Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TSH 3,57. Terhes vagyok,10....

TSH 3,57. Terhes vagyok,10. hetben. Letrox 50 mg - öt szedek, nem sok?

Figyelt kérdés

Nincs pajzsmirigy problémám azt mondta a doktornő, de szedjem, mert 2,5-nek kéne lennie terhesség alatt a TSH-nak, ez oké.


6 hét múlva nézne meg, hogy javult e, ez is bosszantó, mert másoknak 2 hetente ellenőrzik.


Soha nem szedtem még ezt a gyógyszert, hallottam csúnya mellékhatásról..

Van itt aki ért ehhez?


2019. okt. 1. 15:16
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Bocs, 3.75 TSH
2019. okt. 1. 15:16
 2/31 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a babának árt-e ez, de nem mondott semmit..
2019. okt. 1. 15:17
 3/31 A kérdező kommentje:

Meg ha csak 6 hét alatt fejti ki a hatását, akkor hogyan menti most meg a terhességem?


Addig már 4 hónapos lennék... Vagy most nekem ez nem tiszta!?

2019. okt. 1. 15:21
 4/31 anonim ***** válasza:

Válts orvost első körben, mi az hogy kérdezel és nem válaszol? Ezt mégis hogy kell elképzelni, csak ült némán? Érdekes.

A TSH mellé nézett más hormonokat? Pl Anti TPO, FT3, FT4?

A Letrox egy szintetikus pajzsmirigy hormon, a 25mg a legkisebb mennyiség tehát az 50mg kezdetnek nem sok, nem lesz tőle bajod, sőt, akinek alulműködik a pajzsmirigye annak szednie kell, főleg terhesség alatt. A te értéked egyébként nem tér el nagyban a normálistól, de jó lenne hozzá az előbb írt hormonok szintjét is tudni. Nem hallottam még sose csúnya mellékhatásokról amúgy, te mit olvastál? A 6 heti kontroll vérvétel elég, én is ennyi időközönként járok pedig nekem 6 feletti az értékem.

2019. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hoxan olvastam kopaszodást stb.. És nem is jött vissza a hölgy haja. Elvileg ettől, mert előtte ilyet nem tapasztalt...
2019. okt. 1. 15:39
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem néztek Anti - TPO-t
2019. okt. 1. 15:40
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a hajhullás az egyik legelső és leggyakoribb tünete a kezeletlen pajzsmirigy alulműködésnek...

Tehát ezen is csak segíteni tud a Letrox.

2019. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 125-öt szedek. Semmi bajom nincs. Rengetegen szedik mellékhatások nélkül. Egy valaki írja, hogy kihullott a haja, te meg rögtön ezt vizionálod??

Viszont ha elkezd alulműködni a pajzsmirigyed - mivel a baba a te pajzsmirigy hormonjaidat használja a terhesség első felében -, az vetélést is okozhat.


Ha nem nézett anti-TPO-t meg anti-TG-t (fT3 és fT4-et nézett azért?), akkor honnan tudja, hogy nincs pm betegséged? Nekem minden értékem normál referncia tartományban volt, csak az anti-TG lett magasabb, ami autoimmun eredetű pm alulműködést okoz. Hopsz...

2019. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Telefonált közben... Azt se vette észre, hogy terhes vagyok, én szóltam rá.. SZTK
2019. okt. 1. 16:23
 10/31 A kérdező kommentje:

Mondja nem kell adni erre semmit.

Mondom nem lesz baja a babának a hormonok miatt?

Mondja ha terhes lesz? Neeeem

Mondom már az vagyok!!!!!

Mondja jajj, észre se vettem.

2019. okt. 1. 16:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!