Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki akinek közepes...

Iza86 kérdése:

Volt valaki akinek közepes kockázat jött ki a kombinált teszten valamelyik betegségre? Hívtak hogy menjek be holnap és megbeszéljük a továbbiakat, de nyugodjak meg. Akinek volt elmondana mi történt utána? Hova küldték? Patau-kór lett "rossz" 1:660

Figyelt kérdés

2019. szept. 4. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor elvileg genetikushoz küldenek benneteket és ő vagy javasol valamilyen + vizsgálatot vagy nem.Engem is küldtek, de nálunk főleg a korunk miatt, illetve egy + szív uh-t javasolt semmi mást.
2019. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem

Ennél azért alacsonyabb kockázat lett Edwardsra és Pataura, mégis amniot javasoltak. ( sok idő egy Prena/ Nifty utàn az amniocentézis, ha kell)


Jövőhéten megyünk genetikushoz

2019. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


Igen, részletesebb 18. Heti vizsgálatot javasoltak.

2019. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem velem történt, de nagyon közeli barátnőmmel. Kb mindent elmesélt, úgyhogy remélem tudok segíteni.

Elküldték genetikai tanácsadásra. Ott ismerteték a betegséget (amit addigra már nyilván ő is ezerszer elolvasott). Elmondtak minden lehetőséget, ha beteg akkor mik az esélyi, és hogy milyen módokon szürhető tovább a dolog. Bár termézetesen a te döntésed hogy egyáltalán akarod-e szürni a dolgot, mert ez abszolút anyai döntés.

3 lehetőség van:

1. Prena/Nifty. De az is csak kockázatbecslés, ha az rossz eredményt ad, vagy a későbbi uh-n látszik valami, akkor ugyanúgy tovább kell menni. (Csak kb plusz 1-2 hetet jelent a végleges eredményig)

2. Corion boholy mintavétel vagy Aminocentézis. Ez tuti eredményt ad, nagyon sok genetikai betegséget megnéznek, a kromoszóma párokat, és nem kockázatbeslés. Úgy tudom valahogy a 20.hétig csinálják meg. Kockázatos (1-2% a vetélési kockázat) de biztos eredményt mutat.

3. Megvárni a 18.heti nagyon részletes uh-ot. És meglátni hogy van-e eltérés. Ha van akkor sajnos ugyanúgy az Amnio lesz a következő lépés.


Azért azt biztosan tudod, hogy a Patau kór jelei már igen korán megmutatkoznak és a betegséggel súlytott magzatok sokszor meg sem tudnak születni.

Ha mègis, akkor úgy tudom 1 éven belül sajnos elmennek.

Tehát majdnem biztos, hogy pár héten belül már fog látszani uh-on hogy vannak-e jellegzetes eltérések vagy nincsenek.

Aztán (remélem nem így lesz) ha igen, akkor neked kell döntened, hogyan tovább.


Ha a helyedben lennék én megcsináltatnám a magzatvíz vételt. De persze ez csak egy vélemény.

A barátnőm megcsináltatta (magánúton) és nem vetélt el. Azóta már fél éves a babája😊 és egészséges.


Őt az Istenhegyi Géndiagnosztikában vizsgálták. Ott van egy nemzetközileg is elismert doktornő, úgy tudom ha ő nem lát semmit akkor biztosan nincs baj!

Drukkolok hogy Veletek is minden rendben legyen!

Remélem tudtam segiteni! Jó egészséget!!!

2019. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
A Prena/Nifty/Panorama és társai anyai vérből néznek magzati dns-t, így az nem csak egy kockázatbecslés.
2019. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Sajnos de. Nekem is van babám, és megcsináltattuk a Niftyt. Mi nem voltunk magzatvízvételen, mert a kombinált tesztem jó lett. De az is kockázatbecslés sajnos. Én is meglepődtem mikor kihozta, hogy alacsony kockázat. Bármelyik genetikushoz elmész, mind azt fogja mondani, hogy bizony ezek a tesztek nem diagnosztikai értékűek. Nagyon jó, hogy vannak ilyen a babára nézve teljesen kockázat mentes tesztek, de pl egy beteg babát nifty eredménnyel nem vetethetsz el, mert nem diagnosztikai értékű. Ugyanúgy kell hozzá az amnio vagy a méhlepény szűrés. Szülés után egyébként épp egy genetikus lánnyal kerültem a kórházban egy szobába, aki az Istenhegyi géndiagnosztikában dolgozik. Ő maga is megerősítette ezt.

Senkit nem akarok erről a lehetőségről lebeszélni, hinni sem kell nekem, de sajnos ez az igazság. Az más kérdés hogy ezeket így nem közlik a kismamával.

2019. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző voltam, nem genetikus volt a szobatársam, hanem biológus. De ezeknek a teszteknek az eredményeit vizsgálta. Ez van sajnos🤷🏻‍♀️
2019. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen sokat segítettél köszönöm

Magzatvízvételtől nagyon félek,de ha javasolni fogják akkor megcsináltatjuk

Prena/Nifty mellett döntöttem volna amúgy,de ha tényleg csak kockázat becslés....

Igen most olvastam a betegségről

Eddig még nem hallottam róla,az előző 2 terhességnél is csináltattam kombi tesztet de ott Down és Edwards kórnak a kockázatát nézték csak.Igaz ezek 10 illetve 5 éve voltak.

2019. szept. 4. 18:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah kockazatbecsles. 99,8% pontossaggal. Amugy dns-t vizsgalnak a prana/niftyvel is. Konkrétan kromoszómákat számolnak. De senki nem fog neked 100% biztosat mondani. Az meg hogy nem diagnosztikus, csak idő kérdése. Majd elobb-utobb elismerik.
2019. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Visszamentem ma a kórházba ahol csinálták a kombi tesztet.

Ott volt a doki aki csinálta a 12. hetes ultrahangot+behívtak egy másik szülész-nőgyógyászt aki nemsokára genetikus is lesz

Megnézte a papírjaimat,kicsit megnyugtatott

Keddre kaptam időpontot genetikai tanácsadóba Pécsre

Azt mondták lesz ott is szülész-nőgyógyász,genetikus.Megnézik a kombi teszt eredményem illetve a 12. ultrahang eredményeit,elmondják hogyan tovább,milyen további vizsgálatokat javasolnak.

2019. szept. 5. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!