Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel küzdő kismamák tudnának nekem segíteni?

Figyelt kérdés
No persze, nem törvényszerű, hogy más is küzd evvel a problémával, de hátha. Nos tehát adott a betegségem, kezelve van, 2 éve diagnosztizálták, autoimmun, sem pcos, sem IR nem társul mellé. Iszonyúan izzadok már most, 20 hetes várandós vagyok. Nincsen semmi túlsúlyom, így nem ez az oka, 170 centi vagyok, ehhez most 56 kiló, 53 kilóval kezdtem. Hiába jók az értékeim most is (pénteken lett meg a legújabb labor, minden tankönyvi),az izzadás fokozódott, de durván. Az előtt is volt, hiába kezelt az állapotom, de találtam azért készítményeket amik beváltak, de azok most terhesen semmit nem érnek és nyilván nem fogok durva kemikáliákkal kísérletezni sem. Legfőképpen hónaljban, de mell alatt (vékonyan is nagy sajnos, nem csak a terhesség miatt)és a tarkómon (mint 40 fokban, komolyan agyam eldobom, hogy csutakosra izzadok 18 fokban is). Mit próbálhatnék, van ami valakinek bevált? Az orvosom azt mondta kísérletezzek, jobb lesz, ha megszülök (előtte ugye kordában tartottam ezt is), de nagyon zavar és komolyan büdös is, savanyú sajt szagom van egy sima séta után is, olyan kellemetlen. Valami ötlet, ami bevált? Próbáltam már mindent, amit terhesen is lehet, gyógyszertári cuccot, lemosást, kutyafülét, egy vagyont költöttem már a szupernek hirdetett és javasolt cuccokra és semmi hatás. Ennél csak melegebb lesz és hiába öltözöm viszonylag pőrén már most is, majdhogynem ültömben is folyik a víz rólam, tényleg idegesít, tegnap mikor séta után beültem inni egy teát hazafele, nem tudtam levenni a kardigánom, mert megcsapott a saját szagom, jajj, nagyon utálom...
2019. ápr. 2. 10:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem tettem hozzá, hogy elsősorban valami dezodorfélét, vagy ilyesmit keresnék, mert ott kellemetlen csak, a többi területen "szagtalan" víz, de talán ez egyértelmű is, csak gondoltam konkretizálom.
2019. ápr. 2. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, de ez biztos, hogy a pajzsmirigy alulműködésed miatt van?? Nem létezik! Nekem is alulműködött, szedtem gyógyszert, de soha nem izzadtam ilyen durván. Szerintem ennek más oka van.

Amivel esetleg könnyíthetsz kicsit a helyzeten, hogy nem használsz krémeket, főleg nem zsíros krémeket, nekem a nivea golyós dezodor+ráfújok még egy kis nivea sprét is és egész nap kitart. Pamut, laza, bő ruhák, semmi műszálas cucc és feszülős. Ezek is segítenek ám. Hordj magadnál frissítő kendőt, legyezőt, vizet, így elkerülheted a rosszulléteket. Hajad felkötve, gumizma, napszemüveg és kissé komfortosabb.

2019. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is PM alulműködésem van, és nagyon fázós vagyok, viszont mikor kismama voltam folyton melegem volt és izzadtam. Télen is nyitott ablaknál ültem az irodában rövidujjúban. Minden féle dezodort kipróbáltam az olcsóktól a drágáig, de semmi sem használt sajnos. Talán a Garnier golyós dezodora bírta legtovább, azzal épp fogat tudtam mosni izzadás nélkül.

A mell alatti izzadástól nekem bőrgombám lett, arra Canestent használtam, ill. hintőporoztam.

Mindig volt nálam törlőkendő, cserefelső, ha volt lehetőségem tusoltam. A hajam csak feltűzve tudtam hordani mert a tarkóm isfolyton lefőtt.

Szülés után elmúlt teljesen, és ismét fázós vagyok, mérsékelten izzadós.

2019. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én oldspice-t használok már jó egy éve..én is izzadós vagyok sajnos nekem is autoimmun a PM alulműködésem. Nekem beválk az old spice.hiába fiúknak van :D a farkasosat használom mert az kókuszos illatú.. nem fiús az illata egyáltalán. :D
2019. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a pulzusod emelkedett meg nagyon a terhességtől, és azért izzadsz jobban? Az tényleg visszaáll jó esetben.


Én krémdezodorokat ajánlok, melyek teljesen természetes összetevőket, köztük szódabikarbónát, tartalmaznak. Ilyen a Borza és az Olivia. Utóbbit a DM-ben is lehet kapni. Csak valamelyik illatosítottat ajánlom, mert a natúr, a finomítatlan sheavaj miatt, zsír szagú.

2019. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedveseim, nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat. Krémeket alapon nem nagyon használok,az nem lehet ok, de mást sem találok amin változtathatnék. Nem hiszti, esküszöm, de ez most tényleg kikészít. Oké, ha minden jól megy, akkor még 20 hét és elmúlik, de na. Kipróbálom az általatok javasoltakat is, eskü, holnap még a kókuszos old spice-t is megveszem, hátha. Ami a törlőkendőket illeti, jó minőségűt veszek abból is, de mióta így izzadok, komolyan ragacsos törlés után a bőröm, bármit próbálok. Milyet vegyek szerintetek? Vagy az is az izzadság miatt lesz ilyen nyákos? Nem értem tényleg, pénteken megyek belgyógyászhoz és a gasztrós dokim is rámnéz (cöliákiám is van, ha nem lenne elég bajom), majd kérdezek tőlük is, hátha valaki előáll a farbával. Köszönöm nektek újfent, hogy szántatok az időtökből a válaszra! :)
2019. ápr. 2. 20:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, az utolsó kommentre reagálva, hogy a pulzusom 90 és 105 között van napközben, aktivitástól függetlenül, tudom magasabb kicsit, de évek óta (PM alulműködéssel egyidőben kezdődött)ez van, nem lett terhesen sem magasabb, előtte is ez volt. Ergo nem ez miatt izzadok valószínű, hiszen akkor már régebben kezdődött volna a probléma.
2019. ápr. 2. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet? :D
2019. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!