Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen veszélyes...

5 hetes terhesen veszélyes lehet méhenkívüli terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyaraláson vagyok éppen és itt derült ki nem rég ,hogy terhes vagyok. Ma töltöttem be az 5.hetet, holnap kezdődik a 6. Fájdogál a hasam , hol alul hol oldalt ,változó . Ezért is félek hogy esetleg lehet e méhenkívüli.... különösebben attól félek ,hogy nehogy holnap a repülőúton legyek rosszul emiatt..... tudom ,hogy kevés az esély rá ,de félek. Hasfájáson kívül más tünet nincs ami miatt ezt hinném. (Nagyon nem görcsöl)

Mit gondoltok? Olvastam valahol,hogy ha méhenkivüli is akkor még ilyen korán nem okozhat gondot...hát nem tudom....orvoshoz otthon majd csütörtök megyek.



2019. jún. 18. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó ez egy HATALMAS baromság! A méhen kívülit itthon is abortálják miharabb, mert ott nincs mire várni viszont nagyon veszélyes.


Kedves kérdező, először is gratulálok, másodszor nyugi, ha itthon lennél sem érdemes 6-7. hétnél hamarabb dokihoz menni. Kivéve ha nagy fájdalmak vagy vérzés lép fel, de ha holnap már itthon is leszel ne aggódj ezen :)

2019. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Mihago, te miről beszélsz?



Kérdező, sok nőnek fájdogál a hasa a terhesség elején, ez nem jelenti azt, higy méhen kívüli terhes vagy

2019. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Első keveri a szezont a fazonnal. "Egy hölgy ismerős"... A méhenkívűli terhességbe bele is lehet halni, semelyik kórházban nem kötekednek emiatt.

Egyébként koraterhesen normális a hasfájás, húzódás, görcsök, mensi szerű tünetek stb. Amíg nem fáj úgy, hogy akadályoz a mozgásban és nem vérzel (méhenkívüli esetén kávézacc szerű "vérzés" jelentkezik), addig nincs semmi gond, nyugi :)

Csütörtökig egyébként nem fog semmi történni, még akkor sem ha méhen kívüli. 5-6 hetesen az még nem okoz problémát.

2019. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a gyors válaszokat! Most pár órája bal oldalt fájdogál de nem szúr se semmi....

A tesztjeim nagyon erős pozitívak és azon is gondolkodtam ,hogy lehet a hormonok miatt most kicsit “hisztis” lettem és azért félek ennyire...olyan sok rosszat hallani es a repüléstől félek leginkábbha pont akkor történne valami és nem kapok ellátást...

De most megnyugtattatok kicsit!

2019. jún. 18. 16:08
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
2. vagyok, nincs mitől félned, nem lesz semmi :) Ez olyan jópofa hogy nyaraláson ért a jó hír 😃
2019. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen , egyébként én is nagyon megörültem neki! :)
2019. jún. 18. 16:12
 7/17 A kérdező kommentje:
Lányok, azóta is baloldalt fájdogál, egyszer-kétszer picit jobban de tűrhető....tényleg izgulok...holnap este indul csak a gép , remélem nem lesz semmi gond
2019. jún. 18. 18:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon félek,hogy mi van ha a gépen történik valami
2019. jún. 18. 18:33
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, ez teljesen normális. Én még betétet is hordtam ebben az időszakban, mert olyan szintű menstruációs görcseim voltak, hogy biztos voltam abban, hogy csak késik, illetve annyira szúrt a bal oldalam, hogy azt hittem lágyéksérvem van. Majd a pozitív teszt után én is azt hittem, hogy méhen kívüli vagy ciszta, kb sírva mentem be a nőgyógyászati vizsgálatra. Jó helyen volt, most 38 hetes vagyok. A bal oldali fájdalom kb a 10. hét körül múlt el, de tompa nyomást ugyanazon a területen kb a 14. hétig éreztem még.
2019. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Annyira keves esely van a mehen kivulire, hogy emiatt ne parazz. Valoszinu tobb az esely arra, hogy lezuhanj. Bar ez most nem biztos, hogy vigasztal 🤪🤔
2019. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!