Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek a kenet...

Moon1234 kérdése:

Volt olyan akinek a kenet vételen kiderült hogy streptococcus b baktérium hordozó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pénteken voltunk dokinál és mondta a doki hogy streptococcus b pozitívum van, annyit mondott hogy szülésnél vagy is vajúdásnál kapnom kell antibiotikumot. Hírtelen nem is kérdeztük meg hogy most ilyenkor mivan mert annyira váratlan volt a hír hogy el sem hittem :( nagyon kétségbe vagyunk esve mert olvasgattunk a neten jót is rosszat is. Valaki esetleg tudna erről bármi infót mondani? Előre is köszönöm!!
2019. okt. 13. 10:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírninhogy 37 hetes kismama vagyok!
2019. okt. 13. 10:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gáz nem lesz. Az elsőnél nem lett meg időben a leletem, így automatikusan kaptam, a másodiknál pozitív lett, beijedtem, de a roki megnyugtatott, hogy ez minden nő szervezetében megvan, antibiot nem kaptam terhesen, mert akár megjelenhet.

Mikor beindul a szülés, vagy elfolyik a magzatvíz, be kell menni, nem várakozhatsz otthon sokat, mert min 2 adagot meg kell kapnod, hogy a baba védett legyen.

Nekem elfolyt a magzatviz egy része, bementünk, egyből mondtam, megvizsgáltak és kaptam az antibiotikumot. Én 3at kaptam 3 óránként, nem lett semmi bajunk. Azért erre odafigyelnek a kórházban. Ha nincs idő csak 1adagra, akkor a baba is kap.

2019. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszodat ezzel most nagyon megnyugtattál minket, nagyon kétségbe voltunk esve hogy most mi lesz. De tényleg nagyon szépen köszönjük.!!!
2019. okt. 13. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre azért odafigyelnek. Én is ráparáztam, sírtam, de a doki megnyugtatott, hogy azért erre odafigyelnek. Én ügyeletben szültem, mondtam is, meg a doki a kiskönyvemre is ráírta jelzésképp, de tényleg megnyugodtam.
2019. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ugyan így voltam sírtam nagyon de már nyugodtabb vagyok :) Zalaegerszegen fogok szülni azt mondják ott nagyon jó dokik vannak
2019. okt. 13. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert figyeljetek oda. Korhazban fekudtem ,az egyik csaj poz volt,be is szedte az antibiotikumot, a babaja megis fertozodott szules elott mehen belul. Megmarad,semmi gond,csak inkubatorban kapta venasan az antibiotikumkt. Ezek szerint nem csak szulesnel,hanem elotte is felszallhat valahogy.
2019. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igen felszállhat, azért nem is vártam semmit, mikor elöntött egy jó adag magzatvíz. Pont ettől feltem, de szülés után megvizsgálták a babat, szerencsére nem kapta meg.
2019. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a 37.héten derült ki, kaptam antibiotikumot, de nem sikerült végig szedni a kúrát. Szülésnél ezért kaptam még vénásan. Nem lett semmi gond, természetes szülés volt, egészségesen született a babám. Ő nem kapott antibiotikumot, de figyelték a kórházban töltött idő alatt. Könnyű szülést kívánok!
2019. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!