Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány cm volt a pocakotok 9...

Hány cm volt a pocakotok 9 hónapos terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ruhákat szeretnék varrni kismamafotózáshoz, de fogalmam sincs, mekkora hely kell a pocaknak. :)


Kérlek, írjátok meg, mekkora volt a pocakotok adott hónapokban (5. hónap - 9. hónap), illetve örülnék, ha kiegészítenétek az alábbiakkal:

Magasságod

Testalkatod / terhesség előtti ruhaméreted


Olyanra szeretném őket varrni, hogy lehetőleg mindenkinek jó legyen a méret. :)


Köszönöm!



2019. szept. 10. 04:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kevés ember van, aki méri a pocakjat. Meg hát ugye mindenkinek más a pocakméret. Pl sogornőmnek akkora volt ahasa 9 hosan, mint nekem 6.honapban.
2019. szept. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
De úgy meg tudom mondani, h nekem kb akkora volt, mint 1 nagyobb gömbölyű görögdinnye.
2019. szept. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
5. hónapban 104 volt most 9 hónaposan 115. Terhesség előtt 38-as ruhaméretem volt most 40-44-es és 165 a magaságom remélem tudtam segíteni valamennyit. :)
2019. szept. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön szültem, itt mérték a vizsgálatok során a haskörfogatot, be van írva a kiskönyvbe. 39 hét 3 naposan 98 cm volt, három nappal később megszületett a kisbabám. 14. héten mérték először, akkor 81 cm volt. Hanyatt fekve mérték, állva lehet, hogy minden érték picit több lett volna. Ha érdekelnek közti hetek is, írd meg melyikeket szeretnéd tudni, az összeset most nem listáznám ide. A terhesség előtti értékre nem emlékszem sajnos, és még nem ment vissza a hasam, hogy lemérhessem, mert egy hete szültem. Úgy rémlik 78 cm körül volt a derékbőségem. Amúgy 174 cm 61 kg voltam terhesség előtt, keskenyebb váll, szélesebb csípő (körte alkat), csípőméretem 90 cm, ez nem is változott a terhesség során. Terhesség alatt 9 kilót híztam némi vizesedéssel. Csak a hasam és a mellem nőtt meg, máshol nem jött rám látható plusz kiló. Második terhesség, ezért hamarabb látszott a pocakom, de összességében nem lett nagyobb, mint az elsőnél.
2019. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40+1hetes terhes vagyok, ennlemerem neked, ha megmondom hol merjem. Koldokvonalban?
2019. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 96cm a hasam 39 hetesen, de kismamának roppant vékony vagyok. Előtte 67cm volt a derekam és kb. 36-os ruhákat hordtam 173cm magassághoz. A 6. hónapig viszont még olyan volt a hasam, mint egy sajtreszelő.


Mivel nagy a szórás, állítható ruhákat érdemes varrni. Én is egész nyáron elvoltam 5-6 átlapolt/mell alatt bővülő ruhával.

2019. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


#5 ha még le nem késtem - ott ahol a legnagyobb a mérete! :)

2019. szept. 21. 21:09
 8/11 A kérdező kommentje:

Továbbra is örülök a válaszoknak, lehetőleg az alábbi adataid megadásával:


Haskörfogat adott hónapban

Magasság

Terhesség előtti ruhaméret


Egyéb kiegészítések is hasznosak, pl. mekkora a ruhaméreted terhesség alatt, hány kg voltál és vagy, hasköfogat több különböző hónapban, ilyesmi


Köszi mindenkinek! :)

2021. ápr. 12. 00:13
 9/11 A kérdező kommentje:

*+1

Saját megítélésed szerint nagy volt-e a pocakod, az átlaghoz képest. :)

2021. ápr. 12. 00:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

27.hét

Has-103 (formájára csúcsosan előre növő)

Magasság-175

Ruhaméret terhesség előtt:

felsők-S

Nadrág-38-39

Ruhák- sok dologtól függ. 36-39 között, fazontól függően.


Új melltartókon és kismamanadrágokon kívül nem kellett semmi új ruhát beszereznem. (Két melltartó, két lidl-ös kismamaleggings itthonra /s-méret/, plusz egy kismamafarmer elmenősnek- a farmert úgy vettem még a harmadik hónap környékén, hogy kicsit totyakos legyen a fenéknél, M-es méretű. Most már belehízott a popó, mert én mindig is fenékre és mellre hízós voltam, minden plusz odament.) Vannak bővebb szabású és sztreccses felsőim, simán rámjönnek még, ezért külön kismamafelsőket nem vettem.

Az egyik vékonyabb tavaszi kabátomon pedig kijjebb varrtam a gombokat a hasnál, hogy ne feszüljön a kabát.

Terhesség előtt 61 kiló voltam, most felkúsztam 70-re.

A hasam mérete szerintem tök átlagos, ha visszagondolok a nővérem terhességére, az övé is ekkora lehetett. Inkább az alakja fura nekem, mert hátulról és szemből nézve kb nem is látszik, hogy terhes vagyok, ugyanúgy megmaradt a derék-csípő vonalam mint eddig.


Plusz egy tipp- a mellek is nőnek, nem csak a has. Nekem az első trimeszterben hirtelen egy egész kosármérettel nagyobbak lettek és úgy maradtak azóta is, szóval a ruhák varrásánál arra is figyelj, hogy a mellrész is rugalmas, alkalmazkodó legyen az adott kismamához.

2021. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!