Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki lehet hordani egy terhesség...

Ki lehet hordani egy terhességet zombi üzemmódban, minimális alvással, nulla pihenéssel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 hónapos a gyerekem és újra terhes vagyok. Éjjel óránként ébred, nehezen megnyugtatható, ha nem ez, akkor éhes, szomjas. Biztos még sokáig kelni fog. Nappal se tudok pihenni, folyton a nyomában kell lennem.

Már így is sokszor az őrület és a végkimerültség szélén állok. Nem tudom elképzelni az életünket két ilyen kicsivel. A kicsit majd dobjam le míg eszik, és nézzem mit csinál nagy? Egyik elalszik másik felkel. Éjjel ugyanez. Én azt érzem ezt nem fogom bírni.

Mivel van olyan problémám ami miatt mindenképp kórházban kell majd lennem, hagyják itt egy ilyen kicsi babát? Vele 1,5 hónapig voltam bent, plusz többször egy-egy hetet. Mikor vagyok a rosszabb? Ha őt dobom el úgymond emiatt, vagy ha nem tartom meg ezt a gyereket?

Segítség nincs, csak apa, aki hajnaltól estig dolgozik.


2019. aug. 10. 07:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 1.5 éves koráig kelt éjjel. Nem óránként, de gyakran.


Neked gondolom még fiatal a terhesség ha az abortusz is opció, tehát kb 15-16 hónapos lesz a babád mire a testvére megszuletik. Ugye? Addig nagyon nagyon sokminden fog változni a gyermek szokasaiban. Nem lesz könnyű, de senki sem mondta hogy az lesz.. Több millióan végig csinálták már. Idővel újra fogsz majd aludni, pihenni de ahhoz kell pár év még.. Aztán ki tudja lehet hogy a pici 2-3 hónaposan már végig fogja aludni az éjszakát. Ha nem, akkor sincs tragédia. A terhességet is végig lehet vinni pörögve persze.

2019. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, szülőnek lenni onanntól felelősség, hogy szétteszed a lábad. Ha nem akartatok még másodikat, akkor védekezni kellett volna. (Persze, tudom, itt mindenki gumi+gyógyszer+megszakítás mellett lesz terhes, mint szűzmária)


Tartsd meg, vállald a felelősséget a tetteidért.

2019. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%

ma 08:25-ös: a kérdésben szerepel, hoyg megtartsa-e a terhességet, erre válaszoltam.

Amiért ezt írtam: a kérdezö a meglévö gyereket sem képes ellátni, még egyet meg végképp nem. Az nem felelöségvállalás, ha megszüli a második gyereket is és attól kezdve nem törödik vele, ezzel a gyerek(ek) életét teszi tönkre. Az eredmény egy lelkileg sérült ember lesz, akinek semmi pozitív nincs az életében.

2019. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de hol írtam olyat, hogy nem tudom ellátni? Az hogy fáradt és kimerült vagyok nyilván annak az "ára" hogy minimum ellátom nem?
2019. aug. 10. 13:34
 15/26 anonim ***** válasza:
26%
Ha el tudnád látni, akkor lenne napirendje és enne és aludna normálisan.
2019. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Hol írtam hogy nincs napirendje te szerencsétlen? Éjjel ha felkel akkor vagy éhes, vagy szomjas. Értő olvasás....te azért jártatod a szádat.
2019. aug. 10. 14:24
 17/26 anonim ***** válasza:
91%
Itt nálad a pihenés/alvás a legfontosabb most. A helyedben a babával együtt kezdenék aludni innentől kezdve. Ne érdekeljen senki véleménye, tapasztalat, hogy a baba és Te is jobban fogtok aludni! Legalább próbáld ki és meglátod! Ha így többet tudtok aludni, mindent másképp fogsz látni!
2019. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
8%
Ha lenne napirendje, max egyszer ébredne éjjel.
2019. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%
Szintén kismama vagyok, most 34 hetes a második kislányommal. 2 év lessz köztük. A nagyobbik lányom 22 hónapos korában aludta át először az éjszakát. Akkor már a 4. hónapban voltam. Kismillió oka lehet annak hogy miért ébred éjjel. Ajánlanám Dénes Ivett tanácsait, vagy cikkeket a weboldalán. Nekem sokat segített a nehéz időkben megértenem miért ébred sűrűn. Én azt tanácsolnám hogy amikor lehet pihenj, elhiszem hogy a nagy most fedezi fel a világot és folyamatosan figyelmet igényel. Viszont azért is lehetsz fáradt mert a pocaklakó miatt extrém pihenést igényelnél. A második trimeszterben valószínűleg több energiád lessz. Kitartást kívánok!
2019. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást 😊

Te napirend függő kegyetlen vagy 😄 szerintem te távcsővel ha láttál gyereket. Szóval akkor akinek van napirendje, az nem fogzik, nem szomjas, nem álmodik rosszat, nem fázik, nincs melege, nincs szeparációs szorongása, nincs mozgásfejlődése, csak napirendje. Nem vagy normális.

2019. aug. 10. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!