Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált-teszten voltam a...

OláhBara kérdése:

Kombinált-teszten voltam a Down kórt nézték, Közepes kockázat ami 1:268 . van félni valom?

Figyelt kérdés
2017. márc. 20. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

1 a 268-hoz félnivalód van.

Talán mégse felesleges tárgy a matek?

2017. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Keresgéltem az interneten és csak ismételni kell a vér eredményt 18-20 hetesen..Azért irtam hogy van félni valom mert 90%-a azt irta,hogy nem..De ilyen válaszokat nem kérek amit te irtál.Esetleg valaki járt igy hogy az eredménye enyi lett?csak pénteken megyek a dokihoz..
2017. márc. 20. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Itt olvasgass, sokan irtak tapasztalatot.

2017. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Ez még negatív, de közel van a pozitív értékhez. Szerintem nem kell aggódnod, mert a pozitívnak a határát is úgy határozzák meg, hogy bőven legyen benne tartalék. Ha jól emlékszem 1:250-től lenne pozitív és akkor küldenének tovább vizsgálatokra. De szerencsére azoknál a babáknál is az esetek többségében beigazolódik, hogy minden rendben. Ha nagyon meg szeretnél nyugodni, akkor csináltathatsz további vizsgálatokat, de szerintem felesleges.
2017. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1:250-nél küldenek tovább. De én a helyetekben mennék azonnal további vizsgálatokra (prena, vagy nifty tesztet, vagy amniocentézis). Nekem nagyon alacsony ez az érték. Nem valami bíztató.


Bízom benne, hogy nem lesz gond!

2017. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

268 ilyen eredménnyel rendelkező nő közül 267-nek egészséges, 1-nek beteg a babája. Ez durván 4 ezrelék. Dönts el, vállalható kockázat-e szerinted.

Viszont a "csak meg kell ismételni" a 18-20. héten nem ennyire egyszerű dolog, mert ha a 18. héten kiderül, hogy te vagy az az egy, akinek pechje van, az már nagyon durva dolog. Ha mindenképp megtartanád, akkor mindegy, de ha a beteg babát elvetetnéd, akkor késő, abból a szempontból, hogy akkor már érzed mozogni, és az abortusz sem altatásos műtét, hanem szülés.

Tehát ha nem tartanád meg, szerintem is érdemes tovább vizsgálódni MOST, nem hetek múlva.

2017. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
1:578-nál nekem javasolták az amniot. Meg is csináltattam, nem is bántam meg. Nem idegeskedtem végig a terhességem. Szerencsére egészséges lett a fiam.
2017. márc. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1:302-nél nem csináltak volna amnio-t TB alapon, csak 1:250 alatt, Nifty lett belőle, minden OK volt.

Nem rossz arány annyira, de jóval jobb is lehetne. Döntsd el, hogy megtartanád-e.

2017. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 1:130 volt, ez magas kockázatnak számít. Persze nagyon megijedtem, de amikor átgondoltam, hogy ugyanezzel az eredménnyel 130 babából 1 lesz Down-os már nem tünt "magasnak" a kockázat. (Sajnos az orvosom úgy beszélt erről, mintha ezzel az eredménnyel már szinte biztos lenne, hogy beteg lesz a gyermekem.) Nem mentem további vizsgálatokra, mert akkor is megtartottam volna, ha kiderül, hogy valami baja van. Teljesen egészségesen kisfiam született. Utólag meg is bántam, hogy ezt a vizsgálatot megcsináltattam, csak arra jó, hogy idegeskedj. Az egyik barátnőmnél 1:30 eredmény jött ki, neki is egészséges kislánya született. Szerintem ne aggódj. Nem tudom hány éves vagy, de ha megnézed az értékelési szempontokat, ott súlyozottan veszik figyelembe az anya életkorát. Ha elmúltál 35 már nincs is esélyed 1:250-nél jobb eredményre.
2017. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem 1:777 lett, nem mentem tovabbi vizsgalatra, megnezettem Hajdu Krisztinaval, azt mondta minden rendben es igy is lett :-)

Baratnomnek 1:7 lett, csinaltatott amniot, es egeszseges, mostmar 3 eves gyonyoru kisfiu.

En prena tesztet csinaltatnek, mostmar "csak" 75 ezer down kor-ra.

De amugy tuti, h egeszseges a babad, de megertem , h nyugtalanit az eredmeny.

2017. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!