Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan és mikor hagytátok...

Hogyan és mikor hagytátok abba az Utrogestan szedését?

Figyelt kérdés
Ma lettem 12 hetes terhes, és a doki szerint már most csökkentsem a felére, aztán végül egyesével adagoljam a hüvelytablettát. Egy kicsit félek, hogy ez még korai, és nagyon nem akarok vért vagy barna foltokat látni a bugyimon! Nektek hogyan volt?
2010. júl. 14. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
én 8.héttől kaptam 2x1et a 11héten kellett lecsökkentenem 1-re mert nem szabad hirtelen abbahagyni..én is nagyon féltem de a 12.héten hagytam abba és nem volt már semmi baj.nyugi:)38 hetes
2010. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csökkentsd, ahogy mondta. Semmi szükség már rá.

A betegtájékoztatóból:

"...- fenyegető vetélés esetén, sárgatest-elégtelenség okozta habituális vetélés (szokványos, azaz egymást követő többszöri vetélés) megelőzésére a terhesség 12. hetéig.

- Az Utrogestan 100 mg hüvelykapszula csak a terhesség első harmadában, akkor is csak hüvelyi úton alkalmazható...."

Sárgatest-elégtelenség miatt kell szedned, ill. segíti, hogy elegendő legyen a sárgatesthormon babának. Mivel a 12. hétre kialakul és működésbe lép a lepény, semmi szükség az Utro szedésére.

Én már azt sem értem, hogy miért nem a 11. héttől kezdte a doki csökkentetni...

2010. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, ne haragudj, ez kimaradt:

nekem a 11. héttől már csökkenteni kellett.

Két megelőző missed AB miatt szedtem. Az Utrogestan-os kezelés hatására(?) megmaradt a babám, mára gyönyörű kislánnyá fejlődött, hamarosan 2 éves lesz. :)

Minden jót kívánok!

09:40-es.

2010. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az 5. héttől szedtem 2*2-t a 12. hétig. Majd a 12. hét után még 3 napig 2*1-et.
2010. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szedtem én is a második terhességemnél, az első baba sajnos 10 hetesen elment, ezért a másodikkal rögtön ahogy terhes lettem mentem a dokihoz és felírta a Duphastont. 2x1-et kellett szednem a 12.hétig a 13.héten pedig napi egyet és utána elhagyhattam. Nekem ez volt a legnehezebb olyan volt, mintha a mentőövemet kellett volna eldobni mélyvízben. Hála az égnek azóta is minden rendben van. 21 hkm

2010. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megbízom az orvosomban, csak hallottam olyanokat is, hogy valaki még a 14-15. héten is szedte. Most indulunk nyaralni, csak egy hosszú hétvégére ugyan, de egy picit bennem van a félsz. Mégegyszer köszönöm!
2010. júl. 14. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj. A méhlepény ilyenkor már átveszi a hormon termelését. Nekem napi 3szor kellett Utro kúpot használnom. A doki és a védőnőm is azt mondta, hogy hagyjam abba amint betöltöttük a 12. hetet. Megkérdeztem hogy kell-e folyamatosan csökkenteni az adagot vagy csak hagyjam abba egyik napról a másikra. Azt mondták hogy nyugodtan abbahagyhatom egyik napról a másikra. Hát abbahagytam minden átmenet nélkül és nem lett semmi baj. Minden rendben lesz!
2010. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!