Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok nekem segíteni? Ha...

Barbus23 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? Ha terhes vagyok el maradt a menszeszem és pozitív a teszt mikor menjek el orvoshoz? És muszály a lakhelyemhez legközelebbi nögyogyászt választanom? Nem mehetek másik orvoshoz?

Figyelt kérdés
2017novemberében nem jöt meg és pozitív lett a teszt el mentem a nögyogyászhoz aki a székében pöffeszkedett és az aszisztensekel rajtam nevettek és azt mondta " mi vagyok én mit vár tölem ? Mit tudok én csinálni? Akarja a babát?" Mondtam neki igen erre az volt a válasza " jó akkor tekintse magát terhesnek haza felé vegyen terhes vitamint a gyogyszertárbak és jöjön vissza 2-3 hét mulva" és enyi volt na most én igazábol nem igy képzeltem el. Igen csak el szomorodtam és csalodott voltam. Aznap este el kezdtem vérezni de épen csak pár csepp és betelefonáltam a korházba hogy ez normális e nem e kell bemennem. Persze ugyan azt az orvost kapcsolták akinél délelött voltam és le koptatott hogy ez normális csak pecsételö vérzés és hogy ne streszeljek mindenre rá és ne legyek paranoiás.... na most ez elégé rosszul eset ugyan is az elsö terheségem és nem tudtam mit tegyek féltetem a babát és éreztem hogy valami nincs rendben. Másnap erös görcsökel keltem és lázas lettem meg nagyon hányingerem volt de nem mertem fel keresni az orvost igy a rokonokat kérdeztem meg anya ideges lett és azt mondta azonal menyek be a korházba nem tudtam miért de kicsit megiedtem. Uton a korház felé nagyon erösen el kezdtem vérezni sötét bordós vörös volt és csomos és nagyon fájt a derekam és a hasam. Természetessen megint az az orvos fogadott és tiszta hidegvérrel és ridegen közölte hogy elvetéltem és ez természetes a gyenge terhességeknén. Kicsit több együtt érzést vártam volna . Decemberbe rendesen megjött minden rendben volt. Most januárba 5 napja késik tesztel még várok 2-3 napot minimum. Nem akarok megint úgy járni ahogy. De ha pozitiv lesz mikor menjek el orvoshoz? Én nem merek ehez az orvoshoz menni és nem is akarok.... másik orvoshoz nem mehetek? Aki kicsit együtt érzöbb és nem ekkora bunkó. :(
2018. jan. 10. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Azonnal válts orvost! Ehhez az életben nem mennék többet, sőt már az 1. alkalommal ahogy bánt veled én már cseréltem is volna. Miért ne mehetnél másik orvoshoz? Mehetsz, én is 20 km-re vagyok a jelenlegi orvosomtól. És ha pozi teszt után vérzel akkor az nem semmi, hanem azonnal doki és progeszteront kellene, hogy kapj, ami fenntartja a terhességet. Az orvosod egy idióta, hogy csak úgy elengedett. Tesóm is vérzett az elején, de kapott gyógyszert (12.hétig kellett szednie) most meg már a kisfia 3 hónapos.

Én a kimaradt menzi után egyből elmentem, mert előző terhességemnél is kellett a progipótlás. Megvizsgált, még nem látott semmit, csak megvastagodott méhnyálkahártyát, de felírta a gyógyszert. Majd visszarendelt 1 hét múlva. Akkor már látta a petezsákot és benne a szikhólyagot és újabb adag progit írt mert az előző már fogyóban. Legközelebb 4 hét múlva megyek.

Az előzményeidet ismerve mindenképpen menj el a pozi teszt után valamikor a dokihoz és mondd el a vetélésedet is. Lehet te is kapsz a vérzés miatt gyógyszert és kutya baja nem lesz a bébidnek. Persze lehet, hogy az előző vetélés egy természetes szelekció volt, na de azért benne van az emberben, hogy mi van ha mégsem és az orvos hibázott???? Sok szerencsét, kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen veletek!

2018. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huu ez kicsit megnyugtato akkor az elsö dolgom lessz másik orvost keresni. Nagyon szépen köszönöm a választ. 1 éve probálkozunk nagyon szeretnénk babát és ez az orvos a citologiai vizsgálaton kivül egyszer se vizsgált meg. Igy hogy tudom nem kötelezö hozzá mennem megkönyebültem mert annak hogy leht végre össze jön a baba nagyon örülünk de mihejt szoba kerül a nögyogyász görcsbe rándul a gyomrom. Elsö terhességem lenne és nem ige tudom mikor hová kell menni vagy mit kell tenni és szerintem az lenne a normális ha tájékoztatna. Nagyon szépen köszönöm és jó egészséget kivánok.
2018. jan. 10. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok, köszönjük szépen! :)

Ha van még hozzátok közeli normális orvos akkor szerintem keress egyet. Nem érdemes túl messzire sem menni, mert én pl. tartottam attól, hogy mi van ha valami baj lenne ne'adj Isten akkor hogy megyek el olyan messze stb. Biztonságban érzem jobban magam, ha az orvosom nem km-ekre van ja és persze még normális is mellé. Mondd el, hogy már 1 éve próbálkoztok és mi történt legutóbb. Aztán lehet elküld hormon vérvételre vagy csinál peteérés követést. Nem árt ha tudod szerintem, hogy minden rendben. De szerintem igen, mert már sikerült egyszer. A babátokat nagyon sajnálom....nem lehetett egyszerű feldolgozni. :(

Most pedig minden rendben lesz, csak pozitívan! Drukkolok, hogy pozit tesztelj!

2018. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma meg is tettük a párommal a lépéseket vetem tesztet pozitív lett és pécsen váladztotunk együtt egy orvost aki nagyon nagyon aranyos és segítökész volt és ö is ugyan ezt mondta amit te hogy már rég váltanom kellet volna és hogy nögyogyászom bár hol lehet ez nem lakhelytöl függ mégegyszer is köszönöm 😊
2018. jan. 11. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igazán nincs mit! Gratulálok a pozi tesztedhez! :) Nagyon örülök, hogy váltottál és így jó tapasztalataid is lettek! Meglásd, így sokkal "szívesebben" jársz majd nőgyógyászhoz. Boldog babavárást kívánok! :)
2018. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!