Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten már 2. alkalommal...

A héten már 2. alkalommal megy fel nagyon magasra a cukrom, baj lesz emiatt?

Figyelt kérdés

Egyik nap terheltek, ma diéta hibát követtem el, pedig olyat ettem amit szabad de nem én csináltam, ennyi...

3. terhességem, megint cukorbeteg lettem és jövő héten megyek diabetológiára.


2019. aug. 10. 19:49
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
10hkm
2019. aug. 10. 19:49
 2/26 A kérdező kommentje:
Teljesen kivagyok! :( Nagyon izgulok!
2019. aug. 10. 19:56
 3/26 anonim ***** válasza:

Mennyire magasra ment fel? Hány perces érték?

Mennyi volt a terhelés?


Nem lesz baj belőle.

2019. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Ha néhányszor felmegy, akár 13-ra is, de NINCS TARTÓSAN A MAGAS TARTOMÁNYBAN TÖBB, MINT 4 ÓRÁN KERESZTÜL, tehát a HbA1c-d 6,5% alatt tudod tartani, akkor elvileg nincs baj.


Vigyázz, tartsd be a diétát. Minden terméknek vedd figyelembe ne csak a CH tartalmát, hanem a GI-jét it, főleg reggel az első étkezés alkalmával, mert akkor hajlamos a cukker leginkább rakétaszerűen az egekbe ugrani.

2019. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

10 lett a terheléses (sajnos előző babával is 10.6 volt), most 9.6 ot mértem.

Utána néztem még ment le, de teljesen elkeseredtem. A 3 hónapom átlaga jó lett.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 10. 20:56
 6/26 A kérdező kommentje:

GI szint mit takar?

Szóval ha ugyanazt eszem reggelire+ vacsira akkoris lehet eltérés?

Hiába a csinálom harmadjára a diétát, mégsem tudok mindent, ez is bosszant.

2019. aug. 10. 20:58
 7/26 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz! Mit ronttál el?
2019. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

CH tartalom: megmutatja, h 100g termékben hány gramm szénhidrát van. Elvileg 160 grammos (de lehet, h 180?) diétát javasol a doki. Minden kaját számolni kell napi 5 étkezésre elosztva úgy, h napi 160g legyen a totál.



GI: glikémiás index, megmutatja, h milyen vércukoremelő tuljadonsága van a terméknek (tehát mennyire nyomja meg a cukort. 100-as GI a szőlőcukor, aza leggyorsabb, ehhez képest kap minden kaja egy bizonyos glikémiás indexet.

Arra kell figyelni, h minél lassabb glikémiás indexű terméket egyél.

pl. köretnek a rizs, krumpli ne, mert azok gyorsak. A bulgur, basmati rizs, bab, csicseri borsó igen, mert azok lassúak.

Kenyérnek kerüld a fehérlisztes dolgokat (főleg reggel!), és egyél teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat. Legjobb ha magadnak sütsz kifliket 2/3 rész tk liszt, 1/3-as rész fehér liszt arányban.

Gyümölcsből nem jó a szőlő, dinnye, sárgadinnye. (magas GI), elmegy az alma, barack, körte (közepes GI), és legjobb az apró bogyós választás, mint málna, eper, ribizli (alacsony GI)

2019. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ide be tudsz írni bármilyen ételt, és megmutatja a CH tartalmát ill. a glikémiás indexét:

[link]


Tehát:

--> leméred az ételt, fogsz egy számológépet, kiszámolod a ch tartalmát, és számolod, h kb 30g reggeli, 20g tízórai, 50g ebéd, 20g uzsi, 40g vacsi legyen a napi totál szénhidrátbevitel.

(természetesen vannak olyan termékek, aminek nincs CH tartalma: hús, tojás, túró, natur joghurt, sajt)

--> ha olyat szeretnél enni, aminek magas a GI-je (magas alatt a 70 feletti értjük), akkor vagy nagyon keveset egyéb belőle, vagy egyél mást, aminek alakcsonyabb a GI-je.

2019. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

reggeli tipp:

--> tojásrántotta zabpehellyel keverve, egy kis szelet tk lisztből készült kenyérrel, sok zöldséggel.

(A zab jó, mert lassú, a tojás laktat, zöldségből meg mehet, amennyi jól esik paradicsom, uborka, paprika, retek, saláta, kanalazz hozzá natur joghurtot)


Ha reggel tejet fogyasztas, utána mindenképpen mérj, és csekkold, h hogy reagál rá a szervezeted. A tej hirdet arról, h sokaknak rakétaszerűen megemeli a cukrát a reggeli órákban. Ha nálad is ez van, akkor inkább igyál szójatejet vagy mandulatejet, zabtejet. KV-ba meg inkább menjen tejszín.

2019. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!