Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hét+5 naposan kicsi az...

7 hét+5 naposan kicsi az embrió. Nektek mekkora volt ennyi idősen?

Figyelt kérdés
13 mm-t mért a doki a gép csak 6+4-et írt ki. Nem foganhatott később, mert a nemvárt napján már pozi volt a teszt. Ettől még lehet egészséges a baba?

2019. júl. 27. 05:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Attól még foganhatott később.
2019. júl. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A ciklusaim 23 naposak és tudom mikor volt peteérésem is, plusz utána csak egyszer 3 nap múlva voltunk együtt, a 23.-napon poui volt a teszt, ebből gondolom, hogy nem foganhatott később
2019. júl. 27. 06:42
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

És akkor most mit kellene mondanom? Azt várod, hogy "jajjajj, akkor tuti baj van". Hát nem fogom.


Az enyém az első UH óta mindig kisebb majdnem egy héttel, középidő után 3-5 nappal lévő aktusból van. Ha nem UH val követtétek a peteérést (mert csak az biztos), akkor lehet, hogy az azutáni aktusból van.


De a lényeg, hogy felesleges idegeskedni rajta, az tuti árt neki. Remélni kell csak a legjobbat. Teljesen normális, ha kicsit kisebb vagy nagyobb. Pláne, hogy ilyenkor még egy rosszabb UH gép eredménye is lehet egy hét eltérés.

2019. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsősorban tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, nem kioktatásra, nyilván nem várok semmilyen konkrét választ, gondoltam hogy ha a doki nem tudott konkrétumot, itt sem fogok kapni, nem vagyok fogyatékos.
2019. júl. 27. 08:27
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha most a crl az ami 13 mm, akkor szerintem nem kicsi, nekem 7+2nél volt 12,1 mm és ez teljesen jó méret.
2019. júl. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
7+3 naposan 12mm volt a babám, a gép pontosan írta ki a korát. Azzal lesz a gond nálad, nem a picivel ☺
2019. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 13 mm-es CRL inkabb 7+4, nem 6+4, szerintem jo meretu a babad.

Betoltott 6 hetesen kb 4 mm, kerek 7 hetesen 11 mm, 8 hetesen 18 mm korul vannak.

Durvan heti 6-8 mm novekedes van kb 9-10 hetes korig, utana aprankent egyre tobb.


De a kerdesedre valaszolva, a legutobbi terhessegemnel 6+3-nal stimmelt a meret (7mm), majd 8+2-nel 13 mm-t mertek, raadasul maganrendeleloben, ultrahangos szakrendelesen. En sok jora nem gondoltam, mert elotte mar volt 4 vetelesem es akkor is altalaban 7-9 het kornyeken kezdodtek a bajok azzal, hogy kisebbnek tunt az embrio, mint kellene, de volt szivmukodes, majd a szivmukodes is lasubb volt, vegul megallt max a 12. hetre.

Sejtheted, hogy mit ereztem.

Fel is hivtam a korhazat emiatt, behivtak oda is vizsgaltra. Par nappal kesobb mentem, kerek 9 hetesen es 23 mm-es volt az embrio, pont annyi, amennyinek lennie kellett az elso uh es a mensi szerint is. Annyira hihetetlen volt, hogy a szonografus 3 kulonbozo kepallasbol merte le nekem, hogy megnyugtasson es mindig 23 mm jott ki...

Nyilvan nem nott 4-5 nap alatt 10 mm-t ugy, hogy elotte meg ket het alatt csak 6-ot, mert ebben az idoszakban egesz egyenletesen no az ulomagassag kb napi 1mm-t.

Siman elmertek a masodik helyen, ahol voltam, de eleg rendesen.

2019. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csütörtökön voltam 7+4 hetes, akkor nézték utoljára ultrahanggal és 13 mm volt és a doki is mondta, hogy nagyon szépen fejlődik. Ezt azért is emelte ki, mert előtte két nappal műtöttek, és félő volt nehogy legyen valami a babával.
2019. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána olvasgattam a neten közben és tényleg jó méretnek tűnik a 13mm ennyi idősen, nem is értem a gép miért 6+4et írt ki, a doki is kétszer mérte, kicsit aggodalmaskodó arcot vágott, mondta hogy egy héttel kisebb, de ez nem feltétlenül baj, de inkább menjek vissza két hét múlva.
2019. júl. 27. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6+1 naposan a crl 3,9 volt, visszakellett mennem egy kontroll UHra 6+6 naposan a crl: 5,6 volt. Teljesen kiakadtam hogy lehetséges valami baj van persze az sztks orvos nem mondott semmit sem. Végül 7+2 naposan lett a crl 12,1. Úgyhogy nem kell izgulnod minden rendben van. Én is teljesen ki voltam, végül rájöttem hogy biztosan elmérték mert 6,5 mm 3 nap alatt azért rekord lenne szerintem. Nyugodj meg, biztos minden rendben a babáddal. :)
2019. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!