Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mi vált be...

Terhesség alatt mi vált be hüvelygombára?

Figyelt kérdés
Sajnos nálam ez visszatérő probléma. Nagyjából fél évente jelentkezik. Eddig az orvos mindig egy erős gyógyszert írt fel rá (FLUCONAZOLE - Q PHARMA) meg valamilyen kúpot. Egyedül ez vált be, a kúp önmagában nem. A napokban voltam vizsgálaton, ahol 9 hetes terhesnek saccolt a doki, valamint írt fel egy kúpot, mert "folyásom van". Igazából a tüneteit (még) nem éreztem/érzem. Candibene kúpot írt fel, ami a gyógyszertárban jelen pillanatban nem volt. A gyógyszerész csak az egy darabos canesten kúpot tudta adni, ami terhesség alatt is alkalmazható. (mint utólag megtudtam egyébként, hogy a terhesség első trimeszterében nem is ajánlott kezelni ezt a problémát) A kérdésem az lenne, hogy, aki hasonló cipőben járt, vagy van, neki mi vált be? Mert nyilvánvaló, hogy amit eddig szedtem gyógyszert, azt terhesség alatt nem lehet. Valamint, hogy árthat-e a babának ez a fertőzés? Legközelebb 16 nap múlva megyek ultrahangra.

2019. aug. 26. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem terhes, amikor állandóan jelentkezett a gomba, de én akkor azt csináltam, hogy áttértem normál hagyományos bugyira, csináltam egy két hetes hüvelyflóra visszaállító kúrát (gynophilus), és azóta is felteszek egyet minden héten, van hogy szex után is. Azóta nem jelentkezett gomba.
2019. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Nekem lombik után lett hüvelygombám, a kapott hüvelykúp, amit progeszterinpótlásnak kaptam, kimarta a hüvelyem és attól. A kezelőorvosom Canesten Combit mondott és használt is. Elmúlt. Akkor voltam 4 hetes körülbelül.
2019. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Nekem mindig terhességek alatt jön ez elő, jobb esetben csak egyszer, régebben canesten hüvelytablettát javasolt a doki, de legutóbb pl a Gynoxin hüvelytablettát, ami 3 db-os. Rá is kérdeztem, miért nem a Canesten, és azt mondta, hogy ez hatásosabb, és a Canestentől nem biztos, hogy elmúlik.
2019. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-3 hétig szwdj probiotikumot,ladYvital,az helyre állítja a hüvely felorat, recept nélküli, nőgyógyász ajánlotta nekem10 hetesen
2019. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!