Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely illóolajok, füstölők,...

Mely illóolajok, füstölők, tehát mely illatok nem használhatók terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van amit nem javasolnak, van viszont, amit kimondottan igen.

Hol értenek ezekhez? Gondolom egy sima ajándékboltban nem:-(

Szeretem az illoolajt és a füstölőt is, de félek ártok vele. VAlaki tud segíteni?


2007. dec. 8. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A masszírozásra használt illóolaj-tartalmú készítményekben (masszázsolajokban, kenőcsökben stb.) a várandósság idején történő alkalmazásra biztonságosnak tartott illóolaj koncentráció maximum 2%, abban az esetben, ha az adott készítmény a kezelés során nagy bőrfelülettel érintkezik. A várandósság ideje alatt is biztonságosan alkalmazható olajok közé tartozik a kamilla, a római kamilla, a muskotályzsálya, a koriandermag, a gyömbér, a levendula, a narancsvirág, a pálmarózsa, a pacsuli, a petitgrain, a rózsa, a rózsafa vagy a szantálfa. A felsoroltak közül többet klinikai kísérletek keretében várandósoknál és szülésen átesett anyáknál is tanulmányoztak, elsősorban masszázst alkalmazva."

Rákerestem, és ezt dobta ki. Remélem hasznos lesz neked.

2007. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom pontosan de egy masszőr barátnőm azt mondta terheseket nem is lehet maszírozni,mert olyan izmokat érinthet amik beindíthatják a szülést vagy vetélést...Sztem ne füstölőzz,mert ki tudja milyen kemikáliák vannak benne amiket beszívsz a levegővel együtt...
2007. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még arról nem hallottam, hogy bizonyos illatokat kerülni kell a terhesség alatt.

Ami neked jó, kellemes, az nem árt a babának sem.

2007. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente járok masszázsra és nagyon jót tesz. Rengeteg helyen van masszázs kismamáknak, csak tudni kell hogyan.

A derekat tényleg nem szabad, meg hát, ha nem esik jól akkor ne. Füstölőt is használok, de nem a gatyit, hanem eredeti indiait. Ott vettem, nem hinném, hogy árthat.

Egy 31 hetes kismama

2007. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eztt a netről másoltam ki neked:


Milyen illóolajok használhatók és melyek kerülendők a 9 hónap során?


A terhesség során a gyógyítási-, szépségápolási célokra kerülendő illóolajok:

ánizs, árnika, bazsalikom, borókafenyő, borsmenta, borsfű, ciprus, csombor, fahéj, izsóp, jázmin, kakukkfű, kámfor, majoránna, mirha, rozmaring, szegfűszeg, szerecsendió, tárkony, zsálya.

A terhesség során biztonsággal használható illóolajok:

bergamott, kamilla, geránium, levendula, citrom, mandarin, narancsvirág, narancs, pacsuli, rózsa, rózsafa, szantál, teacserje, ilang-ilang

A zsálya szüléskor használható: elősegíti a szülés megindulását, fokozza az összehúzódásokat.

Az ánizskapor olaj közvetlenül a szülés előtt és utána a mellekbe dörzsölve elősegíti a tej megindulását.

2007. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!