Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a baj az energiaitallal,...

Mi a baj az energiaitallal, hogy nem lehet terhesen inni?

Figyelt kérdés

Olyanokat olvasok hogy meghajtja a kicsi szívét, a sok koffein

Dehát egy kávéban több koffein van, es van aki terhesen is megiszik 2 kávét egy nap.

En energiaitaloztam mielőtt terhes lettem. Napi max 2t

De mióta tudom hogy jön a baba azóta nem is ittam. Kávézni se kaveztam, nem ittam semmi koffeineset, nem kívántam. 1-2hobapja iszok meg napi 1 gyenge lattet, mióta elment a vernyomasom 3s rosszul lettem, kicsit félek hogy megint ez lesz 🤣

Csak eszembe szokott jutni hogy mi a baj az energiaitallal ha nem a koffein?


2019. okt. 13. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az energiaital összetételét valaha olvastad, hogy mit iszol? Jézusom. Inkább igyon az ember 2 kávét/nap mint rgy fél energiaitalat, ha terhes, ha nem. A google is barátod, egyébként...
2019. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

A taurin miatt (többek közt) nem szabad terhesen fogyasztani,ami a kávéban nincs. Iszonyú egészségtelen az energiaital.

Csatlakozom az első válaszolóhoz,nem terhesen sem innám.

2019. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Tele van minden sz.rral, cukorral, az a baj. Nem a koffein.
2019. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Terhesség előtt én is ittam ( csak hetente, 2 hetente egyet, mert szerintem finom)

Az a baj, h egyszerre iszol meg nagyobb dózis koffeint, még a kévénál a napi 2 eloszlik.

A taurinnak "állítólag" lehet méhösszehúzó hatása. És persze az egyéb adalékok, a sok cukor, ízfokozók, E dolgok.

2019. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom a taurin tartalmú e.italokat már kitiltották m.o.-ról. De ettől független is tele van minden vacakkal, én bele nem dugnám a nyelvemet terhesen...
2019. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Google a barátom igen. Onnan tudom en is hogy a taurinos energiaital allitolag már nincs Magyarországon. De mégis a múltkor láttam egy Monsteren a taurint az osszetetelekben.

Pont ezért zavart össze, mert nagyon sokan meg a koffein miatt mondják.

De egyébként tudom hogy sok rossz van benne. De ennyi erővel az üdítőkben ís. Bár ritkán iszom, mégse van rairva hogy tilos lenne kismamáknak.

2019. okt. 13. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a googleből szedtem hanem egy e.ital függő ismerősöm mondta.
2019. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem tilos, egyszerűen egészségtelen. Ha néha megkívánod, nyugodtan ihatsz egyet-egyet, akár két felé osztva. A babát nem veszélyezteti, de az összetevői nem jók a szervezetnek, és terhesen erdenes különösen figyelni az egészséges táplálkozásra. Ezért nem javasolják.

Taurint már nem tartalmaznak, de ezt a dobozon is ellenőrizheted.

2019. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem terhesen sem lenne szabad inni! Olvass utána! MARADANDÓ eü károsodást szenved az, aki rendszeresen issza. Lehet röhögni! Lehet, hogy évekig issza valaki röhögve, aztán majd nem érti, miért lett szívbeteg stb, ha nem hal meg előtte hirtelen valamiben, aminek sok köze van ehhez a méreghez! Nagybátyám egy kartonnal vett, amikor külföldről utazott hazafele autóval. NEM TUDTA, hogy az energiaital, csak azt hitte, valami üdítő. Szépen iszogatta, a több órás út alatt hazafele, egyszercsak rohadt rosszul lett és meg is állt a legközelebbi kórháznál. Akkor derült ki, mit is iszik, és hogy milyen szívműködési zavart okozott. Igen, hogyne, nem iszunk kartonnyit fél nap alatt. De basszus, igyál meg egy karton akármi mást, tuti nem leszel rosszul tőle. De Te tudod, szóval igyál inkább meg egy vörösbort vagy kokakólát, még az is jobb ennél.
2019. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, az üdítők, kint Cola, Fanta stb is rettentő egészségtelenek nem terhesen is de ha az vagy nem ajánlott napi kettőt meginni belőle. Nyilván egy egy adagtól nem lehet bajod, de alapvetően kerülendő
2019. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!