Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hogyan figyelj...

Terhesség alatt hogyan figyeljek a testemre, hogy ne hízzak sokat?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem esnétek: az első trimeszterben rengeteget hánytam, és most a másodikban sokkal jobban tudok enni,amit raktároz is a testem, az arcom, combom, karom husis lett. A 22 hét alatt hiztam 8 kilót, amit a védőnő nem tart vészenek, de azt mondta figyeljek, de ne koplaljak.

Elkezdtem kismama tornára járni, sokat sétálni, ilyesmik.

Nektek volt ilyen tapasztalatotok?



2019. szept. 29. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
180 grammos szénhidrátbevitel lehetőleg minél több alacsony GI-s étellel, 5 felé osztva.
2019. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
180ch diétát tarts
2019. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 khniki ***** válasza:
100%
Szerintem az jó, ha mozogsz! Én sajnos nem tudtam, ezért 18-20 kg plusz súllyal mentem szülni. Nem látszott rajtam, de a mérleg mutatta. De amúgy gyorsan lemegy,most szülés után 3 héttel már csak 8 kg a felesleg.
2019. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják CH diéta, akiket CH diétára fogtak a terhesség alatt mind pozitívumként fogták fel, hogy legalább nem jött fel 20-30 kg. Ésszel enni, nem fehér lisztes, cukros dolgokat. Kívánósság úgyis elmúlik, alább hagy egy idő után.


NEM ESZEL 2 HELYETT!!! Ezt ne felejtsd el, ne hallgass a nagymamára!


Nekem az első babával 13 kg jött fel, ami le is ment szülés után, igazából ami fontos volt, hogy nyáron voltam terhes, beértem a gyümölcsökkel édesség helyett és sokat mozogtam. Na nem kilométereket futottam, hanem a kertben szöszmötöltem, kapáltam ha kellett, jöttem-mentem, jóval többet, mint, amikor irodában ültem egész nap.

AMit majd most tervezek ha betöltöm a 12. hetet, az a gyerünk anyukám kismama tornája.

2019. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinél más. Én alapból vastag vagyok és 21 hétnél 3,5 kg-ba léptem úgy, hogy a 18. hétig szinte semmi plusz nem volt. Próbáltam ésszerűen, változatosan étkezni, magasabb ch tartalmú kajákat reggelire, max ebédre ettem, este inkább zöldségeset, és sokkal kisebb adagokat, de többször eszek.


Régebben napi 2 étkezésem volt, jó emberes adagokkal, de most 5-6-szor eszem 1-2 maréknyit.


Kerüld az édességet, és egyél sok zöldséget. :)

2019. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én a fehércukrot és fehérlisztet hagytam el, természetes édesítővel és szénhidrátcsökkentett liszttel helyettesítem őket (esetleg zabliszttel). Tésztát, krumplit nem eszek, barna rizst igen. Ugyanannyit eszem mint terhesség előtt, csak minőségben változott (zöldségben, rostban, fehérjében gazdagabb lett), illetve napi ötszöri étkezésre bontom a bevitt mennyiséget. Időnként nagyon nehéz betartani, mert mostanában igen nagy az étvágyam, szoktam "csalni" édességgel, de azért próbálom betartani amit elterveztem.

Heti kétszer úszom, egyszer vizitornázom és ha van időm otthon még kismamatorna egyszer, de szerintem a hízás/fogyás kérdése a konyhában dől el leginkább.

22. hétben vagyok +3 kg-al.

Étrendem pl. a tegnapi napon:

Reggeli: 1 rostkenyér pirítva, kőrözött, sonka, paradicsom, paprika

Tízórai: szőlő, sajt

Ebéd: csirkepaprikás, barnarizs, 5 db cukormentes nápolyi

Uzsonna: gyümölcsjoghurt, alma

Vacsora: olajos hal, mozarella, uborka

2019. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a 22. hétre 6 kg-nál járok, de az orvos már így is leszidott, hogy ezt hogy sikerült, az egész terhesség alatt kellene 6-8 kg-t hízni. Egyébként kb 63 kg voltam terhesség előtt. Nem annyira értem, hogy ezt hogy gondolta...
2019. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Micsoda?!

Nekem azt mondta a védőnő és a nődoki is, hogy 9-12 kg a normális!

Bar hozzá kell tenni, ahány doki, annyi vélemény... De a 6-9 kg szerintem is érdekes.

2019. okt. 31. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!