Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedésnek számít, amikor...

Keményedésnek számít, amikor egy tenyérnyi pontban kicsúcsosodik és nagyon feszít a hasam?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy a baba nyomja ki magát, de tegnap és ma eszméletlen sokszor történik ez. Tegnap a köldököm bal oldalán, ma a jobb oldalán feszül iszonyatosan. 30 hetes vagyok. Magnéziumot szedek rendszeresen.
2019. szept. 24. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, csak a baba tornázik. Keményedés az az, amikor a még izomzata megfeszül. Van, hogy aktívabbak a babák pár napig, vagy úgy fekszik, hogy erősen ki tudja nyomni valamelyik reszét.
2019. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű a leírásod. Nekem 22. héten kezdődtek a keményedések, kb úgy, ahogy leírtad. Egy ponton kicsúcsosodott (kívülről szemlélőnek), azonban közben azt éreztem, hogy az egész méhem, egy kis labdává ugrik össze abba a pontba.

A lényeg, hogy ilyenkor nem abban az egy pontban érzed a feszülést, hanem a teljes hasadban/méhedben.


Magnézium... sooooook magnézium. Én pipolphent is kaptam mellé és szigorú fekvést. Így sikerült elodázni a korai kinyílást.

2019. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Második: én azon az egy ponton érzem sokszor a feszítő érzést, ahol kidudorodik, van olyan is hogy az egész hasamban érzem, de az nem olyan kellemetlen és csak pár mp. Akkor ezekszerint a kisebb ponton, az erős feszítő érzés a baba, amikor nagyobb részen feszít és nehezebben kapok levegőt,( főleg a köldököm felett szokott ilyen lenni) akkor az a méhem keményedése. Mostmár így sikerült összeraknom! Köszönöm!
2019. szept. 24. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!