Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati vizfejűseggel születet...

Magzati vizfejűseggel született valakinek babája? Mi történt? Mikor vettek eszre? Hogy alakult utana?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

26. héten (magzati korban) vették észre az egyik ikremnél. Születés után a másik ikernél is. Mindig a határon mozgott az érték, nem lehetett tudni, gond lesz-e belőle. Csak nyomon követték, ennyi. 1 éves korukra nőtték el.

A koponyájukon vagy viselkedésükön nem látszott, csak az ultrahangos méréseken.


Nem akart soha senki informálni semmiről. Egyszer kihallgattam egy orvost, aki egy tanulót okított. Ő azt mondta, akkor van gond, ha mind a négy agykamra tágul.

S azóta megtudtam, hogy ez örökletes is lehet (Czeizel Endre beszélt erről), és sokaknál ki sem derül soha.


Előttünk volt a koraszülött osztályon egy baba, neki shunt-öt kellett emiatt beültetni, s úgy tudom aztán nem volt vele semmi egyéb, rendben lett így.

2019. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is egyik ikremnél, aki életben maradt még odabent most mondtak ma ,jovoheten kell mennem valami spec ultrahangra kedden, nem tudom mire szamitsak. Mar a 39 hétben járunk eddig nem colt ilyenről szó, csak hogy kisebb volt kicsivel mindig. Ki vagyok borulva. Koszonom hogy leirtad
2019. okt. 10. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Elhiszem, hogy kivagy, szegény. Nagyon ismerős ez. Mondjuk az sem mindegy, mi van a papírodon, pontosan hogy mondták vagy írták. Ha nagy gond lenne, szerintem kivennék ennyi idősen, és megkezdenék a vizsgálatait, ellátását.


Sarkosan oda kell állni, és kérdezni, kérdezni, mert nyilatkozni azt nem szeretnek az orvosok. De meg kell akkor is kérdezni, hány ilyet látott már, milyen gyakori, stb.


Próbálj meg nagyon erősnek lenni, még ha ez a pár nap hosszú is lesz. Én másfél évig szenvedtem a diagnózistól, az idegeim kicsit tönkre is mentek. De a fiúk már 9 évesek lesznek, egészségesek, kitűnő tanulók.

Az igazi vízfejűség (a négy kamra együttes tágulata) nem ilyen hirtelen alakul ki, azt már látták volna régen.

Hamarosan kijön egy egészséges, szép kisbaba!


Szívből drukkolok, kitartást, sok áldást!

2019. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepen koszonom megnyugtattal kicsit 😪lehet még ma el is tudok aludni lassan 😪❤️
2019. okt. 10. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett vegul? Remelem a legjobban alakult!
2020. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!