Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhenkívüli terhesség?

Méhenkívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Méhen kívüli terhessegre gyanakszik az orvos. 89,28 IU/L Lett a HCG szintem utolsó mensi után 28 nappal. Július 25-én volt peteérésem. Szerintetek jó eredmény?mármint ez már bizonyíthatja az, hogy nem megen kívüli a terhesség?

2019. aug. 9. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A méhenkívüli terhességre csak a uh a bizonyíték, a hcg-nek itt semmi jelentősége nincs. Ha a hatodik esetleg a hetedik hétig sem látják a méhen belül az bizony nem rendes terhesség.
2019. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kért az orvos HCG-r, mert látott a petevezetőmben egy 2 mm-es valamit. A méhben még semmit. Csak nem szeretném megvárni míg szétnyomja a dolgokat, ezért ma is megyek UH-ra. Tudom, korai, de ha az a valami egy petezsák akkor gondolom növekednie kellene.
2019. aug. 9. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
De van jelentősége a hcg-nek de csak akkor ha többször, 2 naponta nézik.Nekem az orvos azt mondta, ha dupláódik a hcg akkor méhen belül van, ha csökken a hcg kémiai terhesség volt, ha valamennyit nő a hcg de nem duplázódik akkor nagy a valószìnűsége a méhenkívülinek.Nekem volt 4 kémiai terhességem akkor 281 volt a hcg-m 2 nap múlva mar csak 224.Most hogy sikerült, mensi késése után 4 nappal már 1659 volt a hcg szintem.Minden jót és kitartást kívánok neked!
2019. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó hülyeség, amit írsz, ugyanis nekem ugyanúgy duplázodott a hcg a méhenkívülinél, csak azután állt meg, miután már nem tudott tovább nőni a petevezetékben. Kb a 6.héten vették észre a petevezetőben, akkor műtöttek. Addig duplázodott egész 460-ig a hcgm.
2019. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az orvos mondta nem én találtam ki, és ugye hogy egy idő után neked sem duplázódott 2 naponta utolsó válaszoló.Azért írtam hogy több alkalommal kell nézni két naponta...értelmező olvasás...
2019. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el mégegyszer amit írtál, mert te magad sem érted szerintem. Azt írtad: az orvos azt mondta, ha duplázódik, akkor méhen belül van", nekem modod, hogy értelmező olvasás, mikor te még azt sem tudod, mit írsz le.
2019. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te tényleg nagyon bamba vagy már ne haragudj! A duplázódás alatt nem csak 2 alkalmat kell nézni, hanem többet is akár 4x, 5x!Az orvos is azt mondta, TÖBBSZÖR kell levenni a vért s ha duplázódik rendben van.De pl neked is egy idő után már nem duplázódott, te írtad.Istenem!!!
2019. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minek kell 28 nappal az utolsó vérzés után azonnal orvoshoz rohanni? Tök normális, hogy semmit se látnak még a méhedben, hiszen még csak 4 hetes terhes vagy. Petezsákot betöltött 5 hét vége felé szoktunk látni, nem 4 hetesen.

Egy darab HCG értékből meg semmire sem lehet következtetni, a növekedés ütemét kellene nézni 2 naponta. Csak úgy mellékesen: petezsák kb. 1500-as!!!! HCG értéknél szokott látszani...

Ha feltételezzük, hogy normálisan, kétnaponta duplázódik a HCG-d, akkor kb. 8 nap múlva lehet majd bármit is látni. Addig marhára feleslegesen mész két naponta orvoshoz, a méhen kívülit sem fogják hamarabb látni.

2019. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!