Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes lenne másik nőgyógyász...

Érdemes lenne másik nőgyógyászt keresni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8 hetes kismama vagyok.

A gondom az, hogy az orvosom nagyon furán "viselkedik" velem.

7hetesen voltam nála ultrahangon, ahol mondta, hogy nem néz szívhangot, mert tudja, hogy van, mert látja, nyugodjak meg.. De menjek vissza 1 hét múlva.

Tegnap ismét voltam nála.

Lehet régi a gép.. Nem tudom, de az biztos, hogy én a monitoron semmit az ég világon nem láttam😄 kaptam egy fotót, azon csak egy vonalat látok, amivel mért, de tényleg semmi olyat nem látok rajta amit szeretnék.

Mondtam neki, szeretném meghallgatni a szívhangot, az első gyerekemnél már 7 hetesen mutatta.. De azt mondta, ne idegeskedjek, van, mert ő látja a monitoron.

Semmilyen papírt nem kaptam, amin rajta lenne, hogy hanyadik hét, mik a méretek stb.. Csak egy igazolás szerűt, amit a védőnőnek kellett odaadjak, a kiskönyv miatt. Azon annyi szerepel, hogy grav. 8.de az a védőnőnél maradt.

Amikor mondtam, hogy szeretnék valami papírt arról, amit ő bevitt a gépbe, azt mondta,nem szoktak, csak a 12.hét után.


Megnéztem itthon, a lányomnál 7+4naposan itt van a papír, minden információval, illetve a védőnő is szerette volna megnézni. Továbbá, mikor év elején spontán vetélésem volt 7 hetesen, akkor sem volt semmilyen papírom,amivel igazolhattam volna, hogy fenn állt a terhesség. A kórházban kaptam is a fejemre.

Jó ez így? Vagy keressek másik orvost?

Nem parázni szeretnék. Azt nem érzem, hogy gond lenne, csak ismeretlen számomra ez a helyzet.


Előre is köszönöm a válaszokat.

Szép napot ♥️



2019. szept. 10. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, orvosként mondom, hogy ha nem bízol egy orvosban, akkor váltani kell. Tök mindegy, hogy mi az oka ennek, szakmai szempontból indokolt-e vagy sem. A jó orvos-beteg kapcsolat alapja a bizalom, de nincs olyan orvos, aki minden beteg számára megfelel. Na, olyankor kell váltani :) Ahogy az orvosoknak is van ideális páciensük és nehéz esetük. Bizonytalankodni akkor kell az orvosváltásban, ha már 5. alkalommal váltasz orvost - akkor lehet máshol van a hiba.


A te orvosod pl. engem sem feltétlenül nyugtatna meg - pedig nagyon sok helyen nincs ennyire túlféltve és vizsgálva a terhesség, mint itthon. Valakit nem is érdekelne, de téged láthatóan felzaklat. Keress mást.

2019. szept. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igazából ragaszkodom hozzá, mert tényleg nagyon odafigyelt az első terhességemnél is, csak most valamiért kicsit fura nekem, hogy most máshogy működik, mint 2 éve. Lehet én parázok rá kicsit, mert 2 vetélésen vagyok túl, és mindent tudni szeretnék, ami most körülöttem /bennem zajlik, csak nem kapok kielégítő válaszokat sem, csak hogy nyugodjak meg.

Mást nem tehetek, mint megvárom a 12.hetet,aztán hátha minden a "régi" lesz.

☺️

Csak a papíros dolog kicsit bekavart, mert kérik is máshol, de nem tudok mit bemutatni😑

2019. szept. 10. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, en a 2.terhességemnél új orvost választottam, mert az első terhesseget kísérő meghalt. Megemlítettem neki a 200ft nagyságú barnázásaimat, legyintett rá, hogy az előfordul sok kismamánál, de bizonytalan voltam. 1 héttel később nagyobb barnázás volt görcsökkel és másikhoz kerültem, mert csak ő volt benn. Sokkal szakszerübben állt hozzám, és egyből komolyan vette. Azóta hozzá járok és a világért sem mennék máshoz, mikor végre találtam valakit aki nem csak elhajt.

Azt mondom, ha bizonytalan vagy a dokiban, válts. Egy pillanatra sem maradnék olyan orvosnál, aki elbizonytalanít.

2019. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azért még megvárnám a köv vizsgálatot. Nyilvan akkor a pulzálást látta, ha azt mondta, Ő látja a szívműködést.
2019. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 7+4 voltam az első vizsgálaton. Kaptam képet is, amin igaz, hogy csak egy pici kukacka volt, de ott volt. A szívműködést is mutatta, szépen kinagyította. Elmondta milyen vitamint szedjek, hogyak kell étkezni és hogy mi lesz a következő vizsgálaton. Szerintem így áll hozzá egy igazi orvos.

Ha olyasmit lát, ami szerinte nem ok, azt is meg kellett volna neked mondania. Én váltanék orvost. A legrosszabb, amikor úgy kell belőle információt kihúzni, az embernek a kérdezéstől is elmegy a kedve.

2019. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más stílus jön be, nincs ezzel baj. Ez a doki nem azt hozza, amire szükséged van. Én lazább vagyok, nekem ez elég lenne, szintén egy lazább orvost választottam, mert nem kell a felesleges stressz az életembe. Nem minden UH alkalmas arra, hogy hallgasd is a hangot, vagy hogy képet nyomtasson, nem mindig történnek úgy a dolgok, ahogy azt az ember elképzeli. Engem ez nem zavar, nem leszek tőle kevésbé terhes. Téged zavar, keress olyan orvost, aki ehhez jobban passzol.
2019. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!