Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin mellett Magnerot?

Terhesvitamin mellett Magnerot?

Figyelt kérdés
Voltam ma kardiológián, és a doki mondta, hogy szednem kéne 2x1 Magnerot-ot. Azt viszont el is felejtettem, hogy a terhesvitaminomban is van. (150 mg) Ha szedem a Magnerot-ot is mellé, nem lesz az úgy sok szerintetek?
2019. okt. 3. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is szedem. Sokkal többet is meg lehet enni magnéziumból. Ez még kevés is lesz idővel.
2019. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Trimeszter2 mellé 2×1magnerotot szedek.
2019. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy 31 hetes vagyok. És én is a Trimesztert szedem, csak én már ugye a 3-ast.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

2019. okt. 3. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3*2-t szedek orvosi utasításra, amikor keményedek. Mellette megy a terhesvitamin is természetesen.
2019. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Az semmi


Aki keményedik 2-3000mg-otvis bevesz naponta


1000 minimum jó lenne a fogaidnak, csontjaidnak, izmaidnak.

( Ca is jó lenne 1000 mg a fogaknak)

2019. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
82%

Nem sok! Eleve a Trimeszterben van vas és kalcium is és mindkettő akadályozza a magnézium felszívódását, úgyhogy nem tudhatod, mennyi magnéziumot sikerül felvenni ekkora túlerővel szemben. Másrészt, a Magnerotban az 500 mg magnézium-orotátból csak 36 mg a tiszta magnézium, azaz napi 72 mg, ami elenyésző. Eközben a várandós napi szükséglet lenne 450, és ha a kardiológus is a magnéziumtól remél segítséget, akkor még több. Annyit érdemes tenni az ügy érdekében, hogy a Magnerotot szedd időben minél távolabb a terhesvitamintól, igyekezve elkerülni a vas és a kalcium befolyását.

A hastáji feszülésekre, görcsökre és vádligörcsre szoktak akár 1000-1400 mg magnéziumot is ajánlani, de ez a tiszta magnézium tömege, nem a magnéziumvegyületé.

Előző válaszoló a 2000-3000 mg-mal a magnéziumvegyület tömegére gondol, ami a különböző vegyületek esetében különböző mennyiségű tiszta magnéziumot jelent, de a jól hasznosuló vegyületekben ez olyan 7-12% közt szokott lenni. Egyes készítmények megtévesztő módon nem írják rá a valós magnéziumtartalmat a dobozra, csak a vegyület tömegét, ezért terjedt el ez a tévhit, hogy a vegyület tömege az a magnézium tömege lenne. Ezt csak azért írom, hogy lásd, nem kell tartanod attól, hogy sok lesz a magnézium, ennek a sokszorosát is szedhetnéd.

A kalciumos tanácshoz még azt megjegyezném, hogy eléggé kockázatos a mesterséges kalciumpótlás, mert a kalcium a kívánt csonterősítés helyett szívesebben telepszik az érfalakra. Úgyhogy jobb tartózkodni a nagy dózisú kalcium fogyasztásától, sokkal hatékonyabb K+D-vitamint szedni (K1+K2+D - és a D-ből minimum napi 2-4000 NE), ez a kombináció hatékonyabbá teszi az ételből való kalciumfelvételt és a kalcium helyes elhelyezéséről is gondoskodik (ér helyett csont).

2019. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!