Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire figyeljek a terhességem...

Mire figyeljek a terhességem során?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban derült ki, hogy kisbabát várok. Még nagyon friss a dolog. (3hetes) Minden ismerősöm csak annyit mond, hogy nagyon vigyázzak az első hetekben. De igazából nincs senki olyan ismerősöm, akit bővebben kifaggathatnék a dolgokról. Az interneten meg túl sok dolgot MÉG nem találtam. Orvoshoz jövőhéten megyek, előre egyeztetett időpontban. (fogadott orvos.) Így még ő sem mondott semmit. Ha tudnátok nekem pár hasznos tanácsot adni, azt nagyon megköszönném.

(Mit ehetek, mit ihatok, miket nem, miket kerüljek, milyen tevékenységeket kerüljek stb.)

u.i.:2-3napja kegyetlen hányingerem van. Sokan azt mondják , hogy akkor nagy eséllyel kislány lesz. Tudom korai még, de erről ti mit gondoltok? :) Várok minden hasznos tanácsot és szivesen fogadom a saját történeteiteket.

(26/N)



2016. jún. 10. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szedj folsavat és magnéziumot, vagy kismama vitamint. Amúgy én az 5. héttől végig hánytam, még most is néha, és fiam lesz, szóval ez hülyeség.

30hkm

2016. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony, kismamáknak való vitamint mindenképpen kezdj el szedni ha még nem teszed. Amit kerülni kell az elsősorban az alkohol, a cigaretta és a drogok, valamint sok gyógyszer is van ami magzatkárosító hatású lehet, mindig kérd ki orvos véleményét, hogy várandósság alatt lehet-e szedni az adott gyógyszert. Az első trimeszterben(első 3 hónap) kell a legjobban odafigyelned, hogy lehetőleg egészséges életmódot élj, mert ilyenkor fejlődik az embrió magzattá. Azaz ilyenkor alakulnak ki a főbb szervei a pocaklakónak(utána már főkênt csak növekedik), ezért a fejlődési rendellenességek is ilyenkor alakulhatnak ki.
2016. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, amivel kezdeni akartam: Gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
2016. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat és a jókívánságokat. :)
2016. jún. 10. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Kezdj el szedni folsavat, az a legfontosabb. Igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt és zöldséget. Naponta egyél vagy igyál fehérjét tartalmazó elelmiszereket pl csirkehús, tej, kefir, főtt tojás. A húsokat mindig jól süsd át ne legyen nyers, kerüld a nyers tojást és az ebből készült ételeket pl majonéz. Ne egyél májat mert sok benne az A vitamin. Ha lehet ne igyál kávét. Alkohol és cigaretta nem ajánlott. Setalj sokat, ha fáradt vagy pihenj. Ne emelj nehéz tárgyakat. Ne idegeskedek és élvezd, hogy gyereket vársz. Gratulálok😃


20 hkm

2016. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már kb mindent elmondtak amire oda kell figyelned így marad a személyes tapasztalat 😃én a 7. héttől a 12.ig, de néha még most is napi 3x minimum hánytam, 15 kilót fogytam így nekem nagyon fontosak voltak a vitaminok és az, hogy ha tudtam enni akkor tartalmas és vitamin dús kaját igyekezzek enni. Én személy szerint Femibiont szedtem, semmi bajom nem volt tőle. a 9. hét környékén kínzó székrekedésem volt és konkrétan 3 napig nem tudtam wcre menni, az egyetlen dolog amitől beindult a dolog az a mandula volt. A gyógyszerekre nagyon figyelj! Én pl nagyon fejfájós vagyok, de még egy szem gyógyszert nem mertem bevenni és nem is tervezem inkább jegelem a fejem. Ha fáradt vagy akkor pihenj amennyit csak tudsz, én az elején konkrétan szégyelltem magam, hogy ilyen hamar ilyen kevés dolgotól elfáradok, de aztán rájöttem, hogy sokkal jobb ha pihensz hisz a szervezeted úgyis szól, hogy neki mi kell. A mai napig csak az a kaja marad meg bennem amit megkívánok és sajnos elég kevés dolog maradt amit hajlandó vagyok megenni, mert a hányások miatt megundorodtam tőlük, így ha megkívánsz valamit naaaaagyon akkor az nem véletlenül van 😃 Arról, hogy a sok hányás miatt kisfiú vagy kislány ez vagy bejön vagy nem :)
2016. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok, de hogy lehetsz 3 hetes terhes? Utolsó mensesztől számítva, még ki sem mutat ilyen friss terhességet a teszt. 35 hkm
2016. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem nem az előző menszesztől számolta, hanem a megtermékenyülés valószínűsíthető napjától, ami ugye kb a ciklus közepén van, így ha ez három hete volt akkor már egy hete lehet pozitív a teszt.
2016. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia csatlakozom az elöttem szólókhoz gondmentes terhesseget kívánok es jo baba varast. Amit nem alttam itt es engem ova intettek az a forró ülőfürdő kerülése... Ne kérdezd miert de azt kerülni kell tudtak rólam hogy homár vagyok ha furdozok.. Ezert hamar leallitottak hogy azt nem szabad.. 😉 ezt leszámítva nem jut eszembe mas ami kerulednő. Jah én egyik lányommal nagyon sokat hánytam masikkal alig alig 😅 szep napot sziasztok.
2016. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!