira picike a baba hogy sajnos nem tudja megmutatni. Szerintem ha baj lenne mondta volna, de igazából a kérdéseidet neki kellett volna feltenned, mert ő a szakember. Sokkal megnyugtatóbb ha a szakember mondja mint egy vadidegen. :)
2019. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mondta külön a doki. Figyeltem az ultrahang képet és láttam hogy nézi. Hangja nem volt. Papíron feltüntette hogy van. Innen nekem már egyértelmű volt. Illetve addig nem küld védőnőhöz amíg nem lát szívhangot. De ha nem vagy biztos miért nem kérdezed őt?
2019. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondták. Kommentelte a doki végig amit látott. De ami a papiron van az biztos és hivatalos. Menj a védőnőhöz .
2019. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7 hetes én tegnap voltam ultrahangon van szívhang és crl: 4 mm túl pici azt mondta a genetikai ultrahangos még ne menjek védőnőhöz sehova, gondolom okkal mondta!
2019. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 uh után csak 8-9. Hét után javasolják a védönőt.


2 külön doki is így mondta.


Szerintem is később fogant


7 hetesen nekem 11,2 mm volt

2019. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagyok


A lényegre nem válaszoltam



Semmi gond az eredménnyel


Nem mindig emelik ki, hogy szívhang van, hangja pedig csak akkor van, ha bekapcsolja a gépen.

Ami látható, az hallható is.



Az élő embryo az egyenlő a szolíbcsőpuluáló embryóval



Halkan gratulálok



Amúgy az orvosok a 9-10. Hétig szkeptikusak.. Túl sok vetélést látnak

2019. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hetesen nekem 11mm volt.En a védőnővel várnék.Elég a 10-12.héten menni.Ez magán orvos,vagy SZTK?
2019. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez még SZTK volt.
2019. júl. 30. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó azért ez a meddig várjunk dolog is vicces.

Én már telekomediat írhatnék...

Kezdődött azzal, hogy úgy döntöttem nem magán orvosozok. Fizetem a tb-t 10 éve, kapjak is valamit. Hát kaptam is. Agyvérzést. De azt úgy többször.


9 hetesen védőnőhöz küldtek (2. Uh utan volt ez mar, mind a kétszer 3 órát vártam mocskos váróban kényelmetlen műanyag székeken, a wc-n a kolera tanyázott.)

1,5 hétre kaptam védőnőhöz időpontot.

Menjek házi orvoshoz. (Tudni kell hogy nem vagyok orvoslátogató típus így a régi háziorvosom van, akinél az elmúlt 10 évbe 1x voltam és a jelenlegi lakóhelyemről fel óra kocsival. Ha mondjuk előbb tudom hogy mindehhez kell a háziorvos- mai napig nem értem miért???- heteket spórolhattak volna nekem, mert most át kell jelentkeznem.)

Na itt ezek után elutaztam nyaralni 2 hétre. (mea culpa) Vagyis a 12hetes kombináltat magánban végeztettem- ne is mondjam hogy zongorázni lehet a különbséget ugye?

Megvan az eredmény, szuper.

Menjek a terhes gondozóba. Időpontot 1,5 hét alatt sikerült szereznem, mert a telefont ugye nem veszik fel abban a napi 2 órában mikor lehet őket hívni. Mire felvettel megint 1,5 hettel kesobbre szolt az idopont.


Mindeközben a ferjem hiába próbálta elérni a háziorvosát, hogy fogadna e engem, mert ők egyáltalán nem vettek fel a 2 hétben a telefont.

Én kaptam időpontot a terhesgondozoba de mivel már nem július végére hanem aug elejére , ezért mehetek újra a védőnőhöz meg előtte. De legalább ő felveszi a telefont.

Na mondom, egy életem egy hálálom elmegyek a régi háziorvosomhoz fel óra vezetés belefér, töltse már ki a kiskönyvet, mert itt vagyok 15 hetesen oszt meg a vercsoportomat sem tudjuk...


Net, rendelési ido csekkol, napot betervez melóból elmegy. Majd cetli várja az ajtón hogy a doki szabadságon van. Hát én itt már sírva röhögtem, mert hogy nyilván a neten fel nem tüntetnék hogy ne gyere paraszt...


Öröm az ürömben hogy legalább a ferjem szerzett csütörtökre időpontot a saját dokijához, meglátjuk felvesz e a betegi közé.


Így most leszek 16 hetes mire bejutok a 12 hetes leleteimmel de esélytelen hogy addigra a véremet is kicsorgassak.


Most komolyan ez a világszinvonalú egészségügy tényleg ennyire gaz, vagy én szívom meg mindig?? 🤣🤣🤣🤔🤔🤔


És mi lenne ha nem kevés hanem sok gyerek születne, ezt vajon hogy -bírna el a rendszer?


Szerintem elkezdem lassan intézni a 18 hetes uh-t hátha a 30. hétre sikerül időpontot szerezni rá...

2019. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7 es vagyok!Csak azért kérdezem,mert legelsőnek SZTK-ba mentem,6 hetesen.Azt mondta most kezd kifejlődni az embrio,menjek vissza 1 hét mulva.Vissza mentem,ott közolte hogy nincsenek jó hírei,nincs még szívhang és nem fejlődött semmit.Olyan pici hogy fel fog szívódni.Teljesen magamba zuhantam,mivel előtte már volt 3 vetélésem.Barátnőm mondta hogy menjek el egy magánhoz,mielőtt "eltemetem".5 nap mulvára kaptam időpontot,közolte a doki hogy élő embrio 11mm-es.Szépen ver a szíve.Azóta 4 hónapos vagyok.Egészséges,szépen növekszik.Szóval a helyedbe felkeresnék egy normális orvost,mert ezek az SZTK-ás orvosok sz@rt nem érnek.
2019. júl. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!