Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki lehet hordani egy terhesség...

Ki lehet hordani egy terhességet zombi üzemmódban, minimális alvással, nulla pihenéssel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 hónapos a gyerekem és újra terhes vagyok. Éjjel óránként ébred, nehezen megnyugtatható, ha nem ez, akkor éhes, szomjas. Biztos még sokáig kelni fog. Nappal se tudok pihenni, folyton a nyomában kell lennem.

Már így is sokszor az őrület és a végkimerültség szélén állok. Nem tudom elképzelni az életünket két ilyen kicsivel. A kicsit majd dobjam le míg eszik, és nézzem mit csinál nagy? Egyik elalszik másik felkel. Éjjel ugyanez. Én azt érzem ezt nem fogom bírni.

Mivel van olyan problémám ami miatt mindenképp kórházban kell majd lennem, hagyják itt egy ilyen kicsi babát? Vele 1,5 hónapig voltam bent, plusz többször egy-egy hetet. Mikor vagyok a rosszabb? Ha őt dobom el úgymond emiatt, vagy ha nem tartom meg ezt a gyereket?

Segítség nincs, csak apa, aki hajnaltól estig dolgozik.


2019. aug. 10. 07:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Sokaknak sikerült, neked is menni fog.
2019. aug. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

Segítség nélkül egyáltalán hogy fogod megoldani a kórházat?

Nagyon átgondolt gyerekvállalás.

Ha "becsúszott" (nem védekeztetek) és nem akarod, vetesd el.

Igen, nehéz az élet két kicsivel. Hát még úgy ha nem is akartad

2019. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom az anyagi helyzetre, de esetleg párezer forintért egy diákot felvehetsz, hogy hetente párszor vigye el mondjuk sétálni a gyerekeket, amíg te alszol pár órát
2019. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
*helyzeted
2019. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Ikres szülő vagyok egy 22 hónappal idősebb naggyal. Egyedül vagyok hármójukra az én férjem is reggeltől estik odavan. Még több, mint egy évig pelekás volt a nagy is, amikor az ikrek születtek. 32. héttől be kellett feküdnöm, addigra leszerveztem a nagynak a családi napközit, oda járt szűk két hónapig, amíg nem voltunk otthon.


Nekünk az első év nem volt annyira nehéz, sokkal-sokkal nehezebb, amióta elindultak az ikrek és kétfelé szaladnak, másznak, atomjaira szedik a lakást, akartuk van, nem is kicsi. Ameddig "csak" ellátni kellett őket csecsemőként és a nagy is kezesbárány volt (kb. 2,5 éves koráig) könnyebb volt minden.


Nem fogom azt hazudni, hogy könnyű lesz és tartsd meg mindenképpen. Ha úgy érzed, nem bírod, ne tartsd meg. De csak úgy, hogy elfogadod ezt a döntést és utólag nem rágódsz rajta még 18 év múlva is, hogy jaj, most érettségizne.


Ha a terhességet átvészelitek, onnantól kezdve hasonló lesz a helyzetet, mint másik kismillió mezei ikres anyukának, aki segítség nélkül van. Többezren vagyunk, a többségnek az ikrek mellett van még még kisebb-nagyobb másik tesó is, gyakran kis korkülönbséggel. Szóval a szülés után következő részben nem tudsz olyan indokot mondani, ami alátámasztane egy abortuszt, mert akkor senki nem tartana meg ikreket.


Sok családban van nagyon kis korkülönbséggel gyerek, nem ritka, hogy 12-14 hónap van testvérek között. Szóval igen, lehet csinálni, túl lehet élni, a kérdés, hogy akarod-e. Veszettül nehéz, úgy érzi az ember sokszor, hogy belepusztul, de nem mondanék le egyik gyerekről sem. Ha úgy érzed, nem bírod, nem akarod, nem megy, akkor ne tartsd meg mindnenáron. A terhesség alatti kiszámítható egészségügyi problémákról meg az orvosoddal egyeztess.

2019. aug. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Elöször is az nem normális, ha egy 8 hónapos gyerek ilyen "munkaintenzív".

Ekkora gyerek miért ébred óránként? Neki már tényleg át kellene aludnia az éjszaka nagy részét.

Nappal miért éhes-szomjas államdóan? MEg kellene az orvossal/védönövel beszélni, mit változtass az étrendjén, mert ez nincs rendben, ilyen idösen két étkezés közt 4-5 órának el kellene telnie.

Nappal miért kell a nyomában lenned? Böven el tud már félórákat vagy még többet játszani egyedül egy ekkora gyerek.


De ha ennyire igénybe vesz, akkor miért vállaltál még egy Terhességet ilyen kis gyerek mellé? Ha nem akartál még másikat, akkor miért nem védekeztél?

Ha kórházban kell lenned gyakran, akkor hogy akarod megoldani a nagyobb ellátását? Az apa miért nem vesz részt a gyerek életében?


Ilyen körülmények közt megtartani legalább akkora felelötlenség, ha nem nagyobb, mint védekezés nélkül szexelni és véletlenül teherbe esni.

A legokosabb, ha elveteted, amennyiben még van rá lehetöséged.

2019. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Hát 6-os, mond meg kérlek a legtöbbünk gyerekének, hogy már át kellene aludnia az éjszakát, mert ők azt a könyvet nem olvasták el... Vagy azért sír óránként nappal mert igénye van a figyelemre? Jesszus. Ne csak a könyveket olvasd, ha még nincs gyereked ezeket úgy sem értheted. Betamadni egy anyukát ilyennel téged minősít.
2019. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

Aki a 6-ost lepontozta, az leírná, miért?

Lényegében ugyanazt írta, mint mások is, ennek ellenére azok nincsenek 0-ra lepontozva!

SZóval aki ennyire nem ért egyet vele, abban legyen már annyi gerinc, hogy legalább megindokolja!

2019. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk tervezetten van 13 hónap a 2 nagy között és annyira mesébe illő volt az első időszak, hogy a kicsiket is így “csináltuk”. Nekem jó alvó mind a 4, így a fáradtság részéhez nem tudok hozzászólni, de egyébként szuperül meg lehet oldani a nagyok szórakoztatását, míg a kicsi szopizik és hamar ki lehet alakítani a napirendet, a kicsik 3-4 hónaposan már belesimulnak, így pl én az ebéd utáni alvásnál pihenek velük együtt. 😊 Én is egyedül vagyok velük nappal.
2019. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Én lepontoztam, bevallom (1. vagyok), egyetértek azzal amit írt, de a vetesd el tanács nagyon gáz.
2019. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!