Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hetes terhes vagyok és...

11. hetes terhes vagyok és rettenetes az emésztésem, állandóan gombóc áll a torkomban, gyakran és keveset eszem, könnyű dolgokat, hányok. Kívánok ételeket, de nem jó az emésztésem tőlük. Voltak valakinek ilyen problémái? Mi segíthet? Mikor múlik el

Figyelt kérdés
Terhesség,gonbóc a torokban,rossz emésztés

2019. aug. 26. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Kóla. Mármint az ital :D Az segít. Nem véletlenül hívják Pepsinek: a pepszin nevű sejtek a gyomorban segítik az emésztést.
2019. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a 35. hétnél járok és végighánytam...

Sajnos csak akkor volt elviselhetőbb a gyomrom mikor kitapasztaltam hogy mi az amit meg tudok enni (pl. semmilyen pörkölt alapú ételt nem bírok megenni, mert egyből kihányom, inni egyenlőre úgy néz ki hogy csak a fuzztea teái hajlandóak lent maradni még a víz sem, amint lefekszem már jön is fel minden erre csak az ülve alvás a megoldás első pillanattól). Bár most úgy nézz ki hogy gyomorfájásra a wasabis mogyoró egész jó megoldás nálam, meglepő módon megnyugtatja a gyomrom :D

2019. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség szinte a 0. pillanattól nagyon felerősítette a refluxomat, az járt ilyen tünetekkel. Sokszor, kevés, SEMLEGES étel, keksz még mielőtt felkeltem volna, Rennie, amikor eldurvult, Gaviscon, illetve én szedtem savcsökkentőt is, amit le kellett váltani másikra, de ez az alapbetegség miatt. Sajnos a kóla, gyömbér stb nekem nem segített. Viszont jó hír, a 13. héttől fokozatosan elviselhetővé enyhült, drukkolok, hogy neked is így legyen! :)
2019. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Altalában a 12. Hét után csökkenni kezd. Kitartás! Remélem, Te is az "általános" kismamak közé tartozol. Én most vagyok 12+1, a múlt héten már volt 2 nap, amikor egy időre elmúlt az émelygés. De amúgy 0-24-ben van... kicsit ma is jobb.....nekem pl hideg natur joghurt segít....
2019. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt egy pár nap,amikor jobb volt,de most olyan mintha a rég elfeledett refluxom jönne elő.egyszerűen már nem tudom,mi segíthetne :(
2019. aug. 26. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!