Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37hét 1naposak vagyunk....

37hét 1naposak vagyunk. Tegnap nagyon keveset mocorogtunk. Éppen csak hogy meg volt a 10. Ma meg még nem is éreztem csak reggel egy helyezkedés alkalmával. Valami baj lehet?

Figyelt kérdés
Viszont egész nap sokat keményedett a hasam,a derekam majd le szakad és néha-néha begörcsölök.
2008. nov. 14. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a babócád már készülődik, és a görcsök jóslófájások.

Ha a mai nap folyamán csak reggel érezted, akkor holnap mindenképp felkeresnék egy dokit.

2008. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 hetes vagyok és az enyém is belassult még hét elején. A napi tíz mozgás megvan, de nem sokkal több. Valószínűleg már beilleszkedett, a pocakom is leszállt és emiatt mozog kevesebbet.

Nekem azt mondta a szülésznő, hogy ez a belassulás már normális ebben a korban, gyakorlatilag bármikor szülhetek, a baba meg már hatalmas, nem nagyon ugrálnak ők sem ilyenkor, a helyhiány miatt nem is feltétlenül érzik jól magukat.

Próbáltad már ma megmozgatni? Én tudom, hogy hol tartja a fenekét, ki tudom tapogatni, így amikor már nagyon nyugtalanít a mozdulatlansága, akkor azt a részt szoktam kicsit határozottabban simogatni, amire reagálni szokott egy kis helyezkedéssel és megnyugtat.

Viszont ha a napi tíz mozgás sincs meg, akkor tényleg inkább keresd fel a dokidat (vagy akár szaladj be a sürgősségire), mert annak bizony meg kell lennie. Ha nincs, akkor az arra utalhat, hogy a méhlepény elöregedett és a baba nem kap elég tápanyagot, oxigént, emiatt mozdulatlan. Nagy eséllyel már egy szívhanghallgatással, számlálással is meg tudják nézni, hogy minden rendben van-e.

2008. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Ha estig nem mozdulunk meg akkor szerintem bemegyek a korházba!
2008. nov. 14. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!