Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikresek, mikor lett kész a...

Ikresek, mikor lett kész a babaszoba, korhazi csomag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nalunk az a protokoll,hogy 34.heten befektetnek,akkro is ha az eg vilagon semmi baj nincs.En nem fogok befekudni ha tenyleg nem indokolt.10percre lakunk a korhaztol.

Lenyeg a lenyeg,hogy kinek hany hetesen indult be a szules? Milyen jelek voltak? Zart vagy mar nyitott mehszaj volt? Mikor kezdett nyilni?

Babaszobat mikorra rendeztetek be? Korhazi csomaggal mikorra keszultetek el? Johet egy ket tipp,otlet :)


2019. aug. 1. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

32. hétre lettünk kész, én 33. hetesen feküdtem be, itthon hagyva egy 20 hónapos nagytesót. Öt hetet feküdtem a patológián, volt pár szobatársam ezalatt, egy halom kismama nem jött vissza a szobába a napi vizsgálatról (áramlás, CTG), mert tolták azonnal a műtőbe. Ebből a kismama semmit nem érez, hogy nincs jól a baba, rossz az áramlás stb.


34 hetesen a napi megszokott CTG fájásokat mutatott, én nem éreztem semmit, csak a szokásos ilyen-olyan keményedéseket. Kaptunk azonnal tüdőérlelőt, visszatartó infúziókat, sikerült leállítani. Ha otthon vagyok, 1000%, hogy mire észlelem, hogy valami van, mire beérünk, nem lehetett volna leállítani a szülést. Így 38+4-re születtek, teljesen éretten, de így is kicsit lettek (2250 és 2580 gramm). Ha négy héttel korábban akkor megszületnek, tuti kibéreljük a PIC-et két hónapra és ki tudja milyen maradandó kárt szenvednek. (Talán semmilyet, de mi van, ha...?). Amikor kiderült, hogy két baba van, tudomásul vettem, hogy ez nem egy normál terhesség. Felkészültünk arra, hogy bármikor kórházba kerülhetek, felkészültünk, hogy a nagy családi napközibe megy arra a 6-8 hétre a biztonságunk érdekében. A szülésvisszatartás nekem bebizonyította, hogy nem olyan ördögtől való dolog ez a kórházi megfigyelés ikrekesenél. Én örülök, hogy vigyáztak ránk. Ez nem a kórháztól való távolságtól függ, lehet olyan gond is, amit te nem észlelsz időben.


Egyébként az enyémek császárral születtek, mert az első is, plusz B baba harántban volt, de az előző műtét miatt ez nem is számított már. Nem indult be amúgy a szülés, csak már nem akart a dokim tovább várni.

2019. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

31 hetesen indult be váratlanul, 1,5 hetet vissza tudtak tartani. Nem volt meg a kórházi csomag össze pakolva, babaszoba sem volt kész.


A kórházi csomaghoz előtte heten vettünk meg mindent, ugyhigy azt a férjem be tudta hozni hamar.


Babaszoba akkorra lett meg, mire hazamehettunk a korhazbol.


Nagyfiunkkal a csomag ugyan össze volt pakolva, de egyik nap betendeztem a szobát, másnap reggel beindult a szules (3 héttel a kiírt dátum előtt), szombaton született azon a hétvégén terveztunk mindent befejezni

2019. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Huha,akkor jo mar akar a 25.het korul ha kesz van minden.mert tenyleg barmi kozbe johet.


Elso! En ugy vagyok vele,hogy lanyomnal is sokszor full feleslegesen befektettek,amit most nem szeretnek. Es nem is nezegettek egesz nap,kb egyszer volt nst vagy mas,de asszem talam Uh sem volt.

Most fekudni itthon is tudok.

Ha megmondjak milyen idopontban menjek be vizsgalatokra,bemegyek szivesen akar napi 3-4* is. De indokolatlan befektetessel nem ertek egyet.

A tapasztalataim szerint sem lennek elorebb ha ott fekszek mint itthon. :(

2019. aug. 1. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!