Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködésből...

Pajzsmirigy alulműködésből túlműködés? (Terhesség alatt)

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok, a terhesség előtt 3 hónappal kezdtem el Letrox 50 mg tablettát szedni. Emelkedett TSH (5,00) miatt.

Majd emeltek az adagot 75 mg-ra.

Miután kiderült a terhesség, fokozatosan rosszul lettem, hajhullás, álmatlanság, szívdobogás érzés, hasmenés.

Elmentem pajzsmirigy panelt nézetni.

Ezek lettek az eredményeim.

Monocita: 8,3 (2,0-8,0)

TSH: 0,200 (0,550-4,780)

FT4: 16,01 (11,50-22,70)

FT3: 10,23 (3,50-6,50)

Anti-TPO: 353,0 (00,0- 60,0)


Jövőhétre van időpontom az orvoshoz.

Ezek az eredmények miatt lehet baja a babának?



2019. máj. 10. 05:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy orvos nélkül nem variálhatok az adagon, de úgy éreztem , hogy muszáj volt, csökkentettem rajta (minimálisan persze), amíg elnem jutok az orvoshoz. A vérvétel óta valamelyest javult az állapotom. Eddig hajnali 1-2 fele fent voltam 3 órát is annyira vert a szívem. Most már nyugodtabban alszom es megszűnt a hasmenés is. Remélem minden rendben lesz.
2019. máj. 10. 05:59
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Szia, ilyen eredmény mellett kötelező csökkenteni a Letroxot, telefonon konzultálj addig is az orvossal. Remélem, endokrinológushoz mész és nem a körzetihez. Nem akarlak rémisztgetni, de az autista, aspergeres gyerekek anyukái szinte kivétel nélkül pajzsmirigy gondokkal kűzdöttek! Nagyon fontos a helyes beállítás és a gyakori kontroll! Én még magánban is elmentem laborra, annyira aggódtam. A szülés után meg rendeződött és nem is kellett gyógyszer.

Rengeteg a pajzsmirigy alul/túlműködésben szenvedő fiatal felnőtt nő és ezzel egyidejűleg rengeteg autista gyerek születik, ez tény.

2019. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem nem lesz baj ebből. :(
2019. máj. 10. 08:13
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam az interneten:


A terhesség alatt a TSH szintje változhat, máskepp alakul.

1. trimeszter: 0,1-2,5 mIU/L

2. trimeszter: 0,2-3,0 mIU/L

3. trimeszter: 0,3-3,0 mIU/L


Tehát ezek még normál tartománynak tekinthetőek az internetes szöveg szerint.

De gondolom ez az érték akkor felel meg, ha a többi érték is rendben van.

2019. máj. 10. 08:19
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem pm alulműködés miatt kell gyógyszert szednem, 1.5 havonta nézi a doki ( persze magán úton... Nő comment erre). Nekem azt mondta hogy a cél hogy 1 korul tartsuk az értéket. Ez alapján kell szednem és folyton ellenőrzi. Illetve itt nem a -tsh a fontos hanem a t3 és a t4 mert ezek a pajzsmirigy hormonok,a -tsh az agyalapi mirigy termeli a pajzsmirigy működtetésére. Szóval a t3 t4 kell hogy jó legyen de ahogy nézem neked nem jó. Mindenképp beszélj minél hamarabb telefonon a dokival ne várj a talakozásig.


Amúgy én rákérdeztem a dokinal és ez az autizmus stb nem függ ossze a pajzsmiriggyel.... Szóval emiatt ne parazz, hiszen ha kezelve van a pm akkor olyan minta ez lenne a természetes állapot. Akkor lehet gond ha valakinek az egész terhessége alatt kezeletlen.

2019. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!


Még egy kérdes, hogy ha nekem a gyógyszer “túladagolása” miatt alakult ki pajzsmirigy túltermelés, akkor hamar helyre állhat ha majd csökkentik az adagot ugye?

És persze beállitasra kerül az adag.

2019. máj. 10. 12:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amint a jó adagot kapod beáll :-) bár kell jó endokrinológus is, aki nem hasraütés szerüen emelget/csokkent az adagon.

Pl nekem is 5 korul volt a -tsh annó és én 0.25 kaptam, a terhesség alatt fokozatosan jutottunk el a 100-ig. És a tsh ertekem mindig 1 korul volt adatol függetlenül mert ugye a baba szívta el. A t3 és t4 minden esetben kb kozeperteken volt.

Szóval gyakran kell nézetni.

2019. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy írtál!! Rajta leszek az ügyön. :)
2019. máj. 10. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Az èn TSH-m 17 èvesen 76,22 volt! 😣 Azòta 32 vagyok, 3 gyerekem született, mindhàrman egèszsègesek. 🤗 A terhessègek alatt folyamatosan ellenőrizte endokrinològus a hormonszinteket. A TSH-m nekem is sokszor volt a normàl èrtèknèl alacsonyabb, én is megijedtem először, de ùgy van, ahogy az 5. vàlaszolò ìrta. A t3 ès t4 a lènyeg, a TSH az agyalapi mirigy hormonja, ami azèrt emelkedik alulműködèsben, mert az agy ezzel "ösztönzi" a pajzsmirigyet, hogy több hormont termeljen.

Egyèbkènt nem tudom, hogy összefügg-e a pajzsmiriggyel, de a màsodik terhessègem alatt nekem is volt ilyen erős szìvdobogàs, szèdülès, lègszomj èjszakànkènt. Volt, hogy òràkig tartott. Viszont a hàrombòl csak a közèpsőnèl volt, pedig ugyanannyi dòzis Letroxot szedtem mindhàromszor, az èrtèkek is közel azonosak voltak. 🤔 Màr 2 èves a legkisebb, de azòta is 3 havonta jàrok endodokihoz, mert az utolsò szülès òta valahogy nem akar beàllni rendesen a dolog. 125 Letrox kevès, 5 körül van vele a TSH-m, 150 meg sok, azzal 0,2 körül. Most egyik nap 125, màsik nap 150. Júliusban kell mennem, meglàtjuk!

Jò egèszsèget nektek! 😊

2019. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Arról nem találtam sehol infót, hogy hogyan hat a babára a T3, ha magasabb a normál tartománynál, tehát, hogy nem e kóros ez az állapot a kicsire nézve. Erre esetleg ha valaki tud válaszolni megköszönném.
2019. máj. 11. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!